Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari zaele. Este un adevarat work in progress bine pus la punct.

Doamne fereste sa te grabesti o data sa o intinzi, ca dureaza 20 minute sa pleci cu ea

 

 

Nu imi ia mult sa o descatz. Una din chestiile care m-au determinat sa fac "upgrade-ul" a fost ca dura cam mult cu sistemul vechi. Asta ar trebui sa fie mai "fluid" dar o sa imi ia ceva timp pina ma obisnuiesc cu "unde pica" gaurile de bagat cheile in lacate... azi m-am chinuit ceva :P... E bine ca asta inseamna ca si un eventual hot s-ar chinui. Cu un pic de exercitiu cred ca ma voi misca mai repede de... 5minute :D. Oricum... imi ia mai mult incalzitu mobrei... azi m-am umplut de spume la cit a trebuit sa ma joc cu socul ca inca nu e complet reglata... tre sa haleasca rezervorul asta ca sa merg iar la Alex si sa ii pot da si o idee de "consum".

 

Eu zic sa aerografiezi rampa aia, ca e prea belea si merita!

 

M-am gindit sa o fac "camo" verde/maro/negru :(

 

P.S.

Era sa uit... cu ce sa curat si eu discurile de frina ca ma inegresc mereu cind le ating :) Spirt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gindit sa o fac "camo" verde/maro/negru :D

Cum ma "camo", vii si tu intro noapte mai obosit si nu mai nimeresti rampa.. :)

 

Era sa uit... cu ce sa curat si eu discurile de frina ca ma inegresc mereu cind le ating :P Spirt?

Cu d'asta. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaelu accepta donatii de sosete nespalate pentru dispozitivul lui antifurt,Zaele vezi ca poate rugineste lantu din cauza mirosului :P

 

iarba din jur parca deja a inceput sa se ofileasca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem track tag cand vreti voi pe amc, cald sa fie... :) Long live the haifaivus

 

Sa vina caldura si sa fie doritori pentru vineri dupa ora 14 sau in weekend si ma bag si eu sa ma mai dezmortesc.

 

 

NISSIN uri pentru un CBR 600 F 3 1998 la un pret rezonabil pe unde gasesc ? O indrumare mi-ar fi de mare folos

 

Pret rezonabil nu stiu, dar eu mi-am luat nissin de la http://www.motorteam.ro/.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Help, Hilfe, Ajutor si alte alea!!!!

Una bucata pana pe spate....

1. Cum scot roata?

2. Xcite: domnii de la obor repara d-astea de motor? Eventual... Ce faci pe la ora 6? I am in need of help :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ase... ho! Dar de ce tre sa scoti roata???

 

 

Ai casit gaura? Daca e de la un cui sau altceva de genul.... ia o pompa umfla bine roata si dute usor pina la o vulcanizare unde pentru maxim 10 lei iti pune un dop in 30 de secunde. Sau daca ai un kit de pana il faci singur.

 

Daca tre sa scoti roata iti trebuie doua tubulare de 24 si 29 (daca nu ma insel) doua "rangi speciale" cu care sa le manevrezi daca nu ai sforta (eu am rangi :)) si dupa ce ai scos piulitele... impingi roata in fata (ai grija sa te lase "intinzatoarele de lant de pe capatul basculei)... dai jos lantul... tragi roata afara.

 

Cind montezi la loc sa ai grija cum intinzi lantul (3-4cm joc la mijlocul lui pe partea inferioara) si apoi sa stringi piulita de la roata pina la 92-93Nm (O cheie dinamometrica e buna aici... cum am eu :P ).

 

 

Dar incearca fara sa scoti roata! Eu am avut 2 pene si nu am scos-o niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...