Sari la conținut

Zona Pantelimon


ruud914
 Share

Postări Recomandate

puteam sa jur ca ai facut iar vre-o schema.

te-am vazut din conserva in statia de tramvai si te uitai cu jind la unul cu o trompeta, m-am prins ca e ceva necurat la mijloc.

 

si la mine batrana e in reparatii capitale, am acelasi deadline ca si tine...

 

bafta!!

:laugh:) Si nu puteai sa opresti sa ma iei si pe mine cu masina???!?!?! Vezi ca eu merg in Pipera, la Mobexpert! :)

 

Gata, a inceput. Portofele, tine-te bine!

Revervor - venit

Toba - venita

Far de streetfighter - comandat

Indreptat fier + sudat scarita - vorbit!

 

Urmeaza: sa de retapitat la Darian, carene spate de facut la Costi + vopsit rezervorul (asta e albastru, n-am gasit rosu), oglinzi (ma gandesc la niste bar-end mirrors) si pompa de benzina daca e nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bai acestia din pantelimon..ne mai vedem si noi pe la rond? ca vorba aia e cald afara!!

 

@dublujack ...te pricepi si la furci de motorete?? mai exact la scimbat niste cuzineti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai acestia din pantelimon..ne mai vedem si noi pe la rond? ca vorba aia e cald afara!!

Pai, vino cu o propunere, ceva concret :blink:

@dublujack ...te pricepi si la furci de motorete?? mai exact la scimbat niste cuzineti?

Da-i un telefon si ai sa vezi. El zice ca e si importator Suzuki, deci ar trebui sa stie asemenea "manevre", mai ales la un SV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist esti tu ba... la ora 1 eu eram satul de motor; azi am dat o tura scurta cu el, ce-i drept pe la Cavaleru prin curte si impinsa de coarne, dar na, decat deloc, bine si asa :laugh: Acum am juma' de motocicleta in balcon (far, suport de bord, bord, carene, aripa, codita, undertail, rezervor, sa si un rucsac intreg de suruburi :love: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia astept sa vina ziua cand le pui la loc. o sa imi iau un bax de bere pe care fac pariu ca-l termin pana pui tu ultimul surub :love:

Mesaj completat

Bai ce trist a devenit topicul asta....cine merge la o plimbare asa chill?

 

am facut una de 2200 km. acum stau un pic pe bara sa-mi revin financiar ca tre sa schimb uleiul din furca si semeringurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Dihania, ai rezolvat problema cu jambele?

 

este drept ca eu nu am ami intrat pe aici, caci nu prea mai am timp, asta nu inseamna ca nu stiu sa fac un schimb de simeringuri la telescoapele fata :)

 

cine mia are nevoie de serviciile mele, de o infmatie sau un sfat, sunati-ma.

 

nu-s balaur cu 2 capete, unul pe net si unul in mobre :P

 

in rest noi sa fim sanatosi si sa vina caldura aia o data, ca nu mai poci maica deloc.

 

ve pooop

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Dihania, ai rezolvat problema cu jambele?

 

este drept ca eu nu am ami intrat pe aici, caci nu prea mai am timp, asta nu inseamna ca nu stiu sa fac un schimb de simeringuri la telescoapele fata :love:

 

cine mia are nevoie de serviciile mele, de o infmatie sau un sfat, sunati-ma.

 

nu-s balaur cu 2 capete, unul pe net si unul in mobre :love:

 

in rest noi sa fim sanatosi si sa vina caldura aia o data, ca nu mai poci maica deloc.

 

ve pooop

 

sa stii ca baietii pe care i-am sunat nu au putut sa faca nimic , nu au gasit , si mi-au dat niste scoruri fenomenale pentru una noua, adica cu mult peste ce mi-ai oferit tu. a ramas sa ma sune tipul din bucuresti cand are un raspuns. in rest am schimbat semeringul si cuzinetul la una din jambe si pe cea "bolnava " am lasat-o cu toate vechi , ca nu avea rost sa le tric pana faceam rost de jamba noua. dar stii care este treaba tare: nu mai curge ulei din nici una, desi sunt strambe ambele jambe.

 

dar cu releul de incarcare pentru florin ai facut ceva?

 

 

multumesc mult pentru ajutor si cu siguranta ne mai auzim!

in caz ca gasesti vreo jamba pentru mine sa ma anunti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu el si am efectuat aceeasi manevra ca si cu tine, el nu mi-a mai zis nimic, referitor la releu.

astept sa vad ce a facut el pe la telefoanele date.

daca vrea original, il servesc cu promptitudine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu el si am efectuat aceeasi manevra ca si cu tine, el nu mi-a mai zis nimic, referitor la releu.

astept sa vad ce a facut el pe la telefoanele date.

daca vrea original, il servesc cu promptitudine.

Salutari!

Legat de problema cu releul de incarcare,provizoriu am pus unul de suzuki freewind,dar parca nu as da 100E pe unul nou original.Poate ai ceva SH de GSX 750/1000R dupa 2000 anul,cred ca e perfect.multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

Legat de problema cu releul de incarcare,provizoriu am pus unul de suzuki freewind,dar parca nu as da 100E pe unul nou original.Poate ai ceva SH de GSX 750/1000R dupa 2000 anul,cred ca e perfect.multumesc!

 

 

eu din punct de vedere financiar, daca ala de l-ai pus tu, ala provizoriu....functioneaza, nu vad de ce sa-mi mai fac probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...voi astia cu motoare :laugh:

Eu o sa fiu la SMAEB pe la 11, daca e sunati-ma si pe mine cand ajungeti acolo. Partea proasta e ca n-am bani de nimic. :wacko: Poate totusi o viziera de Shoei XR1000 o sa gasesc ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...