Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

cred ca asta fac...iau pompa de la vecinu de sus... care m-a auzit injurand si blestemand si bagand si scotand, si saracu mi-a oferit o pompa manuala. :)

I like my neighbours :P sunt foarte sustinatori... eu le dau muzica la maxim, chitara cu distorsiune, turatii de motor, le stric diminetile cu incalzitul mobrei, si ei imi ofera pompa sa imi umflu roata sa ajung la vulcanizare :(

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cred ca asta fac...iau pompa de la vecinu de sus... care m-a auzit injurand si blestemand si bagand si scotand, si saracu mi-a oferit o pompa manuala. :P

I like my neighbours :( sunt foarte sustinatori... eu le dau muzica la maxim, chitara cu distorsiune, turatii de motor, le stric diminetile cu incalzitul mobrei, si ei imi ofera pompa sa imi umflu roata sa ajung la vulcanizare :D

 

Spera si ei ca asa te imbuneaza si dai motoru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AAA si inca o chestie!!!! mi-am footoot semnalizarea..... nu mai vrea nici stanga nici dreapta...dar cred ca e ceva mecanic... ca manetuta in sine zici ca e rupta.

Poa` sa ma rezolve careva? sau sa ma indrume careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca asta fac...iau pompa de la vecinu de sus... care m-a auzit injurand si blestemand si bagand si scotand, si saracu mi-a oferit o pompa manuala. :P

I like my neighbours :D sunt foarte sustinatori... eu le dau muzica la maxim, chitara cu distorsiune, turatii de motor, le stric diminetile cu incalzitul mobrei, si ei imi ofera pompa sa imi umflu roata sa ajung la vulcanizare :P

 

 

Vecinii sint foarte buni ca accesoriu la sistemul antifurt. Daca nu le bagi rateuri la 7 dimineata in casa si le raspunzi amabil la intrebari de genu: "cit baga?" "nu ti-e frica?" etc iti fac raport zilnic cu cine ce a facut pe linga mobra ta :( ...tot ce mai trebuie sa faci apoi e sa verifici inregistrarile video la orele mentionate.

 

 

Revenind la pana... daca ai lasat-o bine mersi seara si dimineata ai gasit surpriza... cel mai probabil ai luat un cui sau alt obiect ascutit in roata si ti-a desumflat-o peste noapte usor.... cel mai probabil este fix pe mijlocul cauciucului... baga citeva pompe (daca ai una de picior e excelenta.... ia din Carrefour etc) asculta... gaseste roata.... fa semn unde borta e cu markerul si noteaza pe ce treime fata de valva... sa nu alergi dupa ea la vulcanizare si apoi go.

 

Tehnologia dopului e "high tech" o sa vezi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AAA si inca o chestie!!!! mi-am footoot semnalizarea..... nu mai vrea nici stanga nici dreapta...dar cred ca e ceva mecanic... ca manetuta in sine zici ca e rupta.

Poa` sa ma rezolve careva? sau sa ma indrume careva?

 

Dude, de unde ai luat motorul...? Eu n-am facut mai nimic la mobra 2 ani in afara de consumabile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AAA si inca o chestie!!!! mi-am footoot semnalizarea..... nu mai vrea nici stanga nici dreapta...dar cred ca e ceva mecanic... ca manetuta in sine zici ca e rupta.

Poa` sa ma rezolve careva? sau sa ma indrume careva?

 

 

Bai... ia stai asa.

 

Cum? :) Ai umblat tu? Ai dat-o pe jos ceva? Sau ti-a umblat vreun "prieten" la ea de ti-a lasat-o si pe pana ca amintire? Botonul ala se poate repara cred dar tre sa il demontezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a lasat in drum spre Bucuresti.... de-odata n-a mai mers... N-am lasat-o pe jos, n-a umblat nimeni la ea... ci de-odata cand am vrut sa semnalizez mi-a zis ca "NU"..... iar butonul de semnal se misca de parca e rupt.... dar nu iese din locusorul lui...

Stiu ca trebuie sa demontez chestii....dar faza e ca eu abia ca am chei de la usa blocului...chei pt motoreta si imbusuri nu am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai rezolva cu pana ... si dupa aia vedem noi care e treaba cu semnalizarea, pana atunci poti sa semnalizezi cum scrie la regulament, cu mana stanga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a lasat in drum spre Bucuresti.... de-odata n-a mai mers... N-am lasat-o pe jos, n-a umblat nimeni la ea... ci de-odata cand am vrut sa semnalizez mi-a zis ca "NU"..... iar butonul de semnal se misca de parca e rupt.... dar nu iese din locusorul lui...

Stiu ca trebuie sa demontez chestii....dar faza e ca eu abia ca am chei de la usa blocului...chei pt motoreta si imbusuri nu am

 

 

de chei nu-ti face griji, vino azi la constipatiei si punem noi cheie la cheie si ti-o desfacem toata - la reasamblare sper sa te descurci :(

Mesaj completat

Motosicli e cool, nu trebuie sa semnalizeze, oricum sunt mult mai rapide ca masinile.. :)

nu mai zice d-astea ca ma bufneste rasu' la munca si se prind astia ca nu ma rup muncind :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu vrei sa fii dat afara nu citi asta. Pe mine inca ma doare burta de ras..

 

:P Daca mi-as face si eu blog cu tot ceea ce vad la munca si toti senilii mai mult sau mai putini batrani care trec pragul spitalului ar iesi show :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place "the reversed psychology" folosita in propozitia ta...

Pai deh, nu am facut psiho, insa la etajul 3 in cladirea respectiva era facultatea de psiho.. Stateam ca golanii pe bordura cu berile in maini si ne uitam la reverse psychology.. (fundurile fetelor de la psiho.. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un manual de CBR 600 F - Hurricane din 1987 are cineva?

 

 

si este corecta aprinderea asa : bobina din stanga da scanteie la piston 3 si 2, si bobina din dreapta la piston 1 si 4 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un manual de CBR 600 F - Hurricane din 1987 are cineva?

 

 

si este corecta aprinderea asa : bobina din stanga da scanteie la piston 3 si 2, si bobina din dreapta la piston 1 si 4 ?

 

iaca aci (e o arhiva cu scanuri... sorry dar nu am un pdf):

 

http://dl.transfer.ro/Honda_CBR600F1_1000F...5apr-da9960.zip

 

sper sa mearga ca saptamina trecuta transfer punct ro a fost in cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti, daca sunt nevoit sa merg indoit cu bagaje ca Transalpul ala, mai bine merg cu masina. Fara suparare.

Iar despre cum vad eu touringareala: bagaje minimale, rezervari la moteluri/pensiuni, baie in camera, confort. Eu asa vad treaba asta, nu stat murdar, la cort, sa trebuiasca sa il car si pe ala si sa nu am unde ma spala. Daca fac touring vreau sa dorm confortabil in pat, pentru a fi a doua zi fresh, nu indoit de shale de la izopren.. :)

Complet de acord cu tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Helllooooo, Satan!

Suntem vigilenti, vad!

Vegheaza, vegheaza, dar vezi sa nu pierzi evidenta stocului de cookies!

 

 

Hello little tiny Saint ! :)

 

Niciodata...pana acum sunt cu mult pe plus ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faceti ce faceti, tot la "cookies" se ajunge.... NYT! vezi ca o sa incep si eu, dar asta numai dupa ce aduci o mostra (sau cum zice unii: monstra) :P

 

 

"Monstra" v-a fost prezentata la intalnirile de joi !

 

Gata cu Off-T ca ne da strumfuadi uărn si ban ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...