Sari la conținut

World Superbike 2024


PzKpfW
 Share

Postări Recomandate

Prima prezentare din 2024 - Sam Lowes vine din Moto2, dar rămâne la Marc VDS Racing.

 

image.thumb.png.5150c1b3781bd85c95f2307eba58db68.png image.thumb.png.fbc00f37f4cd7da1ddb03667fb7cc23c.png image.thumb.png.b2f058d0265d2a7b11b8779837678f42.png

 

Mâine prezentarea ROKIT BMW Motorrad cu Michael van der Mark și Toprak Razgatlıoğlu.

 

Apoi Aruba.it Ducati pe 22/01, Pata Prometeon Yamaha pe 28/01 și Kawasaki Racing Team pe 08/02.

 

Sezonul începe pe 23/02 la Phillip Island.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt curios ce.i mai fac la motor ,,amarutului,, de la Ducati ca sa nu castige😄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 hours ago, damager said:

Urate  aripioare au pus pe ele. 

 

Sunt la fel ca anul trecut (nu au omologat vreun model/evoluție nouă pentru 2024).

 

image.thumb.png.3444e52c536e169538af23e7b3e53179.png

 

Par mai mari datorită unghiului și a faptului că la Bonovo sunt albe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

 

Sunt la fel ca anul trecut (nu au omologat vreun model/evoluție nouă pentru 2024).

 

image.thumb.png.3444e52c536e169538af23e7b3e53179.png

 

Par mai mari datorită unghiului și a faptului că la Bonovo sunt albe.

 

Asa e..tot urate sunt..iar pozele alea, parca sunt facute de un mecanic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW par să fie serioși cu investiția în WSBK, practic pentru prima dată de când au intrat în competiție. Buget mare, venirea lui Razgatlıoğlu, acum angajarea lui Smith și Guintoli ca piloți de teste. Sunt mulți bani acolo. Având în vedere mijloacele, ar trebui să devină principalii contracandidați ai cuplului Bautista-Ducati, apoi din 2025 (când cel mai probabil Álvaro se va retrage) poate chiar favoriți.

 

 

 

10 minutes ago, PzKpfW said:

apoi din 2025 (când cel mai probabil Álvaro se va retrage) poate chiar favoriți.

 

L.E. - se pare că la asta se gândește și Toprak:

 

Toprak Razgatlıoğlu

Ich will für diese Leute die Meisterschaft gewinnen. Das klappt 2024 vielleicht noch nicht, aber dann 2025.

 

Iar despărțirea de Yamaha se pare că a fost cam urâtă:

 

Toprak Razgatlıoğlu

Es ist nicht nett, dass mich Yamaha für den Test gesperrt hat. Wir haben zusammen die Meisterschaft gewonnen und trotzdem haben sie meinen ersten Test verhindert. Das hatte zur Folge, dass ich im Dezember bei schwierigen Bedingungen testen musste. Doch ich werde dieses Verhalten von Yamaha nicht vergessen.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, PzKpfW a spus:

BMW par să fie serioși cu investiția în WSBK, practic pentru prima dată de când au intrat în competiție. Buget mare, venirea lui Razgatlıoğlu, acum angajarea lui Smith și Guintoli ca piloți de teste. Sunt mulți bani acolo. Având în vedere mijloacele, ar trebui să devină principalii contracandidați ai cuplului Bautista-Ducati, apoi din 2025 (când cel mai probabil Álvaro se va retrage) poate chiar favoriți.

 

 

 

 

L.E. - se pare că la asta se gândește și Toprak:

 

 

Iar despărțirea de Yamaha se pare că a fost cam urâtă:

 

 

 

Din declaratiile celor de la Yamaha, conditia ca sa poata sa testeze a fost sa nu faca o comparatie intre mobre in presa.

Tind sa cred ca nu a fost asa, pentru ca oricum nu a facut nici o comparatie, nici in decembrie. Cred ca pur si simplu cei de la Yamaha nu au vrut sa-l lase...specific Yamaha, s-a mai intamplat si in MotoGP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezentarea Ducati.

image.thumb.png.6545c4c5229c4bbf6375c4966ad9594b.png image.thumb.png.58780fcd7e28e446947ddafe7f7400e3.png image.thumb.png.b9ba0b0edaa69017c3cf53d17ef83434.png image.thumb.png.4c97ee2e89ca7dfd8217dd7ea721df02.png image.thumb.png.d6c6e0dfb3ba75f3d781ff1cea5f706a.png image.thumb.png.9f38bc3aebfb89e2fb070ee5b045e6ac.png image.thumb.png.7ed1de7a4857e8e501bfe29366edafc1.png

 

Motocicleta este aceeași ca anul trecut, un pilot s-a schimbat (Nicolò Bulega), un sponsor nou a venit (Monster Energy). Văd și câteva detalii noi, cum ar fi aripioarele de răcire pe discurile față și placa de pe pinionul spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Bautista se pare că se simte mai bine, dar nu știe clar încă dacă va fi afectat fizic de problema pe care a avut-o la sfârșitul anului trecut (și în cursa de MotoGP de la Sepang). Trebuie să aștepte testele.
  • Se mai clarifică puțin despărțirea dintre Razgatlıoğlu și Yamaha: se pare că japonezii i-ar fi permis inițial să testeze cu BMW mai devreme, dar ar fi pus condiții. Se vorbește despre interdicția de a face comparații publice între M1000RR și R1 timp de 2 ani sau/și posibilitatea de a testa, fără sponsori. Oricum ar fi, cam urât din partea celor de la Yamaha.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, PzKpfW a spus:

interdicția de a face comparații publice între M1000RR și R1 timp de 2 ani

la momentul plecarii yama era probabil peste bmw

nu au sens astea pt mine dar cine sunt eu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, danypop a spus:

Pentru wsbk nu ai vreun cronometru frij'dere? 

Pentru începutul sezonului evident. Restul nu contează, prezentări echipe, teste, etc

mmm am tot incercat sa ma uit la wsbk dar o fac doar cand nu e weekend de gp.

e ceva cu care nu fac clic.

 

daca vrei sa faci un bine comunitatii intri aici si iti faci unul:

tickcounter.com

 

eu deja sunt stresat ca am grija de crono pt test GP din 6 feb.

toate resursele se duc acolo..

apropo de stres nici nu mai stiu daca am pus pt ziua de azi, cred ca da, tre sa caut.

e greu, crede-ma. o povara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, frigider a spus:

eu deja sunt stresat ca am grija de crono pt test GP din 6 feb.

toate resursele se duc acolo..

(...)

e greu, crede-ma. o povara.

Ai grijă, să nu bei rece când ești transpirat! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...