Jump to content

Mâine, tura pe Transalpina

Share

Recommended Posts

Nu, ca e drum lung si macar aia 220km ii facem repede. Sunt cam 600km, 10 ore în şa, asa ca nu are rost sa pacalim autostrada pe ceva secundare ca pierdem mai mult timp.

E posibil sa fim 3-4, o sa confirme mai pe seara.

Iti scriu aici ora si locul de plecare.

Strangerea la 9.15, plecarea la 9.30 de la Petrom-ul de la iesirea din Militari spre A1

Cu alte cuvinte, brainstorming-ul este o situație în care un grup de oameni se întâlnesc pentru a genera idei și soluții noi în jurul unui domeniu specific de interes prin eliminarea inhibițiilor. Oamenii sunt capabili să gândească mai liber și sugerează cât mai multe idei noi spontane posibil. Toate ideile sunt notate fără critici și după sesiunea de brainstorming ideile sunt evaluate. Termenul a fost popularizat de Alex Faickney Osborn în cartea din 1953 Applied Imagination.

Sunt depasit de evolutia comunicari ,,, si poate de media de deplasare ,,,  drum  bun  !  

Victore, nu mai bine pleci tu exact cum zici, mai devreme, apoi ne intalnim in Novaci si facem impreuna Novaci-Brezoi? In felul asta nici nu te alergam pe autostrada si pe zona pana la Novaci, toata lumea multumita.

Ce zici?

9,30 este foarte tirziu dupa mine, eu am facut acum o luna Cheile Dmbovicioarei-Rinca-Jina-Avrig, peste 400 km, plecat la 9 cazat la 8,30, rupt. In iarna a fost la schi la Vidra, drumul este destul de stricat, nu puteti sa va apropiati de estimarile Google Maps+duminica.

La 9 trebuia sa fiti deja sus la Ranca,ca sa puteti spune ca ati mers cu moto,in voie ,la plimbare..la 12 acolo este deja ca in Bucuresti,Vineri  la 8 dimineata 😭

Iar pe coborare,dupa amiaza….e aventura suprema.

Edited by ALEX-CRUISER

14 hours ago, bmwio said:

In iarna a fost la schi la Vidra, drumul este destul de stricat

Din cate am vazut au lucrat vara aceasta la drum, portiunea spre Voineasa. Dar pe partea cealalta cred ca tot urat e si e urat rau. 

Acum 8 ore, ALEX-CRUISER a spus:

La 9 trebuia sa fiti deja sus la Ranca,ca sa puteti spune ca ati mers cu moto,in voie ,la plimbare..la 12 acolo este deja ca in Bucuresti,Vineri  la 8 dimineata 😭

Iar pe coborare,dupa amiaza….e aventura suprema.

Am plecat din Sibiu la 9,ceata îngrozitoare,îmi ștergeam viziera tot timpul nu mai vedeam soseaua

M am întâlnit și cu băieții.sus pe transalpina.

A fost o zi frumoasa pe transalpina

Acum 10 ore, l.u.v a spus:

Gata, a plecat fetilii, sau o ardeți tot în benzinărie ca să se încălzească vremea? 😏😅

Drum bun! 

Vremea a fost perfectă.

Nu prea am ars-o prin benzinării, drept pentru care la 7 intram în București. Pe lumină! Între obârșia lotrului și Brezoi a fost puțin stricat asfaltul, dar totuși acceptabil. În rest o tură super!

Cum le stiti voi pe toate de acasa din canapea! 😂

Am plecat fix la 9.30, in drum spre Pitesti s-a mai alaturat un coleg, deci 5 motoare.

Autostrada la dus acceptabila, sus la munte vreme superba, asfalt bun.

De la Obarsie la Voineasa se peticeste,asfalt acceptabil. O singura zona te cam zgaltaie, de la Voineasa la Brezoi, parca.

Odata intrati in Valea Oltului ne-am intors cu valu' de duminica, foarte aglomerat, dar ne-am strecurat, la 19 am intrat in Buc.

Pauza de mancare la stana, pauza de cafea la DaDa pe Valea Oltului, in rest mers sustinut.

Cred ca a fost ultima iesire la munte anul asta pentru mine.

20210926_143634.jpg

20210926_143522.jpg

20210926_132106.jpg

20210926_130402.jpg

20210926_130101.jpg

20210926_130040.jpg

20210926_125432.jpg

20210926_125358.jpg

20210926_125355.jpg

20210926_125353.jpg

20210926_125059.jpg

20210926_124447.jpg

20210926_124146.jpg

• Admin
Acum 47 minute, The Mentalist a spus:

Cred ca a fost ultima iesire la munte anul asta pentru mine.

Păcat, nu știi ce pierzi! 

Sfârșitul lui Octombrie aduce culorile fabuloase la munte.