Sari la conținut

Oglinda far


Postări Recomandate

6 minutes ago, Bucsa Denis said:

Salut, este o posibilitate de a reda strălucire oglindei din far cu un spray sau ceva?  Farul este de pe un yamaha yzf r125 

 

Sunt produse pe piață care pot face asta, cu varii grade de succes. Stardust Go Chrome este un exemplu. Nu am încercat, nu garantez rezultate.

 

Nu sunt însă convins că merită, fiind ceva de muncă: dezasamblat farul, curățat bine cromul vechi, aplicat cel nou.

 

Personal aș cumpăra un far de pe aliexpress care costă cam cât produsul de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se poate, insa trebuie destul de multa munca, cel mai important este sa poti dezlipi geamul/plasticul de elementul de far in conditii optime, fara zgarieturi sau crapaturi. Daca ai la indemana si un kit de polishare ptr far, rezultatul poate fi spectaculos, bineinteles daca iti reuseste faza cu aspectul de oglinda al elementului de far...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salut,

Sună-l din partea mea, Luigi de pe grupul pasionaților Mercedes W211, pe Sebastian Tămaș - 0773 989 545 Bihor.

I-am trimis mesaj, băiatul așteaptă să-l suni.

Arată-i pozele și vezi poate te ajută cu problema ta.

El recondiționează foarte bine faruri de Mercedes și are prețuri de bun simț.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...