Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ideea de baza e sa nu iti iei trompete gen Ferodo sau mai stiu eu ce, care franeaza prost, mananca din discuri

 

 

gen la ce discuri ti-ai pus tu, cred ca nimeni n-ar fi vrut sa iti pui placute Ferodo pe ele :lol: :lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Honda CBR 600 F 4 i [ 122 ] ** [18.71%]

Honda CBR 600 F 1 i Sport [ 81 ] ** [12.42%]

 

F 1 sport ? wtf? :disappointed:

 

 

era F4i Sport de fapt. cred ca s-a jucat Gixxxu la poll :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gen la ce discuri ti-ai pus tu, cred ca nimeni n-ar fi vrut sa iti pui placute Ferodo pe ele :disappointed: :lol:

 

Da, recunosc discurile le-am pus de fita, ca arata bine in primul rand si apoi pentru calitatile de franare. Insa in timp mi-am dat seama ca a fost o investitie buna.

 

Ma duc sa ma plimb cu mobra prin hala, ca sa ii mai aud vocea. Nu mai pleaca zapada asta odata?

Anul trecut pe vremea asta faceam prima iesire mai lunga, pana la Alexandria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de baza e sa nu iti iei trompete gen Ferodo sau mai stiu eu ce, care franeaza prost, mananca din discuri

Ferodo este o marca foarte buna, ca daca nu era nu ajungea pentru piata franelor cum e xerox'ul pentru copiatoare. :disappointed:

Am avut Ferodo pe F4, franeaza bine, insa nu ca niste sinterizate de top (brembo, nissin, sbs). Au "carne" foarte multa, sunt foarte rezistente in timp si nu mananca din discuri. Este o solutie foarte buna la buzunar pentru cine stie ca nu rupe franele, care are un stil de mers mai relaxat, cu mai multa frana de motor, etc.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... pentru cine :disappointed: eu cred ca in situatii limita se face diferenta. chiar si cand mergi relaxat, cu frana de motor, exista cazuri in care trebuie sa franezi de urgenta.

 

am avut nissin de la inceput pe motor si nu as schimba placutele decat tot cu nissin sau ceva similar sau superior din punct de vedere al calitatii. nu vreau sa iau niste placute si sa fiu dezamagit, sau mai rau, sa am surprize neplacute. oricum vorbesc in numele meu. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ferodo si-s excelente si la buzunar si pe strada. franeaza bine, nu scartie, etc. discurile mele erau varza(uzate) inainte de a pune aceste placute si sunt la fel de varza si acum, si vreau sa zic ca daca ferodo ar ''manca'' discurile cum zic multi acum ar fi fost foita de tigara.

@ disabled cata, cand esti online pe mess da-mi ceva info pt discurile de frana de f3. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci dupa sfaturile voastre cam toate sunt ok, mai ales in cazul meu ca nu ma dau race sau gen (satanist) stilul meu de mers este mai turing deci nici franarile nu sunt la viteze extrem de mari astfel incat sa solicit franele la maxim.

Sa vad ce oferte gasesc si va anunt si pe voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine... da unde e carena? In burta la porc? :wink: Holly Molly... ai avut accident? Ca in cealalta poza parca arata mai bine.

 

 

N-am pus-o inca:D Am cazut "bine de tot " cu ea si de aceea arata in halul asta...poate reusesc cat mai repede sa o fac k vine caldura:D:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti multumesc, strumfule :laugh: esti genial :wink:

ei sunt pe naiba. dadusem peste site'ul respectiv anul trecut si am avut inspiratia sa il pun la bookmarks.. :laugh:

 

Doar ca par oleaca scumputze piesele...

Depinde, in general vad ca sunt cam la 50% din pretul unui produs nou. Rezonabil, la modul ca daca ai un deviz de la service pe 2500 EUR si iei de la un RCa sau CASCO 1500 atunci poti sa'ti faci motorul cu piese de la astia. ;)

E drept ca pe ebay poti gasi la preturi mult mai bune uneori, dar pot fi si tepe. In 2006 cand am avut nevoie de furca fata pentru fosta Yamaha am gasit pe ebay un singur anunt la 200EUR (in deviz piesa noua facea 1300EUR).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut inspiratia sa il pun la bookmarks.. ;)

 

tocmai de asta esti genial :laugh:

 

 

Doar ca par oleaca scumputze piesele...

 

 

ti se pare. eu n-am gasit carena fata de F4 mai ieftina de 200 de euro... nici macar pe ebay. de fapt pe ebay am gasit un carenaj complet de F4 exact modelul meu (albastru cu rosu), la 800 de euro. carenele erau cele originale, usor zgariata codita si carena stanga. in pret intra si rezervorul. deci eu zic ca intr-o zi cu soare si bani, ar fi fost o achizitie acceptabila.

 

 

ia uite ce am gasit... http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...t=0#entry344069 super pret :wink:

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de asta esti genial :laugh:

 

 

 

 

 

ti se pare. eu n-am gasit carena fata de F4 mai ieftina de 200 de euro... nici macar pe ebay. de fapt pe ebay am gasit un carenaj complet de F4 exact modelul meu (albastru cu rosu), la 800 de euro. carenele erau cele originale, usor zgariata codita si carena stanga. in pret intra si rezervorul. deci eu zic ca intr-o zi cu soare si bani, ar fi fost o achizitie acceptabila.

 

 

ia uite ce am gasit... http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...t=0#entry344069 super pret ;)

 

Dap, super motor la super pret. Ma mir ca inca nu s-a dat... :wink:

 

 

In alta ordine de idei,DA era sa fiu calcat de Zaelu in timp ce treceam regulamentar(sau nu) printre masinile stationate la semafor. Spre norocul meu,atat spiritul meu de observatie(vultur cel putin) cat si franele Brembo + Abs cu care este dotata fiara din China,pardon Asia ,ne-au scapat pe amandoi de un scandal monstru in trafic...Pe aceasta cale tin sa multumesc celui ce mi-a facut ochelarii,mamei mele pt ca m-a facut,constructorilor din China pt excelenta munca depusa si lu' Zaelu pt ca a avut inspiratia sa franeze! Va multumesc ! :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gix-ule ti-ai mai pierdut din x-uri? :wink: in loc sa cresti dai inapoi?deh,batranetile astea

 

De RR-ul ala cred ca ar fi interesata Pushu ca ea cauta cu disperare rr sau gixer deci datii de stire

 

Si vad ca domnu Alecs nu a mai dat pe aici,parca el avea sonerie la telefon sunetul acela terifiant din filmul Scream ,sau daca stiti careva de unde pot lua soneria pentru telefon,mi se pare amuzanta ;)

Mesaj completat

Am gasit ceva placute de frana fata = SBS la 110 ron setul cu manopera schimb inclusa,cum vi se pare ca pret si calitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gix-ule ti-ai mai pierdut din x-uri? ;) in loc sa cresti dai inapoi?deh,batranetile astea

 

De RR-ul ala cred ca ar fi interesata Pushu ca ea cauta cu disperare rr sau gixer deci datii de stire

 

Si vad ca domnu Alecs nu a mai dat pe aici,parca el avea sonerie la telefon sunetul acela terifiant din filmul Scream ,sau daca stiti careva de unde pot lua soneria pentru telefon,mi se pare amuzanta :laugh:

Mesaj completat

Am gasit ceva placute de frana fata = SBS la 110 ron setul cu manopera schimb inclusa,cum vi se pare ca pret si calitate?

 

Azi si maine iar ninge,cod galben :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, anul asta iarna o fost mai ca pe vremea cand eram eu cupchil si ma duceam la scoala ins eptembrie si erau frunze pe jos, acum iarna de tinea pana in martie.. ehe.. incalzirea globala.. clar..

 

mi dor de motoreala grav, dar ma bucur ca mai tine vremea asta, inca nu am permisul in buzunar, long live justitia in romanica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...