Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

kilometraj in mile,evacuari dupa normele americane...io alte diferente nu am vazut.

 

ps:nu ai gresit sectiunea,doar ca "neste baieti" au grija din cind in cind sa polueze...

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kilometraj in mile,evacuari dupa normele americane...io alte diferente nu am vazut.

 

ps:nu ai gresit sectiunea,doar ca "neste baieti" au grija din cind in cind sa polueze...

Nu stiu daca nu cumva la modelele europene nu stau stinse semnalele.

La modelele americane stau si semnalele aprinse tot timpul, la fel ca farul. Iar la modelele de California mai gasesti si o "butelca" antipoluare.

Detalii minore, dupa parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura intrebare: cum v-ati dat seama ca e din 2004 si nu din 2003 sau ca e varianta cu motorul pe tampoane?

In primul rand, rezervorul. Din cate stiu eu, modelul ala de rezervor s-a folosit incepand cu generatia pe tampoane.

In al doilea rand, baia de ulei. La cele cu tampoane, busonul ei se infileteaza si este "ingropat".

In al treilea rand, capacul de pe stanga, care acopera bateria si sigurantele. La cele cu tampoane este dintr-o singura bucata.

In al patrulea rand, capacul transmisiei primare. La cele cu tampoane, daca ar fi sa ne referim la gaura de vizitare a lantului, vedem ca este un fel de oval.

 

Mai sunt...

» Post actualizat in 21 Jun 2014 19:32

Daca reusesc, asta o sa fie motorul meu

 

http://libertyauto.otomoto.pl/harley-davidson-sportster-xl-1200-r-sportster-2006-M3938158.html

 

Multumesc pentru raspunsuri

Uite aici exact modelul pe care ti-l doresti. Kilometri, crede-ma, sunt irelevanti. Motocicleta s-a vandut foarte ieftin din cauza de nevoie disperata de bani.

Si asta, pe langa cea la care te uiti tu, chiar este "tunata".

 

Ca sa nu mai zici ca in Romania nu sunt preturi bune la Harley:

 

/index.php?/topic/706172-harley-davidson-sportster-1200-roadster/?hl=%2B1200+%2Broadster

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un manual pdf Sportster 1970-2010 (Haynes) sau oricare altul daca se poate la baiatu' ?!

 

por favour


» Post actualizat in 23 Jun 2014 13:13

Vezi showul de la Yokohama

 


acu am vazt si eu postarea..pai bre custom show-ul de la yokohama tot aia de la mooneyes il organizeaza.. mooneyes, california, americanski.. so-cal.. plm lol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am luat pe al meu la un pret sub 5000 de euro, si mi se pare demential... Sunt, cred, la a saptea motocicleta. Pe asta am luat-o cu 2000 de km la bord, a stat saraca 5 ani degeaba. E adevarat ca nici eu nu am mers prea mult - deh, nu-mi mai place ploaia!

 

I-am cumparat o sha dubla, sa am de pasager, plus scarite si tot tacamul. Ne pregatim de kilometri. E adevarat ca sunt si modele mai confortabile, sau mai rapide sau... etc, etc, etc.

Cum spunea cineva mai sus, e important sa-ti placa tie, utilizator...

 

Cu respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Voi mai stiti pe cineva care aduce motoare direct din US? Preturile acolo sunt muuult mai mici si poate ca ai iesi mai bine cu toata cheltuiala cu importul. Voi ce ziceti? Acolo un Custom 1200 nou costa echivalentul a 7500 de euro. Aici e 12500. Ca sa nu mai zic de cele second hand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca toata smecheria este sa ai o persoana de incredere in State care sa te ajute de acolo. Iar daca aduci doua-trei motoare, s-ar putea sa merite. O sa mai cercetez care este treaba cu formalitatile,daca mai sunt interesati poate facem o miscare sa ne aducem niste motoare la un pret mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

app de USA,nu e nici o smecherie,e chestie de timp/bani pt prietenul ala...care trebuie si sa stie cite ceva despre motoare,cind merge sa-l vada.

sau cauti o firma in USA care face totul pt tine,daca iti permiti,si til pune pe container.

 

in Ro,cei de la Classic Cars din Sibiu stiu ca se ocupau cu asa ceva...si posibil si Daytona Twins din Buc.

 

individual,ca sa merite transportul,trebuie sa te grupezi cu altii /container...dureaza toata treaba destul de mult( mers si vazut motoare,cumparat/acte,inchiriere pt transport+crater pina in port,acte expeditie,etc)plus taxele in Ro.

(daca prinzi greva sau razie in port,mai astepti si dupa aia si mai si platesti magazinaj....depinde cit de norocos esti.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...