Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare,
Urmaresc modelul încă de la lansarea de la eicma.
Eu as vrea sa îl iau sa fac cât mai multe secțiuni din TET, mers fără pasager.
Am vorbit cu cei de la CFMoto si parca mi-au spus ca undeva în Martie/Aprilie trebuie sa vina. 
Acum aștept si un review din Europa/Australia sa vad ceva impresii.
Legat de CFMoto România, are cineva ceva impresii despre ei? A lucrat bine cu o anumită persoana de acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut. Eu l-am platit deja la atvrom.ro. Aveau ceva oferta interesanta si am preferat sa iau de la ei. Din pacate voi avea de asteptat mult si bine pana se livreaza. Mi-au spus ca abia prin Mai sau Iunie va ajunge. :( 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care tocmai il comanda [in Arad] si a aflat ca au peste 100 de comenzi deja. Cred ca va fi un model foarte popular.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am văzut topic pentru alte modele, dar am un prieten interesat de speedul de 450. La banii ăia, cu 5 ani garanție, design șmecher, ABS și nu numai, bord modern (mă rog, eu aș prefera clasic, cu ace), cred că e o ofertă foarte bună, în special dacă se adaugă tichet rabla. Nu știe însă cum trebuie procedat, a rămas vorba să mergem săptămâna viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.03.2024 la 10:32, Lucian_M a spus:

Nu am văzut topic pentru alte modele, dar am un prieten interesat de speedul de 450. La banii ăia, cu 5 ani garanție, design șmecher, ABS și nu numai, bord modern (mă rog, eu aș prefera clasic, cu ace), cred că e o ofertă foarte bună, în special dacă se adaugă tichet rabla. Nu știe însă cum trebuie procedat, a rămas vorba să mergem săptămâna viitoare.

Sa se duca la ei. Amicul meu asa a facut, bine a si dat de cine trebuie,[initial a vb cu un vânzator din Tm care era cam ... vânzator], dupa ce a ajuns la Arad, cu rabla si cu ce i-au mai dat, a ajuns undeva sub 4k, mie mi se pare un pret exceptional, chiar daca pentru mine, as prefera sa fie mai scumpa mobra, dar sa aiba un pic alte caracteristici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Așa i-am zis și eu.

Cu toate că i-am recomandat varianta Adv, tot 450, dar nu vrea să audă de "capre" (e încă tânăr, o să-i vină mintea la cap peste ceva ani). Și eu sunt curios cum o fi la showroom, până acum am văzut live un nk300 (la care am pus ceva opționale), ceva de 650 gen retro și una în trecere, n-am apucat să văd decât marca și culoarea. 😇

Revin după vizită.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Acum 7 ore, Kristian K a spus:

 



Toata lumea are doar cuvinte de lauda la adresa ei...daca asculti parerile influencerilor ai zice ca este motoreta perfecta. Si de pe la noi au fost cativa la lansare, invitati de CF moto, totul platit etc. Clar sunt niste pareri nepartinitoare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar am postat filmuletul,nu incercam sa fiu pro sau contra,oricum e o motocicleta inalta pentru mine.

Am zis ca nu strica o parere in plus. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.04.2024 la 20:23, Ruginel a spus:



Toata lumea are doar cuvinte de lauda la adresa ei...daca asculti parerile influencerilor ai zice ca este motoreta perfecta. Si de pe la noi au fost cativa la lansare, invitati de CF moto, totul platit etc. Clar sunt niste pareri nepartinitoare. 

Deoarece am incalecat mobra asta si nu am fost platit de CF Moto pentru asta cred ca parerea mea e destul de nepartinitoare. 

Clar nu e unicornul pe care il asteapta multi din comunitatea adv.

Este foarte bine facuta [finisata], dar sunt niste indicii ale faptului ca a fost facuta pentru un anumit nivel de buget [furca de 41, amortizor doar cu rebound si preload]

Cred ca parerile unananim pozitive la adresa ei se datoreaza pretului, la 3.6~3.7k euro cu rabla + alte reduceri nu iti iei nimic nou si nu cred ca iei vre-un bicilindru din zona adventure in mintile lui SH, adaugi 5 ani garantie si ....

Nu este pentru mine, eu as fi vrut sa dau pe ea dublu, dar sa aiba 10 kile in minus, minim 10 cai in plus [15 era si mai bine], furca de min 45 reglabila full si amortizor cu hi speed low speed compresion rebound si preload remote, bonus rezervoare KTM style sau macar T7worldride

La 11.04.2024 la 21:15, Kristian K a spus:

Doar am postat filmuletul,nu incercam sa fiu pro sau contra,oricum e o motocicleta inalta pentru mine.

Am zis ca nu strica o parere in plus. :)

La 800 mm inaltime minima la sa e inalta? 😲

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inaltimea mea,cam da,ajung doar cu pingelele pe pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, ERU a spus:

Deoarece am incalecat mobra asta si nu am fost platit de CF Moto pentru asta cred ca parerea mea e destul de nepartinitoare. 

Clar nu e unicornul pe care il asteapta multi din comunitatea adv.

Este foarte bine facuta [finisata], dar sunt niste indicii ale faptului ca a fost facuta pentru un anumit nivel de buget [furca de 41, amortizor doar cu rebound si preload]

Cred ca parerile unananim pozitive la adresa ei se datoreaza pretului, la 3.6~3.7k euro cu rabla + alte reduceri nu iti iei nimic nou si nu cred ca iei vre-un bicilindru din zona adventure in mintile lui SH, adaugi 5 ani garantie si ....

Nu este pentru mine, eu as fi vrut sa dau pe ea dublu, dar sa aiba 10 kile in minus, minim 10 cai in plus [15 era si mai bine], furca de min 45 reglabila full si amortizor cu hi speed low speed compresion rebound si preload remote, bonus rezervoare KTM style sau macar T7worldride

 

Pe hartie pare interesanta si are niste aspecte la fel de misto, cum ar fi rotile tubeless. Pe viitor ma gandesc la ceva mai usor, sper eu pana in 170 kg, mono sau bicilindru de cilindree 300-600 cu care sa ma duc calare pana la coclau. Astept sa vad ce mai ofera piata, dimensional imi place Honda CRF 300. Nu am talente de endurist asa ca nu pot spune prea multe despre categoria asta. Aspectul fiabilitatii este insa unul foarte important, mai ales ca e posibil sa o tin nu unde locuiesc eu. Stiu sa imi fac singur toate operatiunile de mentenanta, reglaje, valve, schimburi de rulmenti etc. este una…dar nu as vrea sa stau cu magarul in garaj pentru ca pica nu stiu ce piesa care ajunge dupa X luni de la comanda. 

 

Acum 41 minute, ERU a spus:

La 800 mm inaltime minima la sa e inalta? 😲


Omul a zis ca este inalta pentru el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutări tuturor.

M-a încântat și pe mine subiectul lansării acestui model.

Am văzut că au apărut și review-uri. Unele arată chiar și puncte mai puțin pozitive pe care le identific și la motorul pe care îl dețin (390adventure) și anume top speed asemănător, accelerație asemănătoare, instabilitatea la 130+. 

Un plus ar fi înălțimea în șa, poate și ergonomia mai ok față de modelul de comparație (motorul meu, fiind în categorie).

Altfel.. în cazul meu o comandă de piese originale sosește cam în 3-6 zile la magazin+transport curierat de la ei către adresa mea.

În încheiere, de frumos e frumos. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...