Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Am sa-mi bag si eu RBF600 din ala dupa ce-mi pun si furtune racing si placute de strada. Asta care l-am bagat s-a inegrit.

PS. Aveti idee unde gasesc placute originale Nissin? Cacaturile astea sinterizate tin putin, le am de 3500 km si deja-s pe duca. :)

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am sa-mi bag si eu RBF600 din ala dupa ce-mi pun si furtune racing si placute de strada. Asta care l-am bagat s-a inegrit.

PS. Aveti idee unde gasesc placute originale Nissin? Cacaturile astea sinterizate tin putin, le am de 3500 km si deja-s pe duca. :)

 

 

Eu am luat Nissin de la Motor Team (Bdul Timisoara). Nu am gasit in alta parte. gasesti nr pe site, suna si intreaba daca au pe stoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa-mi bag si eu RBF600 din ala dupa ce-mi pun si furtune racing si placute de strada. Asta care l-am bagat s-a inegrit.

PS. Aveti idee unde gasesc placute originale Nissin? Cacaturile astea sinterizate tin putin, le am de 3500 km si deja-s pe duca. :)

RBF600 pun si eu, la F4 am avut si franeaza super, fara niciun fading.

Lasa furtunele racing, astea stoc sunt putin elastice si modulezi altfel frana, cu racing e si mai brutala (Iar 954 chiar ARE frane..).

Eu am luat Brembo de la Mac, are pe stoc. In doua zile le ai.

 

PS: daca s'au dus in 3500km chiar sunt proaste. sau tu mergi super agresiv dar fara frane de motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat Nissin de la Motor Team (Bdul Timisoara). Nu am gasit in alta parte. gasesti nr pe site, suna si intreaba daca au pe stoc.

 

Am gasit. Mersi. :)

Fata:

R2P-245NS BRAKE PAD SET NISSIN 245NS 120 RON

R2P-245RS BRAKE PAD SET NISSIN 245RS 130 RON

R2P-245SS BRAKE PAD SET NISSIN 245SS 120 RON

R2P-245ST BRAKE PAD SET NISSIN 245ST 145 RON

 

Spate:

R2P-244NS BRAKE PAD SET NISSIN 244NS 110 RON

R2P-244RS BRAKE PAD SET NISSIN 244RS 125 RON

R2P-244ST BRAKE PAD SET NISSIN 244ST 155 RON

 

fratilor de unde iau si eu o alarma cu pager eventual, mai ieftinache? :P

 

Ca bine zici! Despre alarmele de la userul L.U.V. ce zici?

 

RBF600 pun si eu, la F4 am avut si franeaza super, fara niciun fading.

Lasa furtunele racing, astea stoc sunt putin elastice si modulezi altfel frana, cu racing e si mai brutala (Iar 954 chiar ARE frane..).

Eu am luat Brembo de la Mac, are pe stoc. In doua zile le ai.

 

PS: daca s'au dus in 3500km chiar sunt proaste. sau tu mergi super agresiv dar fara frane de motor...

 

Brembo am de la MAC, nu pot zice ca franez agresiv dar astea sinterizate se duc cam repede, am avut si Braking, aceiasi chestie. Cat despre furtune si frane de 954/F4 da, gotta love'em. Am mers pe un Gixxer 1000 K6 si ma dadeau in cap franele, foarte brutale si nedozabile.

Ne combinam la un bidon de Motul RBF600 si schimbam lichidul acum in WE? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers pe un Gixxer 1000 K6 si ma dadeau in cap franele, foarte brutale si nedozabile.

Ne combinam la un bidon de Motul RBF600 si schimbam lichidul acum in WE? :)

Poate gixxeru' avea pompa de frana racing, care functioneaza more or less pe principiul on-off.

Eu diseara iau RBF600, daca vrei ne combinam, ca si asa sunt falit.

Insa eu il schimb maine seara, in w/e sunt departe de bucale. :P

 

PS: din pacate stau f. prost cu timpul, abia o sa'mi fac o fanta sa il schimb pe al meu. daca vrei, vii maine seara si iti dau jumatatea de bidon.

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor de unde iau si eu o alarma cu pager eventual, mai ieftinache? :)

 

 

Jeorj...incearca de la l.u.v....eu am luat de la el anu trecut alarma si xenon...e cu pager alarma si nu-i prea scumpa. Vezi daca mai are...

Succesuri.

 

 

L-am sunat eu pe Luigi si nu mai are de o sapatamana. Urmatoarele le primeste in aprox 3 sapt.

 

Nu prea as vrea sa astept asa ca strang din c...r si dau 600 pe un defender.

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...=29477&st=0

 

Mi-a dat Luigi nr lui si l-am gasit si pe forum.

Editat de BBL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh... da, da, da insa pana acum suntem doar 3 doritori, se stiu ei care. :)

Uameni, ca sa zic asa, nu e obligatoriu sa va dati, gen... Au si bar acolo, pizza buna, umbrele, aer mai curat decat jegul din Constitutiei.

Nu? Deloc? :P

pai poate stabilim ptr joi. P-ta prostitutiei este iar inchisa. Asa ca la votare nenenicule!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai poate stabilim ptr joi. P-ta prostitutiei este iar inchisa. Asa ca la votare nenenicule!!!!!!!!!!!

 

Pai daca facem o programare s-ar putea sa avem si pista libera cand ajungem,totusi...cati avem cizme si minim genunchere? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am cizme si genunchere da n-am experienta...da m-as baga la un 7 asa...daca mai e deschis. Cred ca-l ofticam pe Alter, ca parca el nu poate joi...:)

 

In loc de constitutie...m-as baga la amkart.

Editat de Arhimede
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca facem o programare s-ar putea sa avem si pista libera cand ajungem,totusi...cati avem cizme si minim genunchere? :)

Cine nu are casaca gura , bea un suc ,manca o pizza, imprumuta de la altii .Era o idee.

 

 

Merge doar cu genunchiere sau slidere sau mere si doar in pantaloni cu protectii?

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu cred ca ma primesc pe pista ca cica merg prea incet...si probabil asa e...asta e...:)

 

 

Nu-ti mai face griji cu totii am fost , suntem inceti . Fara experienta nu ai cum sa inveti. Las ca cei mai invatati poate ne ajuta si pe noi astia mai incetii! :cheers: :P

 

 

 

Mai ales daca facem si programare. Dar ptr asta ar trebui sa ne dam totti cu parerea.

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu cred ca ma primesc pe pista ca cica merg prea incet...si probabil asa e...asta e...:P

 

Trebuia sa ne vezi pe noi prima oara...Bine ca n-a filmat nimeni :)

 

Cine nu are casaca gura , bea un suc ,manca o pizza, imprumuta de la altii .Era o idee.

 

 

Merge doar cu genunchiere sau slidere sau mere si doar in pantaloni cu protectii?

 

pantaloni cu protectii...cizme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa ne vezi pe noi prima oara...Bine ca n-a filmat nimeni :)

 

 

 

pantaloni cu protectii...cizme...

 

 

 

Deci sunt bun de mers!!!!! Sper ca nu cer ca echipamentul sa fie RACE ptr ca io am mai mult de touring. :P :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce rau imi pare ca nu pot sa ma dau inca pe amkart :) ... dar sper ca in cateva saptamani sa imi iau echipamentul "de scandal" si sa ma alatur :P

 

pana la urma la constitutiei ne mai strangem? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...