Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca n-ai schimbat placutzele, ai Nissin OEM. Personal, mi s-au parut cele mai bune. Am mai avut Brembo si cred ca si SBS, ambele sinterizate. Nissin OEM ruleaza!

lume noua :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu-ti plac Nissin?!

:wave:

Sincer nu sunt capabil sa vad diferenta. Motorul se opreste intr-o distanta proportionala cu viteza si apasarea pe maneta. Daca e mai scurta distanta decat cu alte placute nu pot aprecia.

In schimb ma enerveaza ca-s sertizate si haraie cateodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa fac SBS-urile mele acum... la viteza mica si atingere usoara, scartaie, paraie si haraie....

Ele franeaza foarte misto, dar devine enervant in oras, unde le folosesc des si usor... :)

 

@Gabarab: facem duminica, no problem!

 

Ti-ai luat gixer ??? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, am si eu cateva intrebari avand in vedere ca doresc sa schimb TDM-ul pe un F3: Ce consum are? Cat de fiabila este ? adica.... apar multi cu probleme pe aici au ba ? si cat e de comoda la drum lung ? Probabil s-a mai raspuns la intreabrile astea dar n-am timp si rabdare sa caut in... 1600 si ceva de pagini. Multumesc ! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai schimbat placutzele, ai Nissin OEM. Personal, mi s-au parut cele mai bune. Am mai avut Brembo si cred ca si SBS, ambele sinterizate. Nissin OEM ruleaza!

Ai vazut fata, stiam io.. ;)

Si eu tot nissin o sa iau pe fata la urmatoarea miscare, dar deocamdata am impresia ca ma paste o baterie sau releu regulator. :rusinica:

 

Salut!Niste raspunsuri,va rog1Am un CBR 600 f2 la care s-a dus releul de incarcare si o mare parte din mufa topita incat a trebuit sa o fac bucati ca sa scot firele cu papucii,cel din mijloc prajit bine.Cum mufa n-am unde gasi,pot lega firele cu papucii direct la releu?Si bateria se incarca mai bine pe moto sau data jos?Mersi!

Ba gasesti mufe la magazinele de componente electronice, chiar si mufe rezistente la umezeala (cu garniturica intre ele).

Important e ca piciorusele respective sa fie la fel de groase ca cele din mufele stock sau chiar putin mai groase. Se cositoresc firele, se face giugiuc, dar du'te la un electrician care sa te ajute.

Bateria se incarca data jos de pe motor, daca nu ai curte sau garaj sa o lasi acolo pe redresor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, am si eu cateva intrebari avand in vedere ca doresc sa schimb TDM-ul pe un F3: Ce consum are? Cat de fiabila este ? adica.... apar multi cu probleme pe aici au ba ? si cat e de comoda la drum lung ? Probabil s-a mai raspuns la intreabrile astea dar n-am timp si rabdare sa caut in... 1600 si ceva de pagini. Multumesc ! :rolleyes:

nu stiu cum este pe tdm la drum lung dar F3-ul este destul de comod ca si pozitie atat pentru pilot cat si pentru pasager,permite lejer si adaugarea de tankbag mare cat si topcase si sidecase,la fiabilitate daca a fost intretinuta cat de cat bine si cu toate consumabilele schimbate atunci nu vei avea probleme cu ea si nu te va lasa in drum.

A mea are deja 62 k si merge extraordinar si am vazut altele cu km mai multi care merg la fel de bine.Ca si consum spre ex la a mea cu carburatia nefacuta de 4 ani si bujii ,filtre neschimbate tot de pe atunci(decat uleiul periodic 10k) consum de 5 litri/100 km inafara

consumul a reiesit in urma unui traseu pe ruta buc-ploiesti-predeal-rajnov-campulung-pitesti-buc,cu viteza de peste 160 la drum intins si alergatura maxima cu 1 si 2 pe serpentine,deci ...... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut fata, stiam io.. ;)

Si eu tot nissin o sa iau pe fata la urmatoarea miscare, dar deocamdata am impresia ca ma paste o baterie sau releu regulator. :rusinica:

 

La CBF habar n-am ce placutze am, dar nu-s deloc incantata de franare, in comparatie cu RR-ul. Ma gandesc ca poate nu e cinstita comparatia...plus ca am si ABS.... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea imbunatati franele cu un disc wave si niste placute mai bune...

Also, lichidul de frana cand a fost schimbat ultima oara? poate nu mai e in parametri si cu ocazia asta iti aerisesti si franele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum este pe tdm la drum lung dar F3-ul este destul de comod ca si pozitie atat pentru pilot cat si pentru pasager,permite lejer si adaugarea de tankbag mare cat si topcase si sidecase,la fiabilitate daca a fost intretinuta cat de cat bine si cu toate consumabilele schimbate atunci nu vei avea probleme cu ea si nu te va lasa in drum.

A mea are deja 62 k si merge extraordinar si am vazut altele cu km mai multi care merg la fel de bine.Ca si consum spre ex la a mea cu carburatia nefacuta de 4 ani si bujii ,filtre neschimbate tot de pe atunci(decat uleiul periodic 10k) consum de 5 litri/100 km inafara

consumul a reiesit in urma unui traseu pe ruta buc-ploiesti-predeal-rajnov-campulung-pitesti-buc,cu viteza de peste 160 la drum intins si alergatura maxima cu 1 si 2 pe serpentine,deci ...... :rock:

Multumesc de info ! Suna bine :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu sunt capabil sa vad diferenta. Motorul se opreste intr-o distanta proportionala cu viteza si apasarea pe maneta. Daca e mai scurta distanta decat cu alte placute nu pot aprecia.

In schimb ma enerveaza ca-s sertizate si haraie cateodata.

 

Nissin, Brembo, Carbone Lorraine - ceea ce as utiliza eu - momentan sunt pe Carbone Lorraine SBK 5 si sunt EXTREM DE MULTUMIT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum placutza mea sa fie ma miercuri azi.... ati innebunit. E wednesday.

Pussyfer: azi e toata ziua miercuri... ba chiar si o bucata din noapte...

Intra matale pe cel mai prost translator online din lume, si anume google translate, si da-i acolo sa-ti traduca Wednesday :P

Editat de One-Track-Mind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...