Sari la conținut

DB killer recomandări


Daniel XJ600
 Share

Postări Recomandate

Salutare, urmeaza sa trec motocicleta prin RAR, inainte de asta am dus’o la un mecanic, super de treaba, care mi’a sugerat sa cumpar un dbkiller sau silencer sau amortizor zgomot etc. Am cautat pe google toate denumirile, dar nu am gasit cu gat intors. Am gasit doar pe un site fruugo dar parca nu prea e de incredere si nu as vrea sa dau 200 de lei pe ceva ce poate nu se potrivește. 
 

Întrebarea mea este daca are cineva un dbkiller in CT, de 40-42 mm sa fac o proba sa vad cum intra, dupa care sa imi fac si eu comanda. 
 

Va multumesc!

B5D087B5-1D56-4894-8E61-642CD79DAF5E.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Daniel XJ600 a spus:

Salutare, urmeaza sa trec motocicleta prin RAR, inainte de asta am dus’o la un mecanic, super de treaba, care mi’a sugerat sa cumpar un dbkiller sau silencer sau amortizor zgomot etc. Am cautat pe google toate denumirile, dar nu am gasit cu gat intors. Am gasit doar pe un site fruugo dar parca nu prea e de incredere si nu as vrea sa dau 200 de lei pe ceva ce poate nu se potrivește. 
 

Întrebarea mea este daca are cineva un dbkiller in CT, de 40-42 mm sa fac o proba sa vad cum intra, dupa care sa imi fac si eu comanda. 
 

Va multumesc!

B5D087B5-1D56-4894-8E61-642CD79DAF5E.png

Daca evacuarea este omologata(sa nu fie dominator, sau alta fara omilogare) etc, se merita sa cauti db killer, in caz contrar.. toba stock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspuns, eu nu am gasit pe toba nici o stanță. Banuiesc ca trebuie sa cumpar o toba noua?

 

Eneos din cauza transportului s’a mutat un pic poziția tobei, am adus’o din Anglia cu cutii pe langa etc. Mecanicu a pus’o la poziția din pozele următoare.

0A23F1EE-E909-4588-BE98-346778427A2B.jpeg

A57CEF5E-9504-4C38-8FCB-09DE64514414.jpeg

7DCB142B-7859-4EAF-9E16-3C3A44D4E190.jpeg

7FE75E68-BD3D-4DB6-B383-F188A8BF6102.jpeg

Editat de Daniel XJ600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea sunt dimensiunile colierele ștanțate,  cred că până și injinerii de la rar se vor prinde. Ar cam trebui să faci rost de o 🥁 originală sau omologată pe modelul tău dr 🏍.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 47 minute, Daniel XJ600 a spus:

eu nu am gasit pe toba nici o stanță.

Nici nu aveai ce să găsești, dacă puneai o poză cu toba de la început primeai răspuns mai demult. 

Toba este Black Widow (UK). 

Fac niște evacuări foarte bune calitativ, dar nu sunt omologate stradal. 

https://www.blackwidowexhausts.co.uk/replacement-db-killers-baffles-519-c.asp

Intră pe site la ei după modelul tău de motocicletă și găsești evacuarea respectivă. 

În funcție de ea comanzi DB killerul de la ei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Daniel XJ600 said:

Banuiesc ca trebuie sa cumpar o toba noua?

 

Daca te ajuta am o toba de Honda Hornet 600, pret 200 lei cu transport inclus. Iti trimit poze si dimensiunile ei si vezi daca o poti adapta, daca merge ai scapat de probleme cu RAR-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
1 oră în urmă, Daniel XJ600 a spus:

Pai si daca nu are stanță trece de RAR?

Pui niște întrebări de Radio Erevan. 

Cum ți-e norocul.

Oricum, și șanse mai multe decât nimic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Lu.V tata ai avut dreptate. 
 

Dupa vreo luna de mers pe ea, am facut o prostie, ca na trebe sa imi bag si eu nasu cica sa invat. Pompa de benzina are un ticait enervant si am crezut ca rezolv daca bag vacuumu de la carburatorul 1 la ieșirea de aerisire a rezervorului. Bineînțeles a tras benzina pe acolo, a intrat in ulei. Cred ca am mers vreo 2 min de la peco unde am facut fullu pana acasa. Am golit baia de ulei 15w50, era ca apa, acum astept alt ulei de data asta am gasit 20w50. Pana sa vina uleiu am cateva întrebări:

Unde vine furtunul al doilea de la robinet?
Vine cumva pe vacuumu de la carburator? Intreb sa nu mai fac vreo prostie. 
Mecanicu unde am fost ultima oara a anulat cele doua ieșiri vacuum din carburatorul 1 si 2 de la dreapta la stanga.

 

Va multumesc

BB388646-000E-4682-957B-4DD33DC79455.jpeg

87B767F8-1B3A-4634-B6AE-197B6D37D614.jpeg

Editat de Daniel XJ600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 minutes ago, Speedy.K said:

Da' de ce astepti uleiu'? E ulei in stoc lamo gramada de magazine.

Si de ce 20/50, d--ala de care ii trebuie mobrei n-ai gasit nici pe comanda?!

Prima data am cautat la hobbymoto Motorai si est adventure, nu am gasit. Am facut comanda prin moto24 unde era pe pe stoc in magazin online, dar am asteptat o saptamana jumate cred. Acum am facut comanda prin automobilus sper sa il primesc in 3 zile lucrătoare cum zic ei. Miercuri am facut comanda, sărim peste Joi si Luni. Miercuri cel tarziu trebuie sa vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...