Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Da tati, normal ca iti tin partea. Ce e mai frumos decat touring cu doua lame? :D

Imi place sa fac touring cu tine, u're a fuel saver (aseara prin otopeni, croaziera la 80/h in a 6'a imi arata pe bord consum instant 27,2km/l, adica 3.67% :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai baieti, daca sunt nevoit sa merg indoit cu bagaje ca Transalpul ala, mai bine merg cu masina. Fara suparare.

Iar despre cum vad eu touringareala: bagaje minimale, rezervari la moteluri/pensiuni, baie in camera, confort. Eu asa vad treaba asta, nu stat murdar, la cort, sa trebuiasca sa il car si pe ala si sa nu am unde ma spala. Daca fac touring vreau sa dorm confortabil in pat, pentru a fi a doua zi fresh, nu indoit de shale de la izopren.. :D

 

Uite cum am fost 1 saptamana in grecia, cu Ramona cu tot. Deci se poate. :D

post-3288-1251738752_thumb.jpg

 

Pai si unde e aventura moto? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar despre cum vad eu touringareala: bagaje minimale, rezervari la moteluri/pensiuni, baie in camera, confort. Eu asa vad treaba asta, nu stat murdar, la cort, sa trebuiasca sa il car si pe ala si sa nu am unde ma spala.

post-3288-1251738752_thumb.jpg

 

corect, asa vad si eu treaba :D sau merge si cu dormit pe la prieteni (acuma depinde fiecare unde face excursia), dar in casa, cald, dush, baie..., sa te poti si spala, sa ai si de mancare, nu sa stai sa mananci conserve prin corturi tremurand de frig si cu insecte prin haine :D)

Editat de Madib
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa se faca 2 tabere...highlanderi si asphalteri...si de acuma plecam in gastile respective...:D

 

Adi sa stii ca am mers chiar f misto aseara, chiar ai fost unul dintre putinii care nu simtea nevoia sa-i de blana...si n-ai prea luat-o inainte desi aveai cu ce...and for that I salute you...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult strumfuadi...as ajunge la concluzia ca mai bine ar fi:alta motocicleta,si noua :D :D

 

a si o intrebare ce model e casca aia rosie??? :D

Mesaj completat

A si cam la cati km se schimba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa se faca 2 tabere...highlanderi si asphalteri...si de acuma plecam in gastile respective...:D

 

eu raman cu asphalterii :D decat sa merg cu d-aia cu bate de baseball sub toba, cutite sub sa, stelute ninja in buzunar si efecte de superioritate, mai bine ma lipsesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti, daca sunt nevoit sa merg indoit cu bagaje ca Transalpul ala, mai bine merg cu masina. Fara suparare.

Iar despre cum vad eu touringareala: bagaje minimale, rezervari la moteluri/pensiuni, baie in camera, confort. Eu asa vad treaba asta, nu stat murdar, la cort, sa trebuiasca sa il car si pe ala si sa nu am unde ma spala. Daca fac touring vreau sa dorm confortabil in pat, pentru a fi a doua zi fresh, nu indoit de shale de la izopren.. :D

 

Uite cum am fost 1 saptamana in grecia, cu Ramona cu tot. Deci se poate. :D

post-3288-1251738752_thumb.jpg

 

 

Pai unu la mana plecat grecia cu 2 perechi de slip si 3 tricouri banuiesc ca-ti intra in sacoselele alea dar daca ai fi mers la munte si ai avea nevoie de haine un pic mai groase...........iar doi la mana fiecare doame pe unde isi permite si pe unde vrea.

Mesaj completat

eu raman cu asphalterii :D decat sa merg cu d-aia cu bate de baseball sub toba, cutite sub sa, stelute ninja in buzunar si efecte de superioritate, mai bine ma lipsesc.

 

 

Nush de unde ai tu impresia asta despre "acel" grup, care apropo, valabil si ptr ceilalti, se numesc tot motociclisti, si o mai si imprastii pe la altii care se lauda cu ce le face unul sau altul cand ei e praf si pietris de pe drum!!!

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te opresti aici..ca-mi dau eu drumu la gura si nu vrei...de ce va luati de Vlad ca spune un adevar usturator despre niste oameni, ceva mai "ciudatei" ca sa zicem asa...atunci cand m-oi vedea pe mine la Everest sa zici asa ceva, pana atunci prefer sa merg unde-mi pot lasa motorul si nu pana la Ursu unde fac 2 minute si cica am mers cu motocicleta...:D

 

Eu o sa-mi iau scuter ca sa nu mai zica lumea ca de ce-mi trebe vitezana, numai vitezana nu mi se pare F-ul mai ales dupa incursiunea pe noocincipatru...dar na fiecare cu parerea lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !! Ne-am intors cu bine din excursie ,imi cer scuze ptr ca am promis sa ne auzim duminica dar am ajuns destul de tarziu si obositi ptr a mai presta la tastatura.

 

DEDICATIE: Din partea , Alecs barosanu, ptr toti cei care este Alex si Alexe numai bucurii, fericire si noroc la bani fara numar, fara numar, fara numar................ am ramas blocat deoarece manelistii au invadat chiar si maretia muntilor, daca e la moda la Balea ei de ce sa nu mere sa se stie ca ei (ei, guta maimuta,adrian avorton si nu in ultimul rand FERNANDO ) fusera acolo????? :D :D : :D

 

 

 

Nu-i asa ca te-au uns la suflet portiunile alea proaspat asfaltate ? Oricum ca drum de intoarcere eu recomand pe cel spre codlea, e asfaltat anul trecut si e ca-n palma.

 

Ptr amatorii de drumuri lungi cu F-ul uite ce a facut Borris la a lui Suport de genti

 

Eu prefer ca si Strumfu confortul :D

Editat de BBL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te opresti aici..ca-mi dau eu drumu la gura si nu vrei...de ce va luati de Vlad ca spune un adevar usturator despre niste oameni, ceva mai "ciudatei" ca sa zicem asa...atunci cand m-oi vedea pe mine la Everest sa zici asa ceva, pana atunci prefer sa merg unde-mi pot lasa motorul si nu pana la Ursu unde fac 2 minute si cica am mers cu motocicleta...:D

 

Eu o sa-mi iau scuter ca sa nu mai zica lumea ca de ce-mi trebe vitezana, numai vitezana nu mi se pare F-ul mai ales dupa incursiunea pe noocincipatru...dar na fiecare cu parerea lui...

 

in Ploiesti sunt terase...daca ne legam de Dn, O terasa decenta gasesti si in Giurgiu daca ai chef sa te dai cu moto,un pic peste granita sunt o multime de terase cu bucate si bucati( :D ) alese...OTP e ok dar nu e singura destinatie. In Snagov sunt iar cateva terase ce merita atentie :D In ceea ce priveste motorul daca te-ai dat cu 954 si ti se pare 600F-u slab( Petrica se tinea f tare cu al lui,la fel si VRMJ)...inseamna ca il cunosti pe derost :D

 

Generalizari de genu' daca stai la cort,esti jegos si mananci conserve nu cred ca sunt binevenite. Ivi merge de ceva ani cu cortu,Laur la fel,eu din cand in cand si nu cred ca intram in categoria mai sus mentionata :D

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i asa ca te-au uns la suflet portiunile alea proaspat asfaltate ? Oricum ca drum de intoarcere eu recomand pe cel spre codlea, e asfaltat anul trecut si e ca-n palma.

 

Ptr amatorii de drumuri lungi cu F-ul uite ce a facut Borris la a lui Suport de genti

 

Eu prefer ca si Strumfu confortul :D

As fi ramas numai acolo sa ma duc, sa ma intorc !!!!!

Mesaj completat

Eu zic sa te opresti aici..ca-mi dau eu drumu la gura si nu vrei...de ce va luati de Vlad ca spune un adevar usturator despre niste oameni, ceva mai "ciudatei" ca sa zicem asa...atunci cand m-oi vedea pe mine la Everest sa zici asa ceva, pana atunci prefer sa merg unde-mi pot lasa motorul si nu pana la Ursu unde fac 2 minute si cica am mers cu motocicleta...:D

 

Eu o sa-mi iau scuter ca sa nu mai zica lumea ca de ce-mi trebe vitezana, numai vitezana nu mi se pare F-ul mai ales dupa incursiunea pe noocincipatru...dar na fiecare cu parerea lui...

 

 

Daca nu ai fost atent la ce am scris era doar un pic de misto! Nici eu nu sunt mare calator cu enduro asta al meu, mai ales ca in timpul saptamanii merg mai mult cu masina de serv. cat despre acei oameni uitati-va un pic in oglinda si vedeti cine e cel ciudatel? Cu totii avem cate o pasarica sau un stol dar cred ca exagerati si generalizati la maxim satanistilor de OTP(ESTE O GLUMA!!!!!)

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult strumfuadi...as ajunge la concluzia ca mai bine ar fi:alta motocicleta,si noua

a si o intrebare ce model e casca aia rosie???

Mesaj completat

A si cam la cati km se schimba...

Multumesc pentru ce? :D

Si care casca rosie?

Si la cati km se schimba ce, casca?

 

:D

 

Copii,nu va certati. Si acum o intrebare :daca nu curbe,nu viteza,nu drumuri...la ce va trebuie atat de tare motor de viteza?

Da bine cand te uiti in vitrine si iti vezi reflexia... LOL!

Mie personal imi place pentru cum ma simt pe el, si cum se manevreaza si ce rezerva de putere am la dispozitie in orice moment. :D

 

Eu prefer ca si Strumfu confortul

deh, poate ca si varsta, ca fiind baiet paduri cutreieram... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma refeream la ce se poate observa dupa mers pe un 954 cativa km si pe F...vreo cateva mii.

Pozitia mai comoda pe F...spre touring asa, fata de cea in maini pe 954. Usurinta cu care se vireaza un 954(pp ca si celelalte 9 si ceva sunt la fel), fata de F-ul meu de care tre sa tragi ceva sa-l inclini sa-l virezi mai usor. Si evident diferenta de putere, cu 954 in a doua ajungi la viteze fara numar...pe cand la F se simte viteza si tre sa schimbi superior.

Dupa 5000-6000km mers pe moto nu ma dau eu vre-un mare cunoscator sa dau opinii despre motoarele nu stiu care si nu stiu care...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"acel" grup, care apropo, valabil si ptr ceilalti, se numesc tot motociclisti,

 

eh... ce am eu de zis, povestim in particular :D e pacat sa avem dispute aici...

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Usurinta cu care se vireaza un 954(pp ca si celelalte 9 si ceva sunt la fel), fata de F-ul meu de care tre sa tragi ceva sa-l inclini sa-l virezi mai usor.

 

Eu am observat asta pe Amckart, nu pe strada. Pe strada e mult mai lejer F-ul decat 954. Pentru mine ce-i drept. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am observat asta pe Amckart, nu pe strada. Pe strada e mult mai lejer F-ul decat 954. Pentru mine ce-i drept. :D

 

Pt strada urmatorul pas dupa 600f ar fi ori un Vfr ori un Xx :D Eu mi-am dorit atat VFR-u cat si XX-u dar anul trecut VFr-u era greu de gasit iar XX-u era f scump :D

 

Evident ,eu veneam dupa o YaMaha :D

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai putea sa iei un FJR ptr touring, in felul asta te'ai intoarce la Yamaha.

A, dar nu o poti lua cu el pe forestier. Si nu e Honda. Si e scump. :D

 

In loc de un Fjr mi-as putea lua un Pan si as ramane si fidel marcii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru ce? :D

Si care casca rosie?

Si la cati km se schimba ce, casca?

 

:D

 

 

 

 

:D nu casca , distributia...

 

casca cu rosu din postul #7602...cand ai zis tu ca ai fost in Grecia :D ce model e???

 

of... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...