Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

O fetita ii spune tatalui ei:

- Tata, mi-as dori o surioara.

Zambind, tatal ii replica:

- Frumoasa mea, dar tu ai o surioara. Dar nu o vezi pentru ca, atunci cand intri pe usa din fata, surioara ta iese pe usa din spate. Micuta, ingandurata, ii zice:

- Vrei sa spui ca face precum celalalt tatic al meu?

 

********

 

 

 

Un cuplu intr-o masina pe serpentine.

- Dragul meu, doresc sa divortez si motivul va fi impotenta ta.

El, calm, mareste viteza.

- La partaj voi cere casa, custodia copiilor, conturile din banca si pensie alimentara.

El, mareste viteza.

- Bine, dar tu nu-ti doresti nimic???

- Am tot ce imi trebuie acum.

- Bine, dar ce ai tu si eu nu am???

- Airbag si centura de siguranta.

 

*********

 

Un nebun se plimba prin curtea spitalului cu o sfoara de care era legat un CD.

- Ce faci cu sfoara aia?, intreaba doctorul.

La care nebunul, smecher:

- Trag muzica!

 

*********

 

Ionel si Marioara erau pacienti intr-un spital de boli mintale. Intr-o zi, Ionel sare brusc in piscina spitalului si e pe cale sa se inece. Marioara il salveaza. La auzul faptei lui asistenta a ordonat ca Marioara sa fie externata.

- Marioara, am o veste buna si una rea. Cea buna este ca vei fi externata, iar cea rea e ca Ionel s-a spanzurat cu cordonul de la halat in baie.

La aceasta, Marioara raspunse:

- Nu s-a spanzurat. L-am pus eu acolo sa se usuce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un barbat la spovedanie:

 

- Parinte am pacatuit !!! S-a mutat o tipa pe scara cu mine ... ce mai, am pacatuit parinte ...

 

- Zii fiule ... zii ...Dumnezeu iarta !

 

- Parinte am ajutat-o sa se mute, parinte era imbracata cu niste colanti si-i intrau... parinte ...

 

- Zii fiule ... zii ...Dumnezeu iarta!

 

- ...si avea un maieu transparent ... fara nimic ... se vedeau sfarcurile parinte

 

- Zii fiule... zii ...Dumnezeu iarta !

 

- ... si ... ce mai, AM PACATUIT PARINTEE ...

 

- CUM fiule?... CUM?...

 

- Cu GANDUL parinte ! cu GANDUL !

 

- Canon fiule, canon ... timp de o saptamina sa bei cate o galeata de apa de trei ori pe zi !

 

- ...? Dar de ce atita parinte ?

 

- Atata bea un BOU, fiule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata, tatal le spune baietilor:

- Azi noapte, nu stiu care bulangiu, ne-a furat vaca...

Baiatul mai mic:

- Daca-i bulangiu inseamna ca-i mic de statura.

Baiatul mijlociu:

- Daca-i mic de statura, trebuie sa fie Tica Slutu din Tandarei.

Hai sa mergem la Tandarei. Au ajuns la Tandarei , l-au gasit pe Tica Slutu si i-au tras o cafteala strasnica.. Dar ala nu le da vaca - zice ca n-a furat-o el. L-au mai caftit o data dar tot degeaba. Au ajuns la judecata. Judecatorul ii intreaba:

- Dar de ce credeti voi ca e mina lui Tica Slutu?

- Cum de ce, raspund fratii, a furat vaca, deci e bulangiu. E bulangiu, deci e mic de stat. Daca e mic de stat, e din Tandarei, ca acolo toti sint mici de stat. Iar daca e din Tandarei, e clar ca e Tica Slutu...

- Interesanta logica, zice Judele. Dar ia spuneti-mi voi (si le arata o cutie), ce am eu in cutiuta asta?

- E o cutie patrata, - observa tatal.

- Inseamna ca-nauntru e ceva rotund, - zice mezinul.

- Daca e rotund inseamna ca-i oranj, - cugeta mijlociul.

- Daca-i oranj, e clar ca-i o portocala, - conclude fratele mai mare.

Judecatorul scoate din cutie o portocala, uitindu-se ginditor la Tica :

- Asculta, Slutule, nu te mai incontra atita. Da-le astora vaca-napoi!...

 

Mosul tigan, citind ziarul exclama catre baba:

> > -Aci scrie ca o bomba atomica costa doua milioane de dolari.

> > -Doamne, da sa cada una la noi in gradina!

 

Preotul suna la usa . Dinauntru se aude o voce cristalina:

> > -Tu esti, ingerasule?

> > -Nu, raspunse slujitorul Domnului, dar lucram la aceeasi firma

 

O sotie insarcinata se trezeste in miez de noapte:

> > - Barbate, am mare pofta de melci!

> > Barbatul pleaca in parc, gaseste cativa melci pe

> care-i pune in buzunar si in drum spre casa se intalneste

> > cu o fosta iubita care il invita la ea acasa.

> > Barbatul accepta, petrece noaptea la ea si isi da seama

> > dimineata ca a uitat de sotie.

> > Ajunge acasa, scoate toti melcii din buzunar si ii aseaza in fata usii.

> > - Unde ai fost, nenorocitule?

> > - Hai, baieti, hai, ca mai aveti un pic.....

 

Un tip se duce sa-si cumpere un papagal de la un magazin.

Intra el, se uita si vede un papagal frumos care avea legat

de fiecare picior cate o sforicica. Mirat, il intreaba pe

vanzator de ce are papagalul sforile legate de picioare. -

Daca trageti de sfoara de la piciorul drept, papagalul

vorbeste in engleza, daca trageti de sfoara de la piciorul

stang, vorbeste in franceza, spuse vanzatorul.. - Vai, ce

frumos......si daca-l trag de amandoua deodata ce se

intampla? - O sa cad in poponeata, bai (cuvant jignitor), raspunse

papagalul...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONVERSATIE RADIO IN OCEAN

 

Asta e o transcriptie a unei convorbiri radio reale intre un vas din Armata Statelor Unite si autoritatile canadiene de coasta din Newfoundland in octombrie 1995.

 

Americanii : Va rugam, schimbati directia voastra cu 15 grade la nord cu motivul de a evita ciocnirea.

 

Canadienii : Recomandam ca DV sa schimbati directia VOASTRA cu 15 grade la sud ca sa evitam ciocnirea.

 

Americanii : Aici capitanul vasului Armatei SUA. Repet: schimbati directia.

 

Canadienii : Nu, repetam: voi trebuie sa schimbati directia.

 

Americanii : AICI SUNTEM PORTAVIONUL ABRHAM LINCOLN , AL DOILEA VAS IN DIMENSIUNI AL FLOTEI STATELOR UNITE ALE AMERICII IN OCEANUL ATLANTIC. NE INSOTESC TREI DISTRUGATOARE, TREI CRUCISATOARE SI NUMEROASE VASE DE SPRIJIN. CER CA DV. SA VA SCHIMBATI DIRECTIA CU 15 GRADE LA NORD, SAU VOM LUA MASURI PENTRU A GARANTA SECURITATEA ACESTUI VAS.

 

Canadienii : Noi suntem un far. Voi hotariti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o zi sotul vine de la servici si nu poate baga masina in garaj deoarece pe drumul spre garaj erau trantite bicicletele copiilor. Da sa bage bicicletele in garaj si gaseste jeepul deschis si cainele plin de noroi intins pe bancheta.Intrigat intra in curte unde vede copii intr-o balta de noroi, piscina era si ea plina de noroi, copii se jucau cu furtunul. Intra in bucatarie nu fara a observa ca geamul de la usa era plin cu palmute de ciocolata, clanta imbracata in felii de sunca si gaura cheii infundata cu un carnat.

In bucatarie curgea apa, frigiderul era deschis si continutul lui varsat pe podea, farfurii si pahare murdare peste tot. Pe masa o balta de suc. Pe jos nu se putea calca altfel decat pe mancarea catelului sau in continutul borcanelor de muraturi. Incepe sa isi caute sotia prin toata casa. Era un vacarm televizorul si calculatorul cu jocuri erau date la maximum...

Intra in baie unde prosoapele pluteau pe podea intr-o balta de apa murdara si sulurile de hartie igienica erau derulate pe pereti, tavan, prin cada si pe manerul de la usa ..

In sfarsit isi gaseste sotia in dormitor relaxata cu o masca pe fata, bigudiuri in par. Citea o carte si asculta muzica cu castile pe urechi. O intreaba ce s-a intamplat. Ea ii raspunde. "Iti aduci aminte cand te intorceai acasa si ma intrebai ce am facut toata ziua? E hh ... astazi nu am facut nimic !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Tare asta :D

 

On-topic:

Maria era fata batrana a satului si era foarte mandra de conditia ei. Stiindu-se cu o varsta inaintata, se duce la pietrar si ii spune:

- Cand 'oi muri, sa-mi faci o cruce de piatra pe care sa scrie "Sub aceasta pietrisoara /Doarme-a noastra Marioara. S-a nascut fecioara, A trait fecioara, Si-a murit fecioara." Dupa cateva luni, moare Maria. Pietrarul nu mai tinea minte ce ii spusese femeia sa scrie dar cam tinea minte ce voia sa spuna, asa ca a sapat pe cruce: "E Maria dedesubt/ Nu are sigiliul rupt."

 

 

Dupa 25 de ani de casatorie, intr-o zi mi-am privit sotia si i-am spus:

- Iubito, acum 25 de ani stateam cu chirie, aveam o masina ieftina, dormeam pe o canapea si ne uitam la un televizor cu ecran de 14 " alb-negru, dar in fiecare noapte adormeam alaturi de o blonda sexy de 25 de ani. Acum avem o casa mare, o masina buna, un pat mare un TV color cu plasma. Dar dorm cu o femeie de 50 de ani! Draga mea, cred ca ai o problema... Sotia mi-a raspuns:

- Tu du-te si cauta-ti o blonda sexy, de 25 de ani, ca eu ma voi ocupa ca tu sa stai din nou cu chirie, sa conduci o masina ieftina si sa dormi pe o canapea!

 

 

Un politai statea intr-o intersectie mare pe bulevardul Magheru si dirija circulatia gesticuland si fluierand foarte elegant.

La un moment dat, apare masina politiei cu girofarurile in functiune si opreste in fata lui.

- Sa traiti, domn' colonel, sunt sergent X...

- Ma, dobitocule, mars acasa si schimba-te, te vede o lume intreaga aici in mijlocul Capitalei, nu vezi ca ai o cizma neagra si una alba!!!!

- Permiteti sa raportez: si acasa tot asa le am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Două măicuțe la magazin:

- Dați-mi vă rog doi cârnați...

- Mai ia unul, să-l mâncăm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...