Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Sa-ti traiasca, si tu cu el ...fericiti si fara evenimente... apropo... e cumva luata de la Ploiesti !? ... (cea care a fost expusa la SMAEB)...am retinut infundatura din rezervor...se poate sa ma insel...

:moto:

Ce coincidenta... si a mea e rupta tot de langa suport, tot dreapta...defapt a fost... se sudeaza foarte usor fiind aluminiu... daca era zamac(sau cum s-o chema materialu ala) trebuia sa comanzi alta...asa merge foarte bine si sudata :wink:

De la Ploiesti am cumparato :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, se poate

si pe f3 se poate pune bord de f4i : http://cbrworld.net/forums/1/219055/ShowThread.aspx

 

:bounce:

 

 

10x akkimo ...e chiar destul de usurel de montat...dar totusi e aiurea cu kilometrajul ...din cate am citit e posibil sa fie un pic aiurea... dar cica se poate rezolva problema... oricum... e bine de stiut ca se poate... poate sezonul urmator cand or fi ceva mai multi banutzi...:baldy:

 

@thydusk666 sa aveti grija unul de celalalt :lol:

 

10x again,

Catalin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa o "pun" si eu din nou, mai de aproape de data asta.

Intre timp i-am inlocuit becurile cu Philips Blue Vision si maine ii shimb semnalele fata cu unele mai mici cu leduri. :bounce:

post-3002-1183658927_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat rimstripurile de la un magazin din Cotroceni si le-am pus singur, nu e mare filozofie.

Oricum se gasesc mai greu cele pe rosu, nu stiu de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-21144-1184225604_thumb.jpgpost-21144-1184225621_thumb.jpgpost-21144-1184225633_thumb.jpgpost-21144-1184225648_thumb.jpgpueyyyy hai sa-mi prezint si yo mandria : Honda CBR 600 F3 `95 - interesant topicul ..mai ales pt astia ca mine care suntem mandriiiii posesori de CBR de putin timp ( la mine a facut o saptamana :lol: si vreo 600 km )...acum o sa am tot felul de intrebari ..daca s-a raspuns deja la ele nu da-ti cu paru :cheers: eventual cu linku.. : manual pt ea unde gasesc ca am dat de un link si dupa o noapte inca dadea jos ..nush ce ? ca viteza la net am ..., alta nelamurire : se poate pune xenon ...sau se topeste geamul cum am auzit... ...o sa mai am eu nelamuriri ..ca de sunt la inceput :lol: si neste poze...ca sa stiti pe cine injurati sau salutati pe strada :wave: :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca v-am lasat prea mult sa asteptati hea hea

 

Deci care este:

Un K & N, un pinion cu -1 (15 in loc de 16 stock), power commander, micron pe finala, amortizor de ghidon Daytona (Japan) (pe vine in7 zile), double bubble Honda genuine windsheld.

post-532-1184326926_thumb.jpg

post-532-1184326956_thumb.jpg

post-532-1184326972_thumb.jpg

post-532-1184327019_thumb.jpg

post-532-1184327046_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,sa va fac cunostinta cu prima mea iubire pe 2 roti ( avem impreuna de-abia 200km,suntem in faza in care ne cunoastem unu pe altul :rusinica: )

Iubita mea este din promotia 1997,are o tobitza arrow-inox,masoane Rizoma,oglinzi carbon-look( de la Louis daca nu ma insel),si deocamdata imi da mari emotii si senzatii nemaintalnite :cheers:

 

post-19871-1184352866_thumb.jpg

 

post-19871-1184352910_thumb.jpg

 

post-19871-1184352964_thumb.jpg

 

Pentru a avea o relatie profunda si de lunga durata cu prima mea aleasa, fac apel la bunavointa voastra (celor cu experienta in domeniu) si va rog mult sa-mi impartasiti si mie din invatamintele voastre :

1. ce ulei ii place frumuselei???

2. presiunea 2,5-spate 2-fata...este alegerea cea mai buna??

3. un manual de reparatii (honda cbr 600 f - 1997,am gasit ptr 1995-1996-este aceelasi motor??? )

4. ce incaltari i-ar placea domnisoarei (momentan are niste Pirelli despre care nu stiu sa va spun decat ca au o uzura de 20-30% )

Va multumesc anticipat si daca mai am nelamuriri sper sa ma ajutati. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai io am ramas prost cand am bagat nasu-n cartea tehnica a jucariei...

Exista un tabel in care zice ca uleiul se schimba doar la 1000, 12000, 24000km... :cheers:

Io ma apropii de 6000 km si din cate am auzit (nimic oficial) tre sa-i fac schimbu ...

VOI CE MARCA DE ULEI FOLOSITI si ce FILTRU recomandati!???? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Poate e nepotrivit sa ma bag in discutiile voastre tehnice dar am o curiozitare vis a vis de acest tip de motor.

Care sunt punctele slabe si daca piesele de schimb sunt usor accesibile.

 

In alta ordine de idei, e greu de intretinut?

 

Multumesc anticipat. :rusinica:

Editat de aneka_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa prostiile cu manualele alea 12 000 24 000. Poate ca e singura prostie din manual.

Schimbul il fac la fiecare 5 ooo km. i mean ... i really really luv my bike.

Fata mea lubrifiaza cu motul. za best. filtru? Honda fratie.. eftins i bun. 3o ron parca.

Daca mergi linistit paoti baga la 7 k.

 

se gasesc piese relativ usor. este un motor ..faimos..si raspandit. Din fericire am o pasiune pt un astfel de motor. Sa gasesc piese pe e bay garla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-21144-1184225604_thumb.jpgpost-21144-1184225621_thumb.jpgpost-21144-1184225633_thumb.jpgpost-21144-1184225648_thumb.jpgpueyyyy hai sa-mi prezint si yo mandria : Honda CBR 600 F3 `95 - interesant topicul ..mai ales pt astia ca mine care suntem mandriiiii posesori de CBR de putin timp ( la mine a facut o saptamana :cheers: si vreo 600 km )...acum o sa am tot felul de intrebari ..daca s-a raspuns deja la ele nu da-ti cu paru :blink: eventual cu linku.. : manual pt ea unde gasesc ca am dat de un link si dupa o noapte inca dadea jos ..nush ce ? ca viteza la net am ..., alta nelamurire : se poate pune xenon ...sau se topeste geamul cum am auzit... ...o sa mai am eu nelamuriri ..ca de sunt la inceput :cheers: si neste poze...ca sa stiti pe cine injurati sau salutati pe strada :rusinica: :finger:

iti dau eu manualul la cbr-ul tau .. vbim prin PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-21144-1184225604_thumb.jpgpost-21144-1184225621_thumb.jpgpost-21144-1184225633_thumb.jpgpost-21144-1184225648_thumb.jpgpueyyyy hai sa-mi prezint si yo mandria : Honda CBR 600 F3 `95 - interesant topicul ..mai ales pt astia ca mine care suntem mandriiiii posesori de CBR de putin timp ( la mine a facut o saptamana :cheers: si vreo 600 km )...acum o sa am tot felul de intrebari ..daca s-a raspuns deja la ele nu da-ti cu paru :hug: eventual cu linku.. : manual pt ea unde gasesc ca am dat de un link si dupa o noapte inca dadea jos ..nush ce ? ca viteza la net am ..., alta nelamurire : se poate pune xenon ...sau se topeste geamul cum am auzit... ...o sa mai am eu nelamuriri ..ca de sunt la inceput :blink: si neste poze...ca sa stiti pe cine injurati sau salutati pe strada :rusinica: :D

 

Sa ai bafta la ea, dar SCHIMBA SEMNALELE PE FATZA CA SUNT PENALE RAU!!! :cheers: :D

 

in rest e mishto... :ok:

 

Numai bine... :hug: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,sa va fac cunostinta cu prima mea iubire pe 2 roti ( avem impreuna de-abia 200km,suntem in faza in care ne cunoastem unu pe altul :rusinica: )

Iubita mea este din promotia 1997,are o tobitza arrow-inox,masoane Rizoma,oglinzi carbon-look( de la Louis daca nu ma insel),si deocamdata imi da mari emotii si senzatii nemaintalnite :finger:

 

post-19871-1184352866_thumb.jpg

 

post-19871-1184352910_thumb.jpg

 

post-19871-1184352964_thumb.jpg

 

Pentru a avea o relatie profunda si de lunga durata cu prima mea aleasa, fac apel la bunavointa voastra (celor cu experienta in domeniu) si va rog mult sa-mi impartasiti si mie din invatamintele voastre :

1. ce ulei ii place frumuselei???

2. presiunea 2,5-spate 2-fata...este alegerea cea mai buna??

3. un manual de reparatii (honda cbr 600 f - 1997,am gasit ptr 1995-1996-este aceelasi motor??? )

4. ce incaltari i-ar placea domnisoarei (momentan are niste Pirelli despre care nu stiu sa va spun decat ca au o uzura de 20-30% )

Va multumesc anticipat si daca mai am nelamuriri sper sa ma ajutati. :cheers:

 

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente. Hai la o plimbare sa te vaz calare pe caluti. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dau eu manualul la cbr-ul tau .. vbim prin PM

 

Mersi dau eu PM cu mail-ul :hug: iar berea live ...ca nu merge ca attachament :cheers:

 

Sa ai bafta la ea, dar SCHIMBA SEMNALELE PE FATZA CA SUNT PENALE RAU!!! :cheers: :D

 

in rest e mishto... :ok:

 

Numai bine... :hug: :blink:

 

Mersi ..o sa le schimb ...momentan tre sa gasesc bucati de carena ( aia mica de desupra farului ) din cauza retardatului care a trecut pe rosu :D :finger: .......tii masiiii

Oricum ceva modificari o sa sufere ea ...ca de tre sa-mi pun amprenta :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

dom'le am si eu o intrebare

sunt un doritor de cbr f3 dar......am un mic dubiu

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto motocicleta din imagine este, cel putin conform anuntului, un cbr 600 f3 din '96 iar exemplarul de fata este tot un f3 http://www.cksmith.net/pic/motorcycle/cbr/frontf3.jpg clar designul partii frontale este diferit cu mult imbunatatit fata de primul link....intrebarea mea este din ce an au cbr urile f3 designul din linkul 2? domnul blue angel are cbr din '95 si are un design mai nou ca ala din '96 :rusinica: :cheers: cineva sa ma scoata din nestiinta!!

Editat de motocugpl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rim strip-urile de pe jante, alea reflectorizante, le-ai pus tu sau le aveai ca ma intereseaza sa imi cumpar si eu pe rosu dar nu prea stiu de unde sa fac rost!

Si eu vreau sa ii schimb becurile cu unele pe albastru!

 

rim stripe-uri rosii reflectorizante :rusinica:

/index.php?showtopic=117941

Editat de psycho_vox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...