Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Pai daca au facut aia drumul pe acolo, intr-adevar, de vis traseul! De benzina se mai combina lumea cumva, dar cu vremea asta de cacaooo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Joia asta va fi ceva mai speciala.... cam ca cea in care ne-am costumat in fel si fei de "ghei" stuff... de data asta... se pare ca va fi treaba kincky :D . hint... minimum protection...

 

Eu va recomand maximum protection in cazul in care ajungeti in tandreturi cu vreuna din dom'soarele cu "minimum protection"... :( Grija mare la fenomenul de...pendulare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai... joia trecuta putea saracu om sa aibe orice protectie.

 

Mai cu o fustita... mai cu o buca goala... (poate avem si o tzitza goala... doamne ajuta :( )... mai cu o toba goala... mai o bere goala la bar... imbinam una cu alta si poate incet incet... plictisitor nu e... ca stam si la taclale... ne plimbam si prin bucale si pe afara si ne vede tot soferu... voba lu Adidasu parca... daca toate manifestatiile astea fac un singur om sa caste ochii inainte sa faca poc cu un motociclist salvind astfel o viata... merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti... sunt si eu nou pe aici... cu un CBR F3, mi-am facut thread dar vad ca nu ma baga lumea in seama... m-am inscris pe acest forum deoarece stiu ca sunt oameni experimentati care imi pot da multe sfaturi bune, sper sa nu ma insel. Stiti cumva ce adaptari trebuiesc pentru carenele de 600rr 2005 pentru a fi puse pe f3 ? ms anticipat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti... sunt si eu nou pe aici... cu un CBR F3, mi-am facut thread dar vad ca nu ma baga lumea in seama... m-am inscris pe acest forum deoarece stiu ca sunt oameni experimentati care imi pot da multe sfaturi bune, sper sa nu ma insel. Stiti cumva ce adaptari trebuiesc pentru carenele de 600rr 2005 pentru a fi puse pe f3 ? ms anticipat..

 

 

 

Nu multe cred... cadru de RR, codita, electrica poate... posibil sa trebuiasca si motorul dar nu sint sigur...

 

Sper sa nu fii suparacios... dar ai ridicat mingii la fileu :D

Welcome to teh club of F (not RR :) )

 

eu zic sa iei un rr din 2005 si sa scrii F3 pe el :(

 

sau asa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti... sunt si eu nou pe aici... cu un CBR F3, mi-am facut thread dar vad ca nu ma baga lumea in seama... m-am inscris pe acest forum deoarece stiu ca sunt oameni experimentati care imi pot da multe sfaturi bune, sper sa nu ma insel. Stiti cumva ce adaptari trebuiesc pentru carenele de 600rr 2005 pentru a fi puse pe f3 ? ms anticipat..

Ai citit cumva prea mult CBRforum? :( Baietii aia care fac modificari chiar au la cine sa apeleze pentru asa ceva,la noi nu prea gasesti.America nu este Romania :D

 

De fapt si mie mi-ar fi placut sa pun carene de F 4 i sport macar pe F 3-ul meu dar prea multi bani pentru design cand ramane acelasi motor de fapt,mai repede as investi intrun dynojet pentru un surplus de putere.

 

Deci o sa iti fie cam greu sa faci din baba domnisoara :P dar daca reusesti as fi incantat sa aud asta.

 

Eu incerc sa imi mentin F 3 -ul meu intro stare cat mai buna,de multe ori sunt mandru ca e asa veche dar arata mai bine ca altele de cativa ani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai repede as investi intrun dynojet pentru un surplus de putere.

 

mai repede iei un F4 din 99 :D e unu' albastru cu rosu la vanzare... hmmmmmmm e destul de smecher asa, cu toba aia de carbon :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un accident grav pe podul de la Otopeni cu putin timp sa treaca ei pe acolo, gen 20-30 de secunde , gen !

 

/index.php?showtopic=554725

 

 

In fata noastra a fost accidentat mortal Tiberiu Tudose. Din pacate, orice echipament ar fi avut nu ar fi schimbat situatia.

 

Citisem despre accident. Intradevar teribil. :D Nu il asociasem insa cu joia si cu atat mai putin cu "joia moto". :(

In cazul asta cred ca se poate vorbi si despre ghinion/soarta/etc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa iei un rr din 2005 si sa scrii F3 pe el :(

 

dragutz din partea ta... :D am optat pentru acest motor deoarece nu mi-am permis altul,are carene oribile si de asta vreau sa le schimb... iar carenele de RR au picat la o combinatie si de asta le-am luat.. multumesc "sfatuitorilor" de pe acest forum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate... primul pas in a suferi mai putin este sa fii mai putin sensibil. Cum se zice... fa mai intai ce trebuie din partea ta si apoi cere celorlalti...

 

Mobra ta e destul de faina chiar si cu acele carene after market "oribile" cum zici tu... dupa care sint sigur ca Neutral deja baleste :D... Apoi... tu ai vazut de aproape un RR 2005? Nu carenele... Adica... Da si tu jos o carena de a ta si pune-o pe aia de RR linga... si vezi... cam ce i-ar trebui? Vine vreo gaura la locul ei? Dar curbele de pe cadru si alte piese? Nu? Cam cit ar costa sa faci adaptarile? Cam cit de "cizmarie" ar iesi? Cum suna la final dupa ce "capodopera" e gata: "RR 2005 cu motor de F3?" Cum vine... "stai sa schimb platina la RR"... sau... "sa curat carburatoarele la RR"... ?? Intelegi... kitch-ul?

 

E ca si cum as lua un BMW si i-as pune caroserie de Ferarri... nici nici...

 

Evident... totul e "de gustibus" si daca tie ceva iti place esti liber sa o faci... dar daca unu considera... argumentind, ca ceea ce iti place tie este, "tehnic vorbind", anapoda... nu trebuie sa te simti lezat si sa te superi. Asta e... fiecare cu opinia lui...

 

 

Fii mai relaxat. Nimeni nu e rauvoitor pe aci...

 

P.S. Mobra ta arata suficient de bine asa... fa-i niste verificari la ce consumabile ii mai trebuie... si incepe sa te plimbi cu ea.... ca nu o sa o tii de bibelou... in plus... vezi ca daca esti la inceput... e soarta motoretistilor sa le mai scape pe jos... poate e mai recomandat sa o scapi cu carenele care nu iti plac :(.

 

best regards.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni.......e vreun burtos cu cbr pe aici..ca m-ar bate gandul...azi am incalecat unul(cbr )....hmm..nu e cea mai confortabila pozitie..motoreta rezervor..eu..bazin...dar poate e si o chestie de obisnuinta...aaaasi mai caut contra cost un priceput in bucuresti sa-mi verifice si mie motoreta cand o cumpar!(daca o iau)!!multam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fata stadionului celor de la Gloria Buzau din - evident - minunatul oras Buzau e un bar de bikeri. Sambata asta in fata barului era parcat agregatul asta. Mi s-a parut simpatica ideea cu taxiul, asa ca ii pun poza aici.

post-51015-1279742224_thumb.jpg

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni.......e vreun burtos cu cbr pe aici..ca m-ar bate gandul...azi am incalecat unul(cbr )....hmm..nu e cea mai confortabila pozitie..motoreta rezervor..eu..bazin...dar poate e si o chestie de obisnuinta...aaaasi mai caut contra cost un priceput in bucuresti sa-mi verifice si mie motoreta cand o cumpar!(daca o iau)!!multam....

Nu e el chiar burtos, dar se poate preface bine .... Alecscristian . Treci si tu odata pe la intalnire si vezi tu ce si cum ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate... primul pas in a suferi mai putin este sa fii mai putin sensibil. Cum se zice... fa mai intai ce trebuie din partea ta si apoi cere celorlalti...

 

Mobra ta e destul de faina chiar si cu acele carene after market "oribile" cum zici tu... dupa care sint sigur ca Neutral deja baleste :D... Apoi... tu ai vazut de aproape un RR 2005? Nu carenele... Adica... Da si tu jos o carena de a ta si pune-o pe aia de RR linga... si vezi... cam ce i-ar trebui? Vine vreo gaura la locul ei? Dar curbele de pe cadru si alte piese? Nu? Cam cit ar costa sa faci adaptarile? Cam cit de "cizmarie" ar iesi? Cum suna la final dupa ce "capodopera" e gata: "RR 2005 cu motor de F3?" Cum vine... "stai sa schimb platina la RR"... sau... "sa curat carburatoarele la RR"... ?? Intelegi... kitch-ul?

 

E ca si cum as lua un BMW si i-as pune caroserie de Ferarri... nici nici...

 

Evident... totul e "de gustibus" si daca tie ceva iti place esti liber sa o faci... dar daca unu considera... argumentind, ca ceea ce iti place tie este, "tehnic vorbind", anapoda... nu trebuie sa te simti lezat si sa te superi. Asta e... fiecare cu opinia lui...

 

 

Fii mai relaxat. Nimeni nu e rauvoitor pe aci...

 

P.S. Mobra ta arata suficient de bine asa... fa-i niste verificari la ce consumabile ii mai trebuie... si incepe sa te plimbi cu ea.... ca nu o sa o tii de bibelou... in plus... vezi ca daca esti la inceput... e soarta motoretistilor sa le mai scape pe jos... poate e mai recomandat sa o scapi cu carenele care nu iti plac :).

 

best regards.

 

 

Un post care mi-a placut, recunosc. Ar fi valabil si pentru alte cazuri prezentate pe aici pe meleagul motodobrism.ro :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra ta e destul de faina chiar si cu acele carene after market "oribile" cum zici tu... dupa care sint sigur ca Neutral deja baleste :)... Apoi... tu ai vazut de aproape un RR 2005? Nu carenele... Adica... Da si tu jos o carena de a ta si pune-o pe aia de RR linga... si vezi... cam ce i-ar trebui? Vine vreo gaura la locul ei? Dar curbele de pe cadru si alte piese? Nu? Cam cit ar costa sa faci adaptarile? Cam cit de "cizmarie" ar iesi? Cum suna la final dupa ce "capodopera" e gata: "RR 2005 cu motor de F3?" Cum vine... "stai sa schimb platina la RR"... sau... "sa curat carburatoarele la RR"... ?? Intelegi... kitch-ul?

 

Pai cum sa inteleaga, mai, daca ala care i-a vandut atelajul i-a spus ca se poate adapta orice...fac pariu ca asa a fost, ca il vad pe baiat incepator, deci are cunostinte tehnice infime, exact cum eram eu la inceput [nu ca acum, cand sunt avansat cam pana la genunchiul broastei :) ]...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa se supere baiatul,dar ce p..a mea o fi fost in capu' lu' ala cand a creat el Honda cu carene de Suzuki,deci arata ca p..a :) ma iertati dar nu pot sa ma abtin.Il cred si pe el saracu ca vrea sa schimbe carenele acum.

 

Daca nu ar fi avut motivul ca o cumpara in rate,as fi ras si de el cum a putut sa dea atatia bani pe oratania aia,pacat de ce se afla sub carene(una din cele mai durabile motociclete facute vreodata)

 

Deci ne vedem deseara la sueta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...