Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

inca nu :D

vreau si io sa intreb pe unde pot gasi becuri pt bord am cautat pe la magazine de piese auto si nimic :|

MS mult

 

LE: am uitat sa mentionez pt un cbr F4 :P

buna! nu gasesti becurile acelea la niciun magazin din bucuresti, nu te mai chinui...testat de mine, o vara intreaga am cautat:) sunt foarte mici, de 1,1A din cate imi amintesc si au un soclu special, iar cele de 1,2A nu se potrivesc din pacate. eu la dezmembrari nu am gasit si oamenii nu sunt prea dornici sa demonteze un bord ptr un bec.eu am facut comanda pe ronnie's mail order,dupa ce am epuizat toate solutiile mai apropiate:

http://www.ronniesmailorder.com/fiche_section_detail.asp?section=128896&category=MOTORCYCLES&make=HONDA&year=2000&fveh=3049

piesa nr 2,BULB & SOCKET 3,19 $.

din pacate nu costa becurile cat transportul, asa ca gaseste-ti un prieten care mai are nevoie de ceva de pe site si luati impreuna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

am si eu o mare problema. caut de cateva luni bune suruburi pentru carene. am gasit niste seturi la preturi astronomice (200EUR). are cineva idee unde gasesc la preturi rezonabile?

 

am incercat la hornbach si altii dar majoritatea sunt ori mai scurte ori mai lungi, iar pt cele care prind carena in zona genunchiului n-am gasit deloc nimic similar.

 

Alexandru Budu, Bucuresti, Voluntari, are service, are cam orice surub doresti, inclusiv de carene, 0761.675.364 sau alexandrubudu@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raisukaaa, eu am gasit beceee de bord la un moment dat la un magazin auto undeva prin Rahova. Erau 10 magazine unu langa altu si doar unul avea :) Dar am gasit. revin imediat ce aflu adresa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil pe strada Muntii Carpati , sunt vreo 6 magazine de piese auto acolo,intrare din strada Amurgului care vine dinspre piata Rahova(calea Rahovei)

 

Din pacate nu mai avem nici un dealer Honda,acum 3 ani eu am luat becuri noi de bord cand inca mai existau pe Bd Timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce mi-am vandut F4-le :D

Am ramas cu zuza :cheers:

Dar tot la intalnirile voastre o sa vin (ca si restul fosti proprietari de F)

Editat de One-Track-Mind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1700... pret de iarna+dorinta de a scapa mai depede de motor...

 

ah, si de cand i-am dat-o, m-a sunat ala de 3 ori sa-mi multumeasca, ca e super incantat de ea :D

Editat de One-Track-Mind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1700... pret de iarna+dorinta de a scapa mai depede de motor...

 

ah, si de cand i-am dat-o, m-a sunat ala de 3 ori sa-mi multumeasca, ca e super incantat de ea :D

bun daca stiam veneam si eu sa o vad...daca auzi ceva zi-mi ai mie vreau si eu un f4 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La primavara cum reinviem bateria moarta care a stat toata iarna ? Am gasit un topic despre redresori auto/moto dar m-au băgat in ceață.

Se poate pune un redresor de auto pe baterie ? Si daca da, in kt timp se incarcă (20 d minute, 1 ora)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ce parere aveti despre anvelopele Metzeler in special Metzeler Sportec M-1?am vazut ca majoritatea aleg Dunlop.ms

 

 

alegi ce-ti permiti si ce gasesti mai ieftin

 

Eventual SH si peticit.

</joke>

 

Alege un cauciuc bun si nu fa rabat. E singura legatura dintre motocicleta si asfalt. Eu unul as prefera sa stiu ca e una care va tine in caz ca abuzez de ea. Eu am acum o pereche de Michelin Power Pure. Cand le voi schimba as vrea sa incerc si Dunlopuri. Fiecare brand are top of the line, medium si entry-level.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand glumele la o parte, cauta si vezi ce discounturi sunt, nu cred ca la motorul de-l ai conteaza Metzeler sau Dunlop din aceeasi categorie.

 

Insa ce pot sa-ti recomand sunt Michelin Pilot Road 2 sau 3, Road 2 am avut si pe F3 si pe R1 si s-au comportat foarte bine si la mers in forta (acu' sa nu intelegi ca m-am dat pe circuit, ci macar genunchi jos pe viraje) si au rezistat destul; Road 3 banuiesc ca este superior.

Editat de turku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...