Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Io te-am întrebat la un moment dat cât vrei dar n-ai răspuns, a?a că m-am orientat spre Mivv GP Titan, acum numai să am ?i banii. :moto:

Totu?i, ca idee, how much? :D

 

Cu silecer-ul scos, benzina OMV Carrera 100, la 13-14k ture, flacarile sunt cam de 25 cm la spatele tobei (MIVV GP TITAN)

Iar zgomotul... e din jos si grav catre inalt si ascutit iar in ture joase nu urla deloc, ceea ce o face utilizabila si noaptea (3-4k ture zgomot stock).

Eu o am de ceva timp instalata si inca ma mai trec 3 tipuri de fiori cand accelerez serios: unul de sus in jos, unul de jos in sus si unul de la stanga la dreapta... Il astept si p-al 4lea... :ok:

Asta ca sa stii ce te asteapta daca iti iei toba d-asta :D

 

CAND FACEM SI NOI O INTRUNIRE A CBR F-istilor?

 

Ar fi o idee, suntem destul de multi. Eventual sa punem un loc si o zi si sigur o sa vina destui, mai schimbam si noi pareri, impresii etc

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca vrei sa ai ce spala zilnic vopseste`o alba. te-ai uitat la parbrizul ala powerbronze? este exact ca al lui antemiu :D si el e de treaba si o sa-mi comande si mie unul :moto:

 

Vreau si eu neaparat unul, dar am sa vorbesc cu el zilele astea cand am sa am banii pregatiti, ca nu am de avans. :D

 

Ce mai am in plan momentan: o sa noua (ca pe asta imi rup poponeata.u), mansoane si capete ghidon Rizoma, modificarea tobei sau una noua (cu toate ca nu as renunta la ea ca suna prea bine), un kit de lant (nush care e mai bun) rosu cu un dinte in plus pe foaia spate, schimbarea LED-urilor din bord cu unele rosii sau albe, vopsirea scaritelor, un filtru de aer K&N, Xenon pe faza scurta, o alarma..si cam atat. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ola CeBeRist elor/ilor :moto:

 

- vin si eu cu o intrebare mica : am un f4 sport iar pe spate am guma Dunlop Sportmax de 190, am vazut ca o vorbiti de bine (pe guma) iar eu am o senzatie cum ca imi aluneca ....altfel, imi incalzesc cat pot eu de bine cauciucurile cand plec de-acasa...o fii probabil din cauza ca e un pic mai lata ? sau sunt eu paranoic ? :D sau sunt gasca cand ma las pe viraje ? :ok:

- guma este noua (ce i-am facut eu fro 2000 de km)...anul de fabricatie al ei cred ca e mai vechi..asa am luat moto

 

P.S. : va felicit ca ati ales CBR :D

 

Nu cred ca aluneca mai rau ca orice alt cauciuc in circumstante "atenuante". In mod normal cauciucul spate nu trebuia sa fie de 180? Eu asa stiam. Orice alte dimensiuni nu imbunatatesc cu nimic performantele, ba din contra.

 

In alta ordine de idei, subscriu la toate plimbarile, intalnirile, si ceberizarile viitoare. Vreau abonament :D

Hai noroace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ola CeBeRist elor/ilor :moto:

 

- vin si eu cu o intrebare mica : am un f4 sport iar pe spate am guma Dunlop Sportmax de 190, am vazut ca o vorbiti de bine (pe guma) iar eu am o senzatie cum ca imi aluneca ....altfel, imi incalzesc cat pot eu de bine cauciucurile cand plec de-acasa...o fii probabil din cauza ca e un pic mai lata ? sau sunt eu paranoic ? :D sau sunt gasca cand ma las pe viraje ? :ok:

- guma este noua (ce i-am facut eu fro 2000 de km)...anul de fabricatie al ei cred ca e mai vechi..asa am luat moto

 

P.S. : va felicit ca ati ales CBR :D

 

O guma e buna max 2 ani chiar daca nu e tocita. Probabil ca s-a intarit daca o ai de mai mult de 2 ani...

Recomandare: schimb-o cu una multicompound si o sa vezi diferenta... :D Si sa fie de 180 :D

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana stabiliti voi intalnirea la nivel national..poate invat sa intorc si eu capul ..fara frica :ok:

La Arc e deja prea mult pentru mine....deocamdata drumuri la poligon.... nu vezi ca sunt la stadiul in care dau motoreta pe jos??? sper sa nu fac colectie de oglinzi p-acasa!!! :D

 

Pai la stadiu ala suntem cam toti , la urmatorul nivel ajungi doar cand te lasi de motociclism...

 

Motociclistii au cazut si vor cadea intotdeauna, fie ei cu experienta sau nu...

 

Parerea mea... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve...i'm in si eu cu intalnirile astea dintre cbr-isti cu f-uri....am vazut ca monsteristii se intalnesc mereu si sunt uniti. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve...i'm in si eu cu intalnirile astea dintre cbr-isti cu f-uri....am vazut ca monsteristii se intalnesc mereu si sunt uniti. :moto:

 

pai hai baieti,

 

ia cineva initiativa?

 

cine se stie bun organizator si are si putin timp liber ? :ok:

 

eu as putea sa ma pun pe treaba, dar stau prost la capitolul timp si nu cred ca v-ar deranja o plimbare pana la constanta in jur de 19-20-21 septembrie.

 

so what you say ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai baieti,

 

ia cineva initiativa?

 

cine se stie bun organizator si are si putin timp liber ? :moto:

 

eu as putea sa ma pun pe treaba, dar stau prost la capitolul timp si nu cred ca v-ar deranja o plimbare pana la constanta in jur de 19-20-21 septembrie.

 

so what you say ?!

 

e perfecta data aia... nu cred ca trebuie sa fie un organizator... stabilim o zi, si o locatie... si aia e... vedem cati ne adunam.

desi nu cred ca ar venii si cei din timisoara, baia mare, zona aia... pana la constanta doar pt intalnirea asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e perfecta data aia... nu cred ca trebuie sa fie un organizator... stabilim o zi, si o locatie... si aia e... vedem cati ne adunam.

desi nu cred ca ar venii si cei din timisoara, baia mare, zona aia... pana la constanta doar pt intalnirea asta...

 

poate vin oamenii,

vreme nu e rea in perioada aceea. ar putea fi si ultimele zile de plaja :moto:

 

daca nu stabilim o locatie mai pi Âşentrul țării. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne adunam intai aici in Bucuresti, ca suntem mai multi si apoi, mai multi, poate punem la cale si o adunare nationala :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne adunam intai aici in Bucuresti, ca suntem mai multi si apoi, mai multi, poate punem la cale si o adunare nationala :D

 

 

o adunatura nationala :ok: . daca e dupa 15 septembrie ma depalsez si la bucale doar ca sa schimb impresii :D cu alti detinatori de F. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricand ai de gand sa vii pe la noi, vei fi bine venit! :moto:

Numai ca nu stiu de unde vom face rost de atatea petale trandafir rosu sa le insiram pe A2 :D

 

Ce ma bucur ca s-a mai animat topicul asta :ok: Am postat niste poze mai devreme, ce parere aveti? Idei de infrumusetare aveti, ca eu ma gandeam sa-mi schimb mobra dar am ales sa o pastrez si sa o fac cea mai frumoasa din galaxie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricand ai de gand sa vii pe la noi, vei fi bine venit! :moto:

Numai ca nu stiu de unde vom face rost de atatea petale trandafir rosu sa le insiram pe A2 :D

 

Ce ma bucur ca s-a mai animat topicul asta :D Am postat niste poze mai devreme, ce parere aveti? Idei de infrumusetare aveti, ca eu ma gandeam sa-mi schimb mobra dar am ales sa o pastrez si sa o fac cea mai frumoasa din galaxie :D

 

Aceleasi ganduri necurate le-am avut si eu... dar o mobra mai fiabila ca asta nu sunt multe... si alea-s prea scumpe... asa ca ... am facut-o unica :D si inca o mai fac :ok:

Foarte misto albul, dar... eu prefer negru, cat mai pur si mai simplu ...cred ca v-ati prins :D

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma bucur ca s-a mai animat topicul asta :D Am postat niste poze mai devreme, ce parere aveti? Idei de infrumusetare aveti, ca eu ma gandeam sa-mi schimb mobra dar am ales sa o pastrez si sa o fac cea mai frumoasa din galaxie :D

 

Cam aceleasi planuri le am si eu. Am pus fender eliminatorul si o sa-i fac niste poze dupa ce o spal ca sa va faceti o idee. Urmeaza sa-i pun si mudguardul dupa ce il vopsesc. Pe viitor urmeaza parbrizul, kit de lant, xenon macar pe faza scurta si o alarma. Intre timp am mai investit si in echipament si mi-am achizitionat asa ceva post-27759-1217416595_thumb.jpg ca sa ma observe fetele mai usor :ok: si pentru chisere post-27759-1217416653_thumb.jpg si niste manusi icon pursuit care se ventileaza fooooarte bine :D .post-27759-1217416690_thumb.jpg.

 

curuletul motocicletei mele arata cam asa acum http://www.xdcycle.com/store/images/t_166.jpg doar ca tabla a fost stickerita cu folie tip carbon look si arata nemaipomenit.

 

motoreta merge foarte bine, acum i`am luat si gume noi, are toate consumabilele schimbate, e ceas dar ma tot bate gandul sa-mi iau asa ceva post-27759-1217416885_thumb.jpg .

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bunnn, da adidas ai dreptate parca sa mai inviorat topicul un pic...ptiu..sa nui fie dedeochi :ok: , asa in alta ordine de idei, si eu pot in septembrie ptr plecare..sau hai sa gasim alte locatii, parca la arc ahh nu prea ar surade :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe platou i Piata Constitutiei... e ok? :moto:

 

acolo si la romana se strang asa zisii basinosi care se dau pe magheru... si aia cu masinile tunate, nu prea e loc de noi acolo, eu as propune la academia militara in fata...ptr ca acolo e liniste si bine nu ne deranjeaza nimeni... :ok: :D

 

Sau in fata la Academia Militara, sa le aliniem pe toate si sa le pozam de jos :D

 

 

yep... :D :D

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costele, foarte tari ghetutele alea alpinestars.

in alta ordine de idei, de ce ai vrea sa iti iei 600rr? :D

 

 

deoarece cred ca m-as imbina perfect cu dansa :moto: . mi-au venit gumele :D acum trebuie sa`i dau capat la ala care il am :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo si la romana se strang asa zisii basinosi care se dau pe magheru... si aia cu masinile tunate, nu prea e loc de noi acolo, eu as propune la academia militara in fata...ptr ca acolo e liniste si bine nu ne deranjeaza nimeni... :moto: :D

 

 

 

 

yep... :D :ok:

 

 

:D

Daca e la Academie ma bag si io - oricand dupa ora 20:30 (din cauze de job).

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...