Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pentru mine nu trebuie,prefer lumanarile ....parfumate :D

in rest w5w parca

in manualul ei scrie la indicatorul de neutral 12 v - 1,1 w, dar ori nu am cautat eu bine, ori se gasesc greu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ai dat si de unde??? cati litri trebuie?? Multumesc
Cat a costat?

Intra 4 litri cu filtru de ulei nou. L-am comandat din Timisoara de la o reprezentanta, dar am luat Silkolene 10w-40 :D Ma costa 170 lei cu tot cu transport.

Am vrut sa incerc altceva decat Motul. La Motul la reprezentanta costa 65 lei/Litru/7100 10w-40.

 

sa inteleg ca intre picioarele lui claudiu cresc ursuleti ?

:) Hahahaha, suna cam ciudat nu?!

 

nu-ti doresc sa stai 5 luni acasa.....ma urc pe pereti

Stiu eu, stiu eu... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.As vreau sa imi iau si eu un CBR f3,as dori cateva sfaturi daca se poate,dc as alege F3,un fel de avantaje si dezavantaje.Sunt incepator,am 1.89 ai vreo 95 km:D.Ms anticipat.

Mesaj completat

95 kg:d sorry

 

mai, poate ii raspunde cineva mai avizat decat mine. Eu am un f3 de 1 an de zile si sunt foarte multumit de el, este primul meu motor. Sunt cu vreo cateva kile mai usor ca tine si do ar cu 3-4 centimetri mai scund, asa ca suntem comparabili ca statura. Pentru mine motocicleta este foarte confortabila. Sincer nu prea ii gasesc dezavantaje, se gasesc piese usor din dezmembrari, consider ca am facut o alegere inteleapta sa incep cu motocicleta asta. Singura obiectie (MAJORA) e ca nu ai multe optiuni la cauciucuri din cauza jantei de 5''. Desi poti pune cauciuc de 180 pe spate, daca nu iti pasa de performante ... Totusi ai optiunea unui cbr f4, diferenta de pret este infima, avand in vedere scorurile de astazi, si ai acces la janta de 5.5'', mai multi caluti, plus ca designul este mai modern. Cbr f3 a fost ultimul model din serie cu sasiu din otel (de aia ii si zice "steelie" pe afara), cbr f4 a inaugurat seria sasiurilor de aluminiu - mult mai usor...

Mesaj completat

Am vrut sa incerc altceva decat Motul. La Motul la reprezentanta costa 65 lei/Litru/7100 10w-40.

 

Am luat eu de la mymoto 7100 la un pret foarte bun. pretul la magazin sau pe pm, ca sa nu facem reclama aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, poate ii raspunde cineva mai avizat decat mine. Eu am un f3 de 1 an de zile si sunt foarte multumit de el, este primul meu motor. Sunt cu vreo cateva kile mai usor ca tine si do ar cu 3-4 centimetri mai scund, asa ca suntem comparabili ca statura. Pentru mine motocicleta este foarte confortabila. Sincer nu prea ii gasesc dezavantaje, se gasesc piese usor din dezmembrari, consider ca am facut o alegere inteleapta sa incep cu motocicleta asta. Singura obiectie (MAJORA) e ca nu ai multe optiuni la cauciucuri din cauza jantei de 5''. Desi poti pune cauciuc de 180 pe spate, daca nu iti pasa de performante ... Totusi ai optiunea unui cbr f4, diferenta de pret este infima, avand in vedere scorurile de astazi, si ai acces la janta de 5.5'', mai multi caluti, plus ca designul este mai modern. Cbr f3 a fost ultimul model din serie cu sasiu din otel (de aia ii si zice "steelie" pe afara), cbr f4 a inaugurat seria sasiurilor de aluminiu - mult mai usor...

Mesaj completat

 

 

Am luat eu de la mymoto 7100 la un pret foarte bun. pretul la magazin sau pe pm, ca sa nu facem reclama aici.

i-am raspuns eu :) pe pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, poate ii raspunde cineva mai avizat decat mine. Eu am un f3 de 1 an de zile si sunt foarte multumit de el, este primul meu motor. Sunt cu vreo cateva kile mai usor ca tine si do ar cu 3-4 centimetri mai scund, asa ca suntem comparabili ca statura. Pentru mine motocicleta este foarte confortabila. Sincer nu prea ii gasesc dezavantaje, se gasesc piese usor din dezmembrari, consider ca am facut o alegere inteleapta sa incep cu motocicleta asta. Singura obiectie (MAJORA) e ca nu ai multe optiuni la cauciucuri din cauza jantei de 5''. Desi poti pune cauciuc de 180 pe spate, daca nu iti pasa de performante ... Totusi ai optiunea unui cbr f4, diferenta de pret este infima, avand in vedere scorurile de astazi, si ai acces la janta de 5.5'', mai multi caluti, plus ca designul este mai modern. Cbr f3 a fost ultimul model din serie cu sasiu din otel (de aia ii si zice "steelie" pe afara), cbr f4 a inaugurat seria sasiurilor de aluminiu - mult mai usor...

Mesaj completat

 

 

Am luat eu de la mymoto 7100 la un pret foarte bun. pretul la magazin sau pe pm, ca sa nu facem reclama aici.

 

 

Arata mult mai bn F4 dar din cate am vazut eu nu e chiar asa mica diferenta de pret,u poate stii mai bn,dar nu as vrea nici sa ma arunc la f4,120 de cai sunt cam multi cred eu pt mine:D oricum in cazul meu orice sfat e benefic.ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata mult mai bn F4 dar din cate am vazut eu nu e chiar asa mica diferenta de pret,u poate stii mai bn,dar nu as vrea nici sa ma arunc la f4,120 de cai sunt cam multi cred eu pt mine:D oricum in cazul meu orice sfat e benefic.ms

 

Pai sunt baieti pe forum care vand f4 (unul dintre Alexi, ca nici eu nu-i mai deosebesc) la pret foarte bun, motor foarte bine intretinut. Un f3 intretinut la fel cam tot pe acolo duce, poate o bere doua mai ieftin :). Diferenta e oricum de cateva sute de euroni. Nu te uita la preturi mici, ca dupa ce iei motorul ieftinache si vezi cat mai ai de bagat in el (placute, kit lant, ulei, filtru aer, filtru ulei) ca sa-l poti folosi in siguranta, mai bine te lasi pagubas. Eu mi-am luat motorul in octombrie 2009 si nu am bagat in el decat un schimb de ulei si un filtru de aer, in rest a fost top. Tot anul 2010 nu am bagat decat benzina, manca-o-ar tata de motoreta faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt baieti pe forum care vand f4 (unul dintre Alexi, ca nici eu nu-i mai deosebesc) la pret foarte bun, motor foarte bine intretinut. Un f3 intretinut la fel cam tot pe acolo duce, poate o bere doua mai ieftin :). Diferenta e oricum de cateva sute de euroni. Nu te uita la preturi mici, ca dupa ce iei motorul ieftinache si vezi cat mai ai de bagat in el (placute, kit lant, ulei, filtru aer, filtru ulei) ca sa-l poti folosi in siguranta, mai bine te lasi pagubas. Eu mi-am luat motorul in octombrie 2009 si nu am bagat in el decat un schimb de ulei si un filtru de aer, in rest a fost top. Tot anul 2010 nu am bagat decat benzina, manca-o-ar tata de motoreta faina!

 

 

iti dai seama ca si eu vreau sa imi iau ceva calumea,dar sa vedem cum o sa stau si cu banii atunci,de cativa ani vreau sa imi iau dar nu am dispus de bani.mai rezist putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii am fost in aceeasi pozitie.

Sfatul meu e sa iti pui 2 bani deoparte si sa iti iei un model mai nou, sau mai bine intretinut. Daca tot ai decis sa iti iei un 600 cmc, nu te gandi ca F4 sunt mai puternice decat F3; nu ele dau cu tine de pamant ci tu te dai singur cu 2, 3 sau 4, cu 250cmc sau 600cmc ...

Avantajele date in schimb de costurile de intretinere la un motor mai bine intretinut se simt chiar din prima luna de cand il iei.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesc si eu un bord defect de f4i care are display-ul intreg? (la al meu nu mai merge displayul)

 

 

daca totusi schimbi bordul cu totul, pe mine ma intereseaza turometrul de la f4i, nu am nevoie de display. Pentru un mod pentru pista.

 

 

la mine sticla de la display este dusa....si m=ar interesa doar sticla...nici nu stiu daca merge sa schimb doar aia...

 

http://crash-moto.eu/honda/CBR600%20F4I.php

 

poate merge sa cumparam unul de la baietii astia. Oare se poate sa-l dezmembram si sa fie toata lumea fericita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...