Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intereseaza pe vreun CBRist instalatie Xenon full pe motor? Cand zic full ma refer inclusiv la proiectoare care focalizeaza lumina HID-urilor.

Un pret de instalatie completa de la TheRetrofitSource (USA) care contine balasturi, cabluri, proiectoare, becuri HID si ornament pentru proiectoare costa cam 270$.

Poze cu instalatii pe motoare gasiti la : http://www.hidplanet.com/forums/album.php?albumid=146

Si poze cu "lumina" radiata de instalatii xenon cu proiectoare gasiti la http://www.hidplanet.com/forums/album.php?albumid=225

Kitul asta Morimoto Mini este facut special pentru faruri de dimensiuni reduse si este BIXENON (faza scurta, faza lunga pe acelasi BEC prin proiector cu solenoid, cand se activeaza faza lunga proiectorul lasa toata lumina sa iasa, la faza scurta un scut limiteaza lumina, astfel poti da si flashuri cu xenon fara probleme).

Ma conversez cu baietii de cateva zile si incerc sa obtin si discount dar ar trebui sa fim ceva mai multi oameni.

Daca e vreun pasionat, astept :-)

 

M-am mai uitat si eu la de-astea inainte sa-mi iau motocicleta si mi-a placut tare mult ideea. Nu prea am insa timp si pricepere sa lucrez la asa ceva (asadar pot sa-i multumesc lui Claudiu ca s-a ocupat de aspectul asta), deci se adauga extra costuri si batai de cap (a se citi manopera 3rd party). Exista un kit special pentru F4i? Am vazut la link-urile tale la un moment dat poze fix cu F4i, iar acolo aveau si lentila de dispersie, si oglinda (probabil doar pentru aspect); oricum, arata bine.

 

Alt aspect este vama... eu am comandat chestii din US si stiu ca se plateste ceva si acolo, pe langa transport.

 

Eu oscilez... ma mai gandesc... mai vorbim si ne mai sfatuim.

 

PS: http://www.hidplanet.com/forums/album.php?...tachmentid=1049

http://www.hidplanet.com/forums/album.php?...tachmentid=1048

 

PPS: nu cred ca pot ajunge maine, sry... sunt inca prins intre diverse planuri, dar mai incerc

Editat de a_costin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Diaboliqute, @a_costin: baietii lu' tata, voi aveti xenoane deja, aveti mai multa lumina decat aveti voie si nevoie. Lasati prostiile astea cu lupe, cerculete si alte chesti. Macar pana nu mai aveti ce face cu banii. Unii nu au cauciucuri (stiu ei care), unii nu au echipament complet, vine primavara si va trebuie revizie, etc...

Eu zic ca prioritatea vostra e sa mergeti bine pe motor si dupa aia sa va ganditi la aspect.

 

Zic si eu ....

 

PS costin: esti prins intre diversele planuri ale sotiei ? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare legata de bujii ca nu mai pricep:

- in manual codul bujiilor iridium pt cbr F4I sport 2002 - este IMR9A-9H

- in catalogul NGK codul bujiilor iridium pt cbr F4I sport 2002 - este IMR9C-9H

 

Pana la urma care e?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta este la felul in care a fost taiat electrodul. La IMR9A zice pur si simplu "ground electrode" iar la IMR9C zice "tapered cut" adica o fi conic. Atata timp cat coincid in rezistenta la temperatura si marime nu vad probleme. Din punctul de vedere al taierii electrodului NGK zic ca 9C-ul are un contact mai bun si ofera o scanteie mai consistenta.

 

 

IMR9C-9H:

Extreme Long Life Laser Iridium Plug, 10mm Thread, 19mm (3/4") Reach, 5/8" (16mm) Hex Size, Gasket Seat, Half Thread Type: 12.7mm (1/2") Threaded, 19mm (3/4") Total Reach, Resistor, Stud Terminal, Projected Tip, Iridium Tipped Fine Wire Center Electrode with Platinum Tipped Tapered Cut Ground Electrode, .035" (0.9mm) Gap. NOTE: Does not include terminal nut, if necessary, order part #067606-0051

 

IMR9A-9H:

Extreme Long Life Laser Iridium Plug, 10mm Thread, 19mm (3/4") Reach, 5/8" (16mm) Hex Size, Gasket Seat, Half Thread Type: 12.7mm (1/2") Threaded, 19mm (3/4") Total Reach, Resistor, Stud Terminal, Projected Tip, Iridium Tipped Fine Wire Center Electrode with Platinum Tipped Ground Electrode, .035" (0.9mm) Gap. NOTE: Does not include terminal nut, if necessary, order part #067606-0051

 

 

Mesaj completat

PS. Pe site zice de 9A : http://www.ngksparkplugs.com/part_finder/m...345&type=ir

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru voi ... oricand Costine !!!

 

@Ravenitza , daca te ajuta cu ceva eu stiu ca eu 9C imi fusese recomandat. Practic poti sa pui oricare din cele doua, teoretic 9C ar fi mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca n-am putut veni. Inca bolesc. Dar saptamana viitoare sper sa fiu in picioare.

 

si eu bolesc de cateva zile, aseara in schimb mi-a trecut raceala pret de cateva ore :bigstar: Efectul Cuanda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca intrerup discutia , dar am si eu o nedumerire , am mai citit pe net despre f4i F si FS , as vrea sa stiu daca exista vreo diferenta la suspensie inte cele 2 variante de cbr . Pe mine ma bate gandu de un f4i si as vrea sa il aleg pe acela mai confortabil daca exista vreo diferenta intre ele la suspensie ( intre F si FS ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt in link-ul atasat de ravenitza in pagina anterioara.

:bigstar: Nu sunt cele de aseara :laugh:

Mesaj completat

Data viitoare cand facem rezervare, putem sa cerem locatia fara "animatoare" :blink:))))) ? Avem un Bogdan, o Oana si o Laura pt asta :D

daca aia era animatoare................................. eu sunt VIP :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANM: Marti si miercuri vor fi zile de iarna autentica. Primavara va veni dupa 10 martie.

 

 

ATAAAAAT.

 

xcite, bujiile le-ai schimbat vreodata? Sa stiu daca voi comanda si niste bujii. Filtru de benzina? Filtru de aer (exista asa ceva la F?) ?

Editat de Diaboliqute
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...