Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ce bujii mai bune s-ar preta la motoreta mea? NGK Iridium, Laser, Laser Iridium? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In manual scrie IMR9A-9H si tipul care le aduce mi-a zis ca-s pentru modelul de USA si cele bune ar fi: IMR9C-9H, potrivit linkului: http://www.ngk.de/index.php?id=403&pd=...HONDA&m=600

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naiba sa le ia, oricum trebuiesc schimbate ca cine stie cum arata ca au venit odata cu motoru si am mai facut si eu inca 6000 km. Am vb cu cineva si imi aduce cu 68 Ron/bucata si-s Made in Japan, alea de pe Louis cica ar fi facute undeva prin UE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..si-s Made in Japan, alea de pe Louis cica ar fi facute undeva prin UE.

eu tot de pe louis le'am luat si sunt japoneze.

oricum si pe louis pretul e tot acolo, daca esti sigur ca ce iti aduce nenea e marfa originala atunci go for it. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cu 800 mii mai scumpe pe Louis. Apropo, cam la cat timp se schimba bujiile, ce durata de viata au?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da radu, astea sunt. Scumpe in draci! :P

 

Sunt scumpe si la 10 000 km (ai motorului) le-am schimbat, gandindu-ma ca din fabrica vine cu d'alea "normale"(care se schimba la 10 000km ), ei bine i-am luat iridium astea... am dat 380 lei pe ele...si cand le-am schimbat surpriza!!!! tot iridium erau si din fabrica! :D tzapa mea, pt ca am inteles ca astea iridium merg ~30 000 km...

 

Sa aud pe careva ca are tupeu sau zica ca nu-i mobra mea prea rasfatata... :D

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ola..

ce crashpaduri sunt mai bune pt f4 ?! cele pentru care gauresti carena sa le prinzi sau cele care se pun pe bratul cadrului (sau ce e ala)

aici nu e vorba de costul lor si nici aspect ...altfel as vrea sa nu gauresc carena dar cineva mi-a spus ca daca le pun pe acelea pe cadru risc sa-l stramb in caz de duamne fereste

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ola..

ce crashpaduri sunt mai bune pt f4 ?! cele pentru care gauresti carena sa le prinzi sau cele care se pun pe bratul cadrului (sau ce e ala)

aici nu e vorba de costul lor si nici aspect ...altfel as vrea sa nu gauresc carena dar cineva mi-a spus ca daca le pun pe acelea pe cadru risc sa-l stramb in caz de duamne fereste

ms

 

Treaba de crashpaduri ideale e atat de relativa in cat conteaza de la cazatura la cazatura... io am LSL si la primu incident mi-am bulit un bulon (julit) si capacu de alternator(julit) ... crashadurile nu fac decat sa mute punctul de sprijin(julire) de la "baza" carenei catre marginea carenei de far...

Crashpadurile sunt pt cazaturi ideale pe asfalt drept(polizare)... daca dai in santz ... poti sa zici ca n-ai avut asa ceva...

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In manual pentru lichidul de frana zice DOT 4, a bagat careva altceva? Vreo recomandare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut......am un prieten cu un cbr 600f4i 2001 v.rossi care a cazut si a rupt schimbatoru de viteze......ne poate ajuta cineva cu un schimbator de vanzare sau din dezmembrari?merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In manual pentru lichidul de frana zice DOT 4, a bagat careva altceva? Vreo recomandare?

MOTUL RBF600. :cheers:

 

O sticluta iti ajunge pentru inlocuit tot lichidul de frana de pe 2 motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOTUL RBF600. :cheers:

 

O sticluta iti ajunge pentru inlocuit tot lichidul de frana de pe 2 motoare.

sa dea dreaq si eu mi-am cumparat 1L ca n-am stiut cat incape ;)

 

Asadar VAND UN BIDON DE LICHID DE FRANA...motul d'ala... are 250 ml ...

20 de lei (eu am dat 25) deci nu fac afaceri dar n-am ce face cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In manual pentru lichidul de frana zice DOT 4, a bagat careva altceva? Vreo recomandare?

DOT 4 este un indice....

 

MOTUL RBF600. ;)

 

O sticluta iti ajunge pentru inlocuit tot lichidul de frana de pe 2 motoare.

 

dasta mi-am bagat si eu.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Gata si cu problemele la motoreta, am fost la mecanic, domnu' Nicu super baiat (lucrat frumos, curat, meticulos :D , parca era in bucatarie, nu in service), am schimbat si ce era de schimbat, am scapat relativ ieftin 290 RON (cu tot cu manopera). Plec de la service si dupa 50 de m trag pe dreapta si sun disperata mecanicul: "domnu'.....iese fum din motoreta!!!!!, eu panicata toata....imi explica frumos ca e de la uleiul ars pe galerie (sau ceva de genu")....ma linistesc .... ce inseamna sa n-ai habar!!!! :cheers:

S-a mai uitat el p-acolo...a mai reglat una alta...a mai uns cate ceva.... (cu ocazia asta am vazut si cum se curata lantul)...si-mi spune ca in viitorul apropiat trebuie sa schimb si discul de frana pe spate....cica are niste santuri... ;) Intrebare: pe asta il cumpar tot asa de pe unde gasesc sau trebuie ceva anume?...si cat costa? Multumesc!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in viitorul apropiat trebuie sa schimb si discul de frana pe spate....cica are niste santuri... :cheers: Intrebare: pe asta il cumpar tot asa de pe unde gasesc sau trebuie ceva anume?...si cat costa? Multumesc!! ;)

 

pot sa-ti ofer eu disc de frana spate in stare foarte buna,la pret bun.daca te intereseaza contacteaza-ma pe yahoo messenger la ionescu_george2003 0729841967/0768659543 sau da-mi un pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dasta mi-am bagat si eu.... :cheers:

de curand? ti'a mai ramas nitel? as avea nevoie de putin de tot pentru completare, e cam low dupa ce am schimbat placutele si am aerisit.

 

pot sa-ti ofer eu disc de frana spate in stare foarte buna,la pret bun.daca te intereseaza contacteaza-ma pe yahoo messenger la ionescu_george2003 0729841967/0768659543 sau da-mi un pm

nenea, nenea, zii cum facem cu pedala de schimbator+motzoflenderul de cauciuc de pe ea. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...