Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Nu mersi - Honda nu cred ca voi lua niciodata - desi era sa cumpar la inceput si chiar si acu cand am trecut la litru...dar intotdeauna am vrut sa fiu altfel de lume - ca honda e honda...lume spalata pe creier ca vezi doamne ar fi cele mai fiabile. :laugh:

Huo, troll ce esti! :D

Mie imi place sigla mah! Fiabile? La nivelul anului 2000 da, erau printre cele mai fiabile, daca nu cele mai. La nivelul 2010 toate sunt la fel de praf. Asta'i trendul, din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Huo, troll ce esti! :D

Mie imi place sigla mah! Fiabile? La nivelul anului 2000 da, erau printre cele mai fiabile, daca nu cele mai. La nivelul 2010 toate sunt la fel de praf. Asta'i trendul, din pacate.

 

Cine vorbea - pana si masina e Honda :laugh: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita casco la moto? Eu n-am mai avut pana acum casco nici la masina si nu prea stiu cum functioneaza. Daca iti asigura un obiect pe 5000 de euro la o dauna care necesita 5000+ de euro reparatii ce se intampla? Si la daune succesive care trec peste 5000 de euro ce se intampla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai un motor care valoreaza 7.000 poate ai norocul sa ti-l asigure aia cu 5.000 pe casco, altfel nu vad cum...la noi in Romanica nu iti mai face nimeni casco la un utilaj mai vechi de 5 ani (asta la masini, la moto cred ca nu e nici macar atat) decat cu aprobare speciala de la asigurator (pana la 7 ani, cred)...Inchipuie-ti ca tot de aprobare vei avea nevoie si daca, Doamne feri, faci buff si iti vrei mobra reparata. Asa ca trage tu concluzia daca merita sau nu...

Mesaj completat

Am si eu o intrebare: imi trebuie placute de frana la F3 si, cum Neutral nu se simte sa raspunda la telefon nici neam, poate imi spune careva dintre voi care sunt mai bune pentru motorul meu si daca imi trebuie sinterizate sau nu (mai sunt si de alte feluri?), ca asa ma doare capul de imi plesneste, cat am cautat pe net...

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita casco la moto? Eu n-am mai avut pana acum casco nici la masina si nu prea stiu cum functioneaza. Daca iti asigura un obiect pe 5000 de euro la o dauna care necesita 5000+ de euro reparatii ce se intampla? Si la daune succesive care trec peste 5000 de euro ce se intampla?

 

 

Salut!

 

Eu mi-am facut casco la a mea. Eu am dat pe ea 3100e. In functie de vechime si mai stiu eu ce factori cei de la casco mi=au evaluato la 2700e. Eu platesc 360e/an.

Astfel in caz de dauna totala ei recuperez 2700euro. Dar am fransiza. La primul eveniment eu tre sa platesc 100e, la al doilea 150e si la al treilea 300e. In consecinta la dauna totala o sa mai primesc 2600e.

 

Eu mi=am facut casco in primul rand pt furt. Asta ma durea pe mine cel mai rau. Daca o sa fie vorba sa o repar vreodata pe casco o sa fie fff bine.

 

Daca te intereseaza te pun il legatura cu cel care m-a ajutat pe mine si pe inca un prieten sa ne facem casco si vezi daca iti convine ce=ti propune el.

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a propus un 190 de euro la o valoare de 1800... i-am zis ca e mai putin de cat am dat eu si ca sa vedem cum facem sa mai crestem suma aia asigurata. Plus ca nu intra echipamentul... (la rca am inteles ca e acoperit desi sper sa nu aflu vreodata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de nr de km, de anul fabricatiei, probabil si de capacitatea cilindrica...naiba sa-i ia. Eu la inceput credeam la fel ca ma va costa mii de euro. Dar nu e chiar asa. Oricum noptile au fost infinit mai linistite cu casco :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu familiei CBR...Am vandut Amantul (Hornetul) si noua mea achizitie este:

Stelutza : post-7727-1288633893_thumb.jpg (inca nu am poze cu ea facute de mine, abia miercuri ma duc sa o iau)

 

Sper sa ma primiti si pe mine in gasca voastra de nebuni! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu familiei CBR...Am vandut Amantul (Hornetul) si noua mea achizitie este:

Stelutza : post-7727-1288633893_thumb.jpg (inca nu am poze cu ea facute de mine, abia miercuri ma duc sa o iau)

 

Sper sa ma primiti si pe mine in gasca voastra de nebuni! :P

Frumoasa....just take care of each-other!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu familiei CBR

Sper sa ma primiti si pe mine in gasca voastra de nebuni!

 

 

heiiii! felicitari ptr achizitie si bun venit in famiglie!

 

Daca ai liniuta rosie pe CI nici o problema, te acceptam, iar daca nu ai...................... sa zici sa iau marker-ul la mine !!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa....just take care of each-other!!! :)

Multumesc!

 

:P

:scratch: am vandut mai repede decat credeam Hornetul, ca tot vorbeam sambata despre asta

 

heiiii! felicitari ptr achizitie si bun venit in famiglie!

 

Daca ai liniuta rosie pe CI nici o problema, te acceptam, iar daca nu ai...................... sa zici sa iau marker-ul la mine !!!

Multam mult, haha, eu am 2 dungi rosii pe CI :)

 

Vai ce satisfactie am avut sa votez si eu acolo in Poll, in sfarsit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

 

 

:) am vandut mai repede decat credeam Hornetul, ca tot vorbeam sambata despre asta

 

 

Multam mult, haha, eu am 2 dungi rosii pe CI :)

 

Vai ce satisfactie am avut sa votez si eu acolo in Poll, in sfarsit :scratch:

 

 

Si totusi...avem ghete la fel! :P

 

S-o stapanesti sanatoasa(si ea pe tine)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) am vandut mai repede decat credeam Hornetul, ca tot vorbeam sambata despre asta

Bravo tie. Oricum cel pentru care intrebasem a picat traseul asa ca ... mai dureaza pana isi ia :P

Sa il stapanesti sanatoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome sefa

Vai, multumesc. Dar de ce imi zici asa? Daca stii ceva din glumele prietenilor, te rog, nu imi zice asa si pe topicul asta. Deja incepe sa ma enerveze :)

 

Si totusi...avem ghete la fel! :P

 

S-o stapanesti sanatoasa(si ea pe tine)!

Multumesc...da cred ca avem ghete la fel. Ale mele sunt alb cu negru.

 

Lua-ti de aci si invatati cum se vinde !

Deja incepi sa ma enervezi............. acu io sa-mi fac trei?

Sa zicem ca sunt f norocoasa cand vand mobrele :scratch:

Daca tu faci 3, nu mai bine il facem direct cartonas rosu? :)

 

Acu intrebare: de unde imi iau si eu crashpaduri la pret bun, si cum se prind, unde? E nevoie sa modific ceva sau cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva crash paduri LSL? Trebuie date jos complet cand se demonteaza carena sau doar capatul. Nu-mi dau seama din poze daca suportul de prindere si bila din capat se prind in aceasi surub. Eu as vrea sa-mi iau LSL pentru ca par de calitate dar parca nu-mi surade ideea de a le desface de cate ori trebuie sa dau jos carena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...