Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sigur ai calculat bine consumul?

Pe mine ma enerveaza indicatorul ala de rezerva. Functioneaza ciudat. Cand se duc toate 4 liniutele nu pot sa bag mai mult de 14l in ea. Teoretic rezerva are 3,5l si ar trebui sa mai poti face cam 50km cu ea, dar se duce cate o linie la 5-6km, deci in 20-25km iti arata ca nu mai ai deloc, iar la benzinarie intra maxim 14l, adica mai sunt 3-4l in rezervor.

Eu am reusit consumuri intre 6,5 si 8 dupa calculele mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ai calculat bine consumul?

Pe mine ma enerveaza indicatorul ala de rezerva. Functioneaza ciudat. Cand se duc toate 4 liniutele nu pot sa bag mai mult de 14l in ea. Teoretic rezerva are 3,5l si ar trebui sa mai poti face cam 50km cu ea, dar se duce cate o linie la 5-6km, deci in 20-25km iti arata ca nu mai ai deloc, iar la benzinarie intra maxim 14l, adica mai sunt 3-4l in rezervor.

Eu am reusit consumuri intre 6,5 si 8 dupa calculele mele.

6.14 ca sa fiu mai exacta :(

O sa fac plinul si o sa fac si consumul numai de oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai banuiesc ca acest consum l'ai calculat intre doua plinuri facute pana la acelasi "semn" (buza rezervorului de exemplu). Adica nu prin metoda liniutelor de pe bord, ca asa e relativa rua treaba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai banuiesc ca acest consum l'ai calculat intre doua plinuri facute pana la acelasi "semn" (buza rezervorului de exemplu). Adica nu prin metoda liniutelor de pe bord, ca asa e relativa rua treaba..

E scart. Am facut plin, am bagat km de autostrada pana cand s-a aprins prima liniuta de rezerva si am calculat. Oricum azi bag iar benzina si o sa vad daca bag aceeasi cantitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nu mai schimba ora ca ma enervezi! Ora 19!!! Oricum lumea se strange de pe la 6.30 la 8 .... pls!

Bai nu schimb ora. Asa a fost de la inceputul anului, dar tu cum treci cam "des" pe la intalniri, nu prea stii. :D

Inca nu e destul de cald afara incat sa fie confortabil sa ne intalnim la 19.00, sa asteptam pana se strang toti la 21.00-22.00 si apoi sa mai facem o plimbare.

Oricum cine vine la 18.00 nu pleaca la 18.30 ca sa zici tu ca nu-i mai prinzi cand iesi de unde iesi.

Si in plus eu daca pot sa ajung la 18.00 nu o sa stau singur daca mai poate veni cineva de atunci. Sau o sa imi interzici sa mai apar in piata inaintea orei 19.00 ?? :(

 

Mai incetati cu chestiile astea de partid gen: "Piata Constipatiei, joia, incepand cu 19.00"; "jos miercurea!" "jos ora 18.00!"; "jos rondul BGS !"

Sa fie clar: am scris ora 18.00 pentru cei care imi sunt prieteni sau nu, o ard dubios sau nu; si vor sa stea cu un coleg de la o ora mai timpurie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu schimb ora. Asa a fost de la inceputul anului, dar tu cum treci cam "des" pe la intalniri, nu prea stii. :D

Inca nu e destul de cald afara incat sa fie confortabil sa ne intalnim la 19.00, sa asteptam pana se strang toti la 21.00-22.00 si apoi sa mai facem o plimbare.

Oricum cine vine la 18.00 nu pleaca la 18.30 ca sa zici tu ca nu-i mai prinzi cand iesi de unde iesi.

Si in plus eu daca pot sa ajung la 18.00 nu o sa stau singur daca mai poate veni cineva de atunci. Sau o sa imi interzici sa mai apar in piata inaintea orei 19.00 ?? :D

 

Mai incetati cu chestiile astea de partid gen: "Piata Constipatiei, joia, incepand cu 19.00"; "jos miercurea!" "jos ora 18.00!"; "jos rondul BGS !"

Sa fie clar: am scris ora 18.00 pentru cei care imi sunt prieteni sau nu, o ard dubios sau nu; si vor sa stea cu un coleg de la o ora mai timpurie !

 

 

are dreptata pufoshenia .... eu il sustin .... jos partidul jos textila ... hai cu vara... vrem sutiene la vedere ....

 

la 18:00 e binevenit oricine poate si cine are chef, multi vor putini vin, varii motive de inteles intotdeauna.

 

lasa ma ca vin eu la 18 si stam la prostitutiei pana la 19 dupaia mergem la plimbare si revenim la 21 mare lucru :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu schimb ora. Asa a fost de la inceputul anului, dar tu cum treci cam "des" pe la intalniri, nu prea stii. :D

Inca nu e destul de cald afara incat sa fie confortabil sa ne intalnim la 19.00, sa asteptam pana se strang toti la 21.00-22.00 si apoi sa mai facem o plimbare.

Oricum cine vine la 18.00 nu pleaca la 18.30 ca sa zici tu ca nu-i mai prinzi cand iesi de unde iesi.

Si in plus eu daca pot sa ajung la 18.00 nu o sa stau singur daca mai poate veni cineva de atunci. Sau o sa imi interzici sa mai apar in piata inaintea orei 19.00 ?? :D

 

Mai incetati cu chestiile astea de partid gen: "Piata Constipatiei, joia, incepand cu 19.00"; "jos miercurea!" "jos ora 18.00!"; "jos rondul BGS !"

Sa fie clar: am scris ora 18.00 pentru cei care imi sunt prieteni sau nu, o ard dubios sau nu; si vor sa stea cu un coleg de la o ora mai timpurie !

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu schimb ora. Asa a fost de la inceputul anului, dar tu cum treci cam "des" pe la intalniri, nu prea stii. :D

Inca nu e destul de cald afara incat sa fie confortabil sa ne intalnim la 19.00, sa asteptam pana se strang toti la 21.00-22.00 si apoi sa mai facem o plimbare.

Oricum cine vine la 18.00 nu pleaca la 18.30 ca sa zici tu ca nu-i mai prinzi cand iesi de unde iesi.

Si in plus eu daca pot sa ajung la 18.00 nu o sa stau singur daca mai poate veni cineva de atunci. Sau o sa imi interzici sa mai apar in piata inaintea orei 19.00 ?? :D

 

Mai incetati cu chestiile astea de partid gen: "Piata Constipatiei, joia, incepand cu 19.00"; "jos miercurea!" "jos ora 18.00!"; "jos rondul BGS !"

Sa fie clar: am scris ora 18.00 pentru cei care imi sunt prieteni sau nu, o ard dubios sau nu; si vor sa stea cu un coleg de la o ora mai timpurie !

 

Asa ma! Impune-te!

Daca nu merge cu vorba buna pune biciu pe ei! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci se mananca azi cozonaci ? :(

 

azi se iese din casa.

 

propun o plimbare pentru cei care vor.

 

vreau sa vad marea anu asta mai devreme de 1 mai. ptr cine vrea poate mergem vineri sau sambata.

Editat de berserk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAAA!

Partea proasta la mine e ca N-AM CU CINE SA LAS CATELUL!

Ca n-as vrea sa imi devasteze casa....

cred ca as putea sa o tin eu pe Pisi daca vrei...cel mai probabil sambata, duminica cred ca sunt plecata si eu. Daca vrei sa o lasi la mine ma anunti (am si eu catelusa mica, deci e bine primita)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ps: stiti cat mi-a scos CBR-ul dupa ce i-am schimbat toate consumabilele (filtre, ulei, etc), pentru 2 drumuri de autostrada in forja (sub 180 km/h n-am lasat-o)? 6%!!!! :( Yey!!! :D

 

 

 

daca tu ai scos consumul asta diseara cand ajung acasa imi dau foc la motor :D..si fac si un gratar pe el :D

si sa o fii tinut numai in a 6-a constant la 180 si tot iti iesea un 7 consum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...