Sari la conținut

Au revoir Alain Fabien Maurice Marcel Delon !


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

🙏

 

Nu i-au dat Oscar că vezi domne era rasist sau prostii de genul woke. 

 

In rest mare actor din perioada de aur a filmelor franțuzești. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, LionEl a spus:

Nu i-au dat Oscar că vezi domne era rasist sau prostii de genul woke.

Si eu tot asta am inteles. Isi aprecia un coleg care a parasit franta din aceste motive ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti ne ducem la un moment dat indiferent daca am fost mari oameni sau simpli muritori. Daca Delon a fost rasist il apreciez si mai mult, inseamna ca era inteligent.

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce probleme are Depardieu cu legea prin Franta, nu e de mirare de ce a tulit-o. Zeci de accidente beat mort si alte zeci de acuzatii de molestare si viol (inclusiv barbati). 

Delon l-a apreciat pe Depardieu ca a fugit ca sa nu mai plateasca taxe catre stat (catalogate ca prohibitive), nu neaparat pentru ideologia acestuia in fata vietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitandu-te la poza asta cu Belmondo și Delon, și dacă ăștia doi ar fi mafioți adevărați și eu as fi in fața lor asteptandu-mi sentința, atunci de ăla cu zâmbetul tâmp pe față mi-ar fi mai frică. 

 

Mari actori! O plăcere să revăd oricând filme cu ei, in defavoarea celor făcute azi la Hollywood.

 

Sper că acolo unde au ajuns cu toții, sa toarne niște filme sa avem la ce ne uita o veșnicie, atunci când ne va fi sosit și nouă rândul să luăm bilet la spectacol.

 

Tot mai multe stele sus pe cer!

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Nguyen a spus:

Toti ne ducem la un moment dat indiferent daca am fost mari oameni sau simpli muritori. Daca Delon a fost rasist il apreciez si mai mult, inseamna ca era inteligent.

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut sa mai scriu in ziua aia nimic sub imperiul emotiei. Dar mi-a venit de mai multe ori ideea in ultimii 20-25 de ani, ori de cate ori m-am gandit cine as vrea sa fiu daca as vrea sa aleg viata unei vedete si de cele mai multe ori am decis ca as vrea sa fiu Alain Delon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Ovidiu M a spus:

La ce probleme are Depardieu cu legea prin Franta, nu e de mirare de ce a tulit-o. Zeci de accidente beat mort si alte zeci de acuzatii de molestare si viol (inclusiv barbati). 

Delon l-a apreciat pe Depardieu ca a fugit ca sa nu mai plateasca taxe catre stat (catalogate ca prohibitive), nu neaparat pentru ideologia acestuia in fata vietii.


Vezi citatul dat de colegul Contabil mai sus, astea erau problemele lui Delon cu societatea actuala, nu taxele exagerate.


Cica n-a avut niciodata dublura in scenele moto din filme.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.08.2024 la 23:13, Contabil a spus:

 

Imagine WhatsApp 2024-08-19 la 23.03.17_15c1b143.jpg

 

Pagina de facebook de ieri de la Charlie Hebdo:

 

charlie.thumb.jpg.c7a863f53382c7bf03292ae13ac2527b.jpg

 

Comentariile arata halul in care a decazut societatea franceza, se bucura cretinii de moartea lui Delon pentru ca acesta era nationalist. Daca iubea islamistii acum ii ridicau osanale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Nguyen a spus:


Pagina de facebook de ieri de la Charlie Hebdo:

Ca si crestin ortodox nepracticant (singurul drum la biserica de paste cred ca i relevant) nu pot sa ma bucur de ce au patit aia in trecut cu islamistii, dar poate inteleg unii cum copiii platesc pacatele inaintasilor ..... asa i au crescut parintii lor. 😕

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

 

charlie.thumb.jpg.c7a863f53382c7bf03292ae13ac2527b.jpg

 

ai de PLM unde s-a ajuns...

 

adica de fapt e ca si cand s-au daramat cateva statui de-ale lui John Wayne in hamerica, ca in filmele lui erau sclavi negrii

...si ca s-au retras niste Oscaruri de la  filmul Gone with the wind (Pe aripile vantului), tot datorita negrilor si sclavilor...

plm, plm!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Nguyen said:

in care a decazut societatea franceza

Cand a fost vreodata in istoria recenta Franta altfel decat e acum? Tara aia e in deriva de mult, mult timp. Acum aflam noi ca e in deriva pentru ca exista internet, dar lucrurile acolo nu mai functioneaza de pe la 1900. Si inca nu s-au terminat surprizele cu toate ca, aparent, mai jos de atat nu pot ajunge. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, apriliacluj a spus:

ai de PLM unde s-a ajuns...

Caricatura din Charlie Hebdo, are legatura cu faptul ca a cerut ca dupa moartea sa cainele sa fie eutanasiat si ingropat in acelasi loc cu el

  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Tzitzicat a spus:

Caricatura din Charlie Hebdo, are legatura cu faptul ca a cerut ca dupa moartea sa cainele sa fie eutanasiat si ingropat in acelasi loc cu el

  

 

Stiu dar aici sunt doua probleme, din respect fata de decedat sau macar familia lui trebuiau sa mai astepte ceva timp pana sa scoata aceasta caricatura iar a doua chestie sunt comentariile idiotilor de francezi care se bucura de moartea lui doar pt ca era nationalist si nu neomarxist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hebdo tot apasă butoane, crezandu-se amuzanți in imbecilitatea lor. Iar când unul dintre butoanele astea are legat ceva la capătul celălalt al firelor, toată gloata de pe planeta da cu je suis cacao in ploaie. 

Familia se apucă de împărțit averea. N-are timp sa se judece cu oengeurile neomarxiste pentru eutanasieriea unui câine. 

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...