Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ia 600RR Adi, 954 nu e prea mare pentru oras? Ce-i drept si eu as alege 954 datorita dimensiunilor si look-ului :D

 

Are careva Casco la CBRica? Vreau sa-mi fac si eu..

 

Ti-ai gasit ma fanu de aseara? f3? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luati motoru neamuleee !! :D si pe mine ma bate un gand nebun sa-mi iau un 1000rr ;) . am mers 2 zile pe unul si m-am indragostit. Daca vii pana la cta weekendul viitor ti-l dau o tura :)

In principiu vin. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic de ajutor va rog!!! :)

Se pare ca trebuie sa schimb niste treburi pe la motoreta : uleiul, placutele de frana pe fata, ulei+semeringuri (am scris bine??? ;) ) la furca...ca deja se scurge niste ulei pe acolo.....ceva pe la ambreiaj......si sper ca atat!! Ce fac acum? Cumpar eu piesele si ma duc la un service? Sau ma duc la Honda sa ma rupa de bani?? Si nici nu stiu de unde sa iau piesele, Paulasbikeshop e ok? si de sevice...am inteles ca e un baiat Bogdan prin Pipera care e priceput.... il cunoasteti? Mi-ar prinde bine niste sfaturi ....va rog!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic de ajutor va rog!!! :)

Se pare ca trebuie sa schimb niste treburi pe la motoreta : uleiul, placutele de frana pe fata, ulei+semeringuri (am scris bine??? ;) ) la furca...ca deja se scurge niste ulei pe acolo.....ceva pe la ambreiaj......si sper ca atat!! Ce fac acum? Cumpar eu piesele si ma duc la un service? Sau ma duc la Honda sa ma rupa de bani?? Si nici nu stiu de unde sa iau piesele, Paulasbikeshop e ok? si de sevice...am inteles ca e un baiat Bogdan prin Pipera care e priceput.... il cunoasteti? Mi-ar prinde bine niste sfaturi ....va rog!!! :D

 

@aileea, să schimbi Âşi filtrul de ulei.....

Eu am fost multumit de Cătălin, "CartuÂş" , Service MyMoto, telefon programare: 072MOTOARE, locația cred că Âşi-au schimbat-o, era undeva pe Bd.Iuliu Maniu 9-11,(langa BINGO si BGS GYM), dar urmau să se mute undeva pe ÂŞos.Viilor, oricum, băiatul e bun, a lucrat chiar în rețeaua Honda.

Piesele le-am comandat la Adi, lucrează în rețeaua Honda din Constanța, băiat serios Âşi prompt, încearca un telefon (0752312097). El pe forum este "Baster"....

Operațiunile nu sunt complicate, eu le-am schimbat acasă cu un prieten care mai schimbase aÂşa ceva .

Îți urez baftă :)

Editat de fully
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic de ajutor va rog!!! :)

Se pare ca trebuie sa schimb niste treburi pe la motoreta : uleiul, placutele de frana pe fata, ulei+semeringuri (am scris bine??? ;) ) la furca...ca deja se scurge niste ulei pe acolo.....ceva pe la ambreiaj......si sper ca atat!! Ce fac acum? Cumpar eu piesele si ma duc la un service? Sau ma duc la Honda sa ma rupa de bani?? Si nici nu stiu de unde sa iau piesele, Paulasbikeshop e ok? si de sevice...am inteles ca e un baiat Bogdan prin Pipera care e priceput.... il cunoasteti? Mi-ar prinde bine niste sfaturi ....va rog!!! :D

1. ulei ia de la Daniel, Motul 7100 10w-40 (e 180ron bidonul de 4l). La el gasesti si filtru de ulei, nu mai stiu cat costa, vreo 30ron.

2. placute de frana pe fata am eu, sunt SH dar ca noi, marca Ferodo. Daca vrei ti le si schimb si ti le dau la juma de pret (100ron).

3. ulei de furca (Motorex 10W) + simeringuri am schimbat la Nicu profesoru', a lucrat impecabil.

4. Cablu de ambreiaj am eu, e 7 Euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba tu o dezmemrezi acum..? nu o mai vinzi intreaga..?

 

bine ca iti curg simeringurile, ca sa fi obligata sa schimbi siuleiul.. toata lumea ignora uleiul din furca.. fara sa stie ca este esential.. dar.. ma rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@fully: merci frumos....o sa-i sun pe baieti sa vad ce zic. zici tu ca sunt operatiunile simple, dar chiar crezi ca sunt eu capabila sa-mi bag nasul pe acolo?? ;)

 

 

@strumfuadi: lasa-mi un nr de tel...daca poti...te rog. :)

 

offff :D ......greu la inceput si mai ales cand n-ai habar de nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesele le-am comandat la Adi, lucrează în rețeaua Honda din Constanța, băiat serios Âşi prompt, încearca un telefon (0752312097). El pe forum este "Baster"....

 

 

buster , recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba tu o dezmemrezi acum..? nu o mai vinzi intreaga..?

nu tata, abia am schimbat placutele, de moft, ca am zis ca pun Brembo, insa astea Ferodo de le'am dat jos au carne pe ele exact cat au Brembo astea de le'am pus acuma.. :D

 

@strumfuadi: lasa-mi un nr de tel...daca poti...te rog. ;)

vezi la semnatura, am tel in topicul de vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva care e nivelul de zgomot dat de fabrica la CBR F4I ?

Cred ca scria pe toba originala dar am aruncat-o cand am schimbat-o si eticheta d-aia pe cadru nu am sau nu o gasesc... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva care e nivelul de zgomot dat de fabrica la CBR F4I ?

Cred ca scria pe toba originala dar am aruncat-o cand am schimbat-o si eticheta d-aia pe cadru nu am sau nu o gasesc... :lol:

Ma uit diseara, ca am toba in casa. Dar parca nu scria nimic pe ea in acest sens. Si nici pe cadru nu stiu unde ar fi aceasta informatie, desi adidasu' zicea ca el acolo a vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am văzut pe cadru la mine 92 dB, pe tobă nu scrie nimic, că oricum toba stock nu se aude deloc! :lol:

Pai aia 92dB la X turatie sunt masurati cu toba stock. Cu alta toba zgomotul e in craci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aia 92dB la X turatie sunt masurati cu toba stock. Cu alta toba zgomotul e in craci.

Da, dar zgomotul ăla este generat de motor, nu de tobă. :lol:

Normal că altă tobă face ca dracu... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Au inceput sa'si ia fetele F4 si a inceput si cererea de oglinzi.

Asta e partea nasoala la F4, daca pica fie se rupe, fie se sparge oglinda.

Pretul la Honda Romania e cam de 95Euro fara TVA, in State costa $86, iar pe Louis costa un aftermarket 20Euro. Nu e perfect identica cu cea stock, insa e foarte ok la pretul asta. :lol:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu când am dat-o pe jos am avut bulan mare, oglinda s-a pliat frumos pe carenă și a rămas intactă. Are o zgârietură dar e egală cu 0. :lol:

Asta inseamna ca imbusul nu era strans bine daca s'a pliat. Ia zii, la viteza nu se pliau de vedeai in ele cadrul? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: Au inceput sa'si ia fetele F4 si a inceput si cererea de oglinzi.

Si uite asa creste piata de accesorii :D

 

Pretul la Honda Romania e cam de 95Euro fara TVA, in State costa $86, iar pe Louis costa un aftermarket 20Euro. Nu e perfect identica cu cea stock, insa e foarte ok la pretul asta. :P

Merci!!

 

Asta inseamna ca imbusul nu era strans bine daca s'a pliat. Ia zii, la viteza nu se pliau de vedeai in ele cadrul? :lol:

Pina acum mi s-au pliat oglinzile, dar de data asta am "reusit" sa sprijin oglinda-n bordura..asa ca s-a lasat cu POC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am nevoie de o oglinda de dreapta (a se intelege sticla) pentru F4.

Are cineva idee cam care e "pretul corect" pentru oglinda originala si de unde se poate lua in afara de Honda?

 

Merci mult!

 

 

ai tavalit cazanu sau ti'a rupt'o dragos/harasim :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...