Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am incercat eu sa iti uploadez manualul dar nu merge. Contact me pe mess sa ti-l dau.

 

@mih; ce ai facut tu acolo cu proiectoarele alea pe langa faptul ca e tiganie (scuze dar nu pot sa ma abtin) este si un mare dezavantaj pentru functionarea motorului tau in parametrii corecti. Tu ai astupat practic gurile de admisie (ram air-ul) care au fost proiectate pt a primi o anumita cantitate de aer.. ma rog. Sper sa nu mi-o iei in nume de rau.. dar.. scoate porcariile alea.puneti-le pe furca daca le vrei neaparat sau inacstreaza-le cumva in carene.

 

p.s. stiu ca nu e rubrica de vanzari dar aruncati un ochi pe itemurile care le am de vanzare pt CBR F. Goodies, super prices.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de manual pt F4is . Cine are, si este binevoitor il rog sa-mi dea PM. Multumesc.

 

suna-ma ca il am eu pe CD sau ti-l trimit cumva pe mess...de la a mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,mi-am luat si eu un cbr 600fi din 2003,dar vanzatorul zice ca e din 2004 si nu o omologheaza astia la rar

decat 2003,ziceti si voi daca cunoasteti modelul

post-20608-1187194757.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau sa schimb motorul, am un ktm lc4 supermoto, si din cate am vazut mi-ar place un cbr 600f, doar ca e o problema: am inaltimea de 1.91m/80kg. Mam urcat pe un cbr mai vechi, anul 89' si stau ok pe el, dar pe cbr-urile F mai noi cred ca sunt mai scurte, nu stiu ce sa zic. Va rog daca stiti sa imi dati un raspuns, in sensul ce model/an e mai lung/mare sau daca din start nu am ce cauta pe el, eu fiind prea inalt.

Multumesc anticipat!

Dani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,mi-am luat si eu un cbr 600fi din 2003,dar vanzatorul zice ca e din 2004 si nu o omologheaza astia la rar

decat 2003,ziceti si voi daca cunoasteti modelul

 

Dupa colorit chiar e 2003! ...

Vezi ca astia dincolo iau in considerare anul primei inmatriculari!!! ...

Sau mai e probabilitatea ca modelul 2004 sa fie fabricat in 2003... pt ca sa aiba pe stoc modelul de la inceputul anului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,mi-am luat si eu un cbr 600fi din 2003,dar vanzatorul zice ca e din 2004 si nu o omologheaza astia la rar

decat 2003,ziceti si voi daca cunoasteti modelul

 

antemiu zice bine. e model 2oo3 la colorit si clar sipe sasiu. asa am patit si eu, dar m-am prins pe loc la rar care e faza. a fost vanduta in 2oo4, dar e fabricata in 2oo3.

iar motorul ala e de la ploiesti, de la Edji, daca nu cumva chiar al lui ..? HI HI. oricum stai pe cuur ca a fost ingrijit impecabil. Omul ala e nota 1o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, am un F3 din 96 ,stie cineva daca mg pe spate o guma de 180/55/17(daca loveste in bascula sau lant),si daca sunt avantaje sau dezavantaje la montarea unei gume mai mari ?la origini are 160\60\17

post-15743-1187610202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai e loc si pentru mine pe aici :D ........... ????

 

nu am apucat sa ii fac consumul .......m-am apucat deja sa ii acord atentie maxima si i-am facut schimbu' de ulei,aici ar fi o "problema",i-am bagat MOTUL 15W50 (5100) si am vazut ca voi v-ati bagat in mobre ori 10W40 sau 10W50, asa au recomandat niste baieti de la Honda ca ar fi bun pentru motorul meu si ca filtru de ulei nu am mai avut rabdare sa astept pentru un K&N si i-am pus Champion :lol:

 

i-am luat si un filtru de aer sport K&N ......... si nu in ultimul rand si la fel de important brelocul cu HONDA de pe LOUIS :P :-L

 

ce as vrea sa mai stiu si eu de la voi ...... ma intereseaza sa ii schimb pe viitor toba ca e stock cu un Mivv Sportline Titanium (Ovala),dar inainte de toba ma intereseaza niste craspad-uri si un kit de lant complet D.I.D cam cat ma costa fiecare in parte ????? :o

 

am uitat sa va spun ca este vorba de un CBR600F4I Sport din 2001

 

 

 

:cheers: too all ......asfalt uscat la toti !!!!!

 

post-16383-1187611695_thumb.jpgpost-16383-1187612034_thumb.jpgpost-16383-1187611961_thumb.jpgpost-16383-1187611862_thumb.jpgpost-16383-1187611781_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare CBR-isti.

 

Inca un 600 FS in Buc. Acum e in garajul de la firma si doarme (no pictures please). Ma duc dimineata sa-l trezesc pt shedintza photo:D

Sper ca pana la sf saptamanii sa-i pun botoshi noi (cred ca o sa merg tot pe Pirelli), un schimb de ulei e recomandat (zice prietenu' - mecanic d honda ), o sa verific filtrele (nu pare f greu cf. manualului) si de sapt viitoare cand voi avea detoate (inclusiv casca geaca manusi ... poate si ghete(o sa cer un avans)) o scot si in lume.

 

Inca imi caut un locsor intr-un garaj prin Tineretului (Bucuresti), asta ca sa n-o tin in fata blocului legata de conducta de gaz :cheers:

 

Ca vad ca tot intreaba lumea de manuale - Eu am gasit aici pt orice fel de CBR de la F1 la RR.

http://www.gofastvideo.com/gallery/album/v...es-manuals.html

 

aaa ... si sint InCePaToR ... so wish mi Luck!

 

Asfalt uscat, enjoy za ride si fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, am un F3 din 96 ,stie cineva daca mg pe spate o guma de 180/55/17(daca loveste in bascula sau lant)

,Nu loveste in bascula, diferenta pe jumatate de roata (cum te uiti perpendicular pe axa ce trece prin centrul rotii) e doar de 10mm, dar depinde si de profilul cauciucului (forma, raza - spune-i cum vrei - caii de rulare, din aceeasi perspectiva ca mai sus).

avantaje sau dezavantaje la montarea unei gume mai mari ?la origini are 160\60\17

 

Merge ca un c.ur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu mersul ca un cuur depinde de situatie Alve. In oras nu o mai intorci de pe o parte pe cealalta asa repede, dar daca vrei sa te apleci mai mult atunci te ajuta, si plus de asta te mai ajuta la aderentza in mers linie pentru ca suprafata de contact este mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, am un F3 din 96 ,stie cineva daca mg pe spate o guma de 180/55/17(daca loveste in bascula sau lant),si daca sunt avantaje sau dezavantaje la montarea unei gume mai mari ?la origini are 160\60\17

 

Am pus si eu pe F3 o guma de 180 dar nu te ajuta deloc pe viraje deoarece nu mai face forma ciuperca pe janta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. de aia merg aia la motociclism viteza pe 200 ca nu ii ajuta deloc pe viraje.

Ma documentati-va si voi inainte sa spuneti treburi :ok: bafta :smoke:

Nu e la fel de lata janta, ca la f4 respectiv f4i care au standard 180... mai documenteaza-te si tu inainte sa spui treburi... :agree: :ok:

 

Numai bine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...