Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1899

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

ia uita-te putin pe harta aia sa vezi ce s-a intamplat cu romanica :friends:

poi ce s-a intamplat?? cam asa era in secolul 15, nu?

ce sar patriotii de poponeata in sus :cheers: :lol: :) :) casca ma ochii, vezi ca scrie clar in coltul stanga jos "EUROPE during the 15th CENTURY"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uita-te putin pe harta aia sa vezi ce s-a intamplat cu romanica :cheers:

 

ai dreaqu unguri :) , eram sigur ca numai ei puteau face una ca asta :lol: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geografia femeii + bonus geografia barbatului !

Intre 18 si 25 de ani, femeia e precum Continentul African : jumatate a fost deja descoperita, cealalta jumatate ascunde frumuseti inca salbatice si delte fertile. Intre 26 si 35 de ani, femeia e precum America de Nord : moderna, dezvoltata, civilizata si deschisa negocierilor in schimbul banilor. Intre 36 si 40 e precum India : fierbinte,relaxata si constienta de propria frumusete. Intre 41 si 50, femeia e precum Franta : usor imbatranita, dar inca atragatoare si interesanta. Intre 51 si 60, e precum Iugoslavia : a pierdut razboiul, e tulburata de fantasmele trecutului , dar se lucreaza la reconstructie.

Intre 61 si 70, ea e precum Rusia : spatioasa, cu frontiere fara patrula. Stratul de zapada ascunde mari bogatii. Intre 71 si 80, femeia e precum Mongolia : cu un trecut glorios de victorii, dar cu putine sperante de viitor. Dupa 81 de ani, ea e precum Afganistanul : aproape toata lumea stie unde se afla, dar nimeni nu vrea sa mearga pana acolo.

 

Geografia barbatului: Intre 15 si 80 de ani, barbatul e precum Cuba : guvernat de un singur membru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Analiza stiintifica: Despre riscul de a face

infarct miocardic!

 

Orice medic va va recomanda sa nu mancati mult, gras sau condimentat, sa nu

beti, sa nu fumati, sa nu faceti eforturi fizice excesive, si daca sunteti

bolnav sa va abþineti de la sex!

Dar cercetari recente au aratat:

 

In Franta se mananca foarte elaborat, cu foarte multe

calorii, se stie ca multe produse de patiserie sunt franceze, se face

mult sex, se bea mult vin, dar cu toate astea in SUA infarctul este de doua

ori mai frecvent!

In Spania sau Italia se bea mult vin rosu, se face mult

sex, dar in Anglia

decesele prin infarct

sunt de doua ori mai

 

 

frecvente!

In Brazilia se bea multa cafea, se face mult sex, dar sunt de doua ori mai

putine infarcturi decat in SUA!

In India si Thailanda se manaca foarte

condimentat si cu grasimi, se face

mult sex, dar in Anglia si SUA sunt de trei ori mai multe boli de inima!

In China si Japonia se face foarte mult sex, se manaca

condimentat, dar infarctul este de doua ori mai frecvent in America

 

 

Concluzia studiului a fost:

Puteti manca ce vreti, puteti bea pe saturate,

faceti mult sex, ceea ce va omoara e vorbitul limbii engleze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi tineri se casatoresc. In noaptea nuntii toate rudele asteapta ca ei sa arate cearceaful care sa ateste puritatea sotiei.

Dar cum cei doi consumasera mai demult actul, se aflau acum intr-o mare incurcatura. Nevasta sugereaza sa dea cu vopsea cearceaful ca sa ii pacaleasca pe nuntasi. Numai ca singura vopsea pe care o gasesc in camera este de culoare verde. Disperati, folosesc vopseaua verde si mirele scoate cearceaful pe balcon.Toti nuntasii raman inmarmuriti numai unul striga :

- Bravo, mah, i-ai spart fierea !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apropo de aia cu tarantula

 

 

 

 

 

Ion vecin cu Janos de o viata intreaga si buni prieteni. Intr-o dimineata de toamna tarzie, Ion morocanos ascute coasa injurand: mama voastra de unguri! Va tai cu coasa pe toti!

-Ce ai cu noi ma Ione!

-Va tai pe toti! mama voasta de unguri!

-Da ce ai ma Ione , ca ieri eram cei mai buni pretini!

-Ma, voi l-ati omorat pe Mihai-Viteazu!

-Da ma Ione, da asta o fost amu 400 de ani!

-Da, da, da eu abea ieri am aflat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o baba intra la doctor: aloleu domn' doctor de la un timp de vreme dau multe vanturi fara miros si fara sunet, deja am tras vreo 10 de cand sunt aici in cabinet.

doctorul scrie o reteta si o cheama pe baba la o reexaminare dupa 2 saptamani.

vine baba iar la doctor: aoleu domn' doctor ce s-a intamplat, au inceput sa puta ca dracu

dr: ok, partea cu sinusurile am rezolvat-o, mai avem partea cu auzul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Managerul de resurse umane are in fata un teanc de CV-uri.

Ia jumatate si le arunca la cos, spunand:

- Nu vreau oameni fara noroc in firma

 

 

 

 

 

Stiti cine a scris "O brad frumos"?

- Un ungur, ca daca il scria un român, se intitula

"Un brad frumos".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sofer intra intr-o carciuma, ia un rachiu si incepe sa injure si sa scuipe pe jos: “baga-mi-ash p… in el de trabant”. Il intreaba lumea: - Aaa, ai trabant?

- Nu, sunt sofer de camion. Stati sa va zic. Baga-mi-as p… in el de trabant! si iar scuipa pe jos. Pai, intr-o curba, am iesit de pe carosabil si opreste un dobitoc cu trabantul, cica vrea sa ma ajute, sa-mi tracteze camionul, ‘tu-i gura mamii lui de trabant - si iar scuipa - la care pe mine ma pufneste rasul, ma uit la el si-i zic:

- Ma, daca tu tractezi camionul cu rahatul asta de masina, io iti sug p...!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sofer intra intr-o carciuma, ia un rachiu si incepe sa injure si sa scuipe pe jos: “baga-mi-ash p… in el de trabant”. Il intreaba lumea: - Aaa, ai trabant?

- Nu, sunt sofer de camion. Stati sa va zic. Baga-mi-as p… in el de trabant! si iar scuipa pe jos. Pai, intr-o curba, am iesit de pe carosabil si opreste un dobitoc cu trabantul, cica vrea sa ma ajute, sa-mi tracteze camionul, ‘tu-i gura mamii lui de trabant - si iar scuipa - la care pe mine ma pufneste rasul, ma uit la el si-i zic:

- Ma, daca tu tractezi camionul cu rahatul asta de masina, io iti sug p...!!!

 

Excelent, la fel ca ăla cu blestemul trabantului roÂşu... da' ăla e vechi, aÂşa că nu-l spun :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.hotnews.ro/stiri-international-...t-stick-usb.htm

 

Un programator din Finlanda, care si-a pierdut un deget intr-un accident de motocicleta, a avut o idee mai putin obisnuita: barbatul si-a inlocuit degetul cu un stick USB care poate depozita poze, filme si alte fisiere folositoare, anunta Telegraph.co.uk.

 

Jerry Jalava si-a construit o proteza care imita intocmai degetul, insa surpriza vine atunci cand isi da la o parte "pielea" de sub "unghie", unde se gaseste stick-ul USB.

 

Finlandezul si-a pierdut degetul vara trecuta, dupa un accident de motocicleta. Ajuns la spital, medicii au constatat ca nu ii mai pot salva jumatate din inelarul mainii stangi, amputandu-i o parte din deget.

 

Cand Jerry le-a spus doctorilor ca intentioneaza sa isi monteze un stick in loc de deget, acestia au crezut ca glumeste, insa barbatul s-a pus pe treaba si si-a confectionat noul deget cu ajutorul unei proteze obisnuite si al unui stick USB.

 

Degetul nu este permanent legat de mana lui Jerry, astfel ca el il poate scoate oricand si poate atasa memory stick-ul la un calculator.

 

P.S. cititi si comentariile :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...