Jump to content

De ce există jachete moto cu și fără protecții?

Recommended Posts

• l.u.v changed the title to De ce există jachete moto cu și fără protecții?
Acum 16 ore, Cristea nicolae a spus:

Salut,am si eu o intrebare ,de ce gecile moto nu vin unele modele cu protectie spate?

Ca să când dacă ai sau n-ai nevoie, atunci o pui!

Simplu, cost!

Iti mai iau niste bani si pe o protectie spate. La fel si la pantaloni, vin inclusi doar cu protectiile de genunchi, in mare parte nimeni nu include si protectiile de solduri-mai dai x lei.

Apoi, poate nu vrei level 1, ce iti dau ei, si pui level 2. 

Sau ai o pereche de pantaloni /geaca uzate dar proetctiile lor sunt inca ok si nu le arunci, deci ieie pantaloni, geaca mai ieftine si iei si refolosesti proetctiile. 

Acum 19 ore, Cristea nicolae a spus:

Salut,am si eu o intrebare ,de ce gecile moto nu vin unele modele cu protectie spate?

Ca sa fie mai ieftine.

Si pentru ca unii nu purtam protectii.

Vezi ca la Alphahead gasesti echipament care include protectii level 2 in pret.

Eu mi-am cumparat separat protectii spate pentru geci (Dainese, nu aveau incluse). Costa ceva dar eu cred ca merita. Cel putin daca imi da vreunul cu ceva pe sale. 

pt ca sa le configurezi dupa propriile nevoi, poate tu preferi armura pe sub geaca, ceea ce ar face protectiile din geaca inutile si platite de pomana. sau poate vrei protectii lvl 2 fata de lvl1 cu care vine geaca.. etc...

piata dicteaza chestiile astea. nu incerca sa le intelegi, a la fel ca si cum ai incerca sa intelegi femeile :)

Eu am o geaca de textil decenta nu e un brand foarte cunoscut dar e ok pt mine in perioada asta si mi am luat protectie lvl 2 cu d3o sper sa fie ok in caz ca de ,,tavaleala'' .🤷‍♂️

La 09.11.2021 la 17:40, Cavaleru a spus:

pt ca sa le configurezi dupa propriile nevoi, poate tu preferi armura pe sub geaca, ceea ce ar face protectiile din geaca inutile si platite de pomana. sau poate vrei protectii lvl 2 fata de lvl1 cu care vine geaca.. etc...

piata dicteaza chestiile astea. nu incerca sa le intelegi, a la fel ca si cum ai incerca sa intelegi femeile :)