Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Buna,

stie cineva sa imi recomande un site (exceptand wiki)unde pot gasi informatii despre modelele de f-uri.

as vrea sa stiu de ex, la f4i care e diferenta intre modele diferand anii de fabricatie (si tehnic si design)....ce a adaugat 2004 in plus fata de 2003, etc....

 

www.bikez.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

www.bikez.com

 

Multumesc frumos!

 

As vrea sa stiu daca pozitia pe F4 sport e mai obositoare decat pe F4i... eu am 1.74 inaltime, daca are relevanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos!

 

As vrea sa stiu daca pozitia pe F4 sport e mai obositoare decat pe F4i... eu am 1.74 inaltime, daca are relevanta

Atat pozitia pilotului cat si cea a pasagerului sunt cam aceleasi, diferenta e ca saua de pe F4i este muuult mai confortabila dar nu mai are acelasi aspect sportiv ca F4 Sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti pasagera, poate... ca pilotul are cam aceeasi pozitie.... din ce stiu eu... but I could be wrong...

 

la pilot ma refeream, ca pasager nu iau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat pozitia pilotului cat si cea a pasagerului sunt cam aceleasi, diferenta e ca saua de pe F4i este muuult mai confortabila dar nu mai are acelasi aspect sportiv ca F4 Sport.

Huh???

Pozitia pasagerului la F4i S este mai inaltata fata de F4i... sta mai in maini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Huh???

Pozitia pasagerului la F4i S este mai inaltata fata de F4i... sta mai in maini...

 

+1 si pe langa asta saua de pasager este orientata altfel. La F4 este mai mult sau mai putin orientata spre jos gen / iar la F4i Sport este usor orientata in sus \

Pe langa asta saua de pasager de F4i Sport este sensibil mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos!

 

As vrea sa stiu daca pozitia pe F4 sport e mai obositoare decat pe F4i... eu am 1.74 inaltime, daca are relevanta

 

Pozitia e un pic de tot mai aplecata la F4i Sport decat la F4i , asta de la ghidon ca e un pic mai jos ( dar nu cu mult).Inaltimea sei este la fel la amandoua.

Pozitia depinde de lungimea coloanei tale: coloana lunga - pozitie mai lejera, mai dreapta- nu mai stai aplecata mult (sunt persoane cu picioare lungi si corpul mic, si vice versa).

 

Pt mine la 1.77 e lejera.

 

Trebuie sa te sui pe amandoua ca sa faci diferenta, sau macar pe F4i Sport ca sa vezi cum te simti in pozitia respectiva. Era o zicala: "Sexul si medicina se fac la fatza locului"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la pilot ma refeream, ca pasager nu iau

 

 

da dc nu te sui tu frumos pe un f4 si pe un f4i cand ne vedem joi de obicei sa vezi cum iti sta cu fundu mai bine ?

 

asta asa ca sfat....

 

atata taraganeala ce si cum ... suite-te vezi cum e si ia-ti odata motorul ala ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dc nu te sui tu frumos pe un f4 si pe un f4i cand ne vedem joi de obicei sa vezi cum iti sta cu fundu mai bine ?

 

asta asa ca sfat....

 

atata taraganeala ce si cum ... suite-te vezi cum e si ia-ti odata motorul ala ....

 

:laugh: mi-l iau mai....tu crezi ca eu nu asta vreau? uite aici il comand http://www.motoidea.ro/pag.php?id=9

 

 

@ toata lumea care imi spunea de pozitia pasagerului, repet: ma intereeaza pozitia pilotului si atat, deci daca imi mai trimiteti parerea voastra concentrati-va asupra mea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun eu sigur ca le-am folosit pe amandoua. La F4i fata de F4iSport, saua e mai lata la baza (iti tine picioarele mai departate - deci ajungi mai greu jos daca esti mic - la tine nu cred ca e cazul) si e saua mai moale si mai confortabila.

 

Oricum diferentele sunt minore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da-mi voie sa inteleg.... ti-l iei de pe net? il "comanzi" si ti-l aduce la usa?

Si de unde stii ca nu e cazut?

De unde stii ca motorul ala a intrat intr-o masina si si-a indoit cadrul si strambat furca si rupt motorul in doua?

Nu e ca si cum ti-ai lua Pizza de pe net... sau o pereche de papuci...

 

Nici o casca nu o iei de pe net fara sa probezi modelul inainte... ca sa tii daca iti vine alea alea...

Dar motor "comandat" de pe net...

 

Pana mea... spor si bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi voie sa inteleg.... ti-l iei de pe net? il "comanzi" si ti-l aduce la usa?

Si de unde stii ca nu e cazut?

De unde stii ca motorul ala a intrat intr-o masina si si-a indoit cadrul si strambat furca si rupt motorul in doua?

Nu e ca si cum ti-ai lua Pizza de pe net... sau o pereche de papuci...

 

Nici o casca nu o iei de pe net fara sa probezi modelul inainte... ca sa tii daca iti vine alea alea...

Dar motor "comandat" de pe net...

 

Pana mea... spor si bafta...

 

iti dai seama ca nu-l iau ca o pizza :lol:

mi-l aduce in tara, ma duc cu el la mecanic sa imi dea ok-ul si apoi daca imi convine il platesc, daca nu, asta e...drept urmare ei nu au niciun interes sa-mi aduca motor intrat intr-o masina si si-a indoit cadrul si strambat furca si rupt motorul in doua? pt ca apoi n-o sa-l cumpar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi termenii si conditiile unei comenzi.

 

nu faci comanda si dupaia zici nu-mi place oglinda stanga nu-l mai iau.

 

cred ca platesti o suma sa ti-l aduca in tara.

 

s-au dat sfaturi destule, orice ar lua din afara sau din tara, de la o persoana care nu o cunoaste sau nu garanteaza pentru ce vinde e tot un risc.

 

sfatul a fost sa iti iei ceva de la o persoana pe care o cunosti, un motor pe care te poti sui, care va merge oricand cu tine la mecanic si iti va spune dinainte sa-l cumperi daca a fost cazut sau nu, in ce stare estetica si tehnica este, etc.

 

tu alegi ce vrei sa faci, noi ti-am dat niste sfaturi. fiecare isi cumpara gaina lui.

Editat de berserk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dai seama ca nu-l iau ca o pizza :lol:

mi-l aduce in tara, ma duc cu el la mecanic sa imi dea ok-ul si apoi daca imi convine il platesc, daca nu, asta e...drept urmare ei nu au niciun interes sa-mi aduca motor intrat intr-o masina si si-a indoit cadrul si strambat furca si rupt motorul in doua? pt ca apoi n-o sa-l cumpar....

 

in momentul in care ei sa-l duc sa-l vada la proprietar, ma suna si imi spun ce defecte are motorul si eu imi dau OK-ul sau nu (adica voi :bounce: )

uite aici ce-mi place http://www.motousate.it/annuncio/honda/cbr600f_sport/278713

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in momentul in care ei sa-l duc sa-l vada la proprietar, ma suna si imi spun ce defecte are motorul si eu imi dau OK-ul sau nu (adica voi :bounce: )

uite aici ce-mi place http://www.motousate...0f_sport/278713

 

Nu ti-l aduce nimeni in tara fara un avans considerabil pe care-l pierzi daca renunti (cel putin 500 de euro transportul motorului).

 

In anunt zice CBR F Sport si e o singura poza de la distanta in care apare un F simplu, nu sport :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-l aduce nimeni in tara fara un avans considerabil pe care-l pierzi daca renunti (cel putin 500 de euro transportul motorului).

 

In anunt zice CBR F Sport si e o singura poza de la distanta in care apare un F simplu, nu sport :-)

 

bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi termenii si conditiile unei comenzi.

 

nu faci comanda si dupaia zici nu-mi place oglinda stanga nu-l mai iau.

 

cred ca platesti o suma sa ti-l aduca in tara.

 

s-au dat sfaturi destule, orice ar lua din afara sau din tara, de la o persoana care nu o cunoaste sau nu garanteaza pentru ce vinde e tot un risc.

 

sfatul a fost sa iti iei ceva de la o persoana pe care o cunosti, un motor pe care te poti sui, care va merge oricand cu tine la mecanic si iti va spune dinainte sa-l cumperi daca a fost cazut sau nu, in ce stare estetica si tehnica este, etc.

 

tu alegi ce vrei sa faci, noi ti-am dat niste sfaturi. fiecare isi cumpara gaina lui.

 

 

cred ca ati realizat pana acum ca apreciez sfaturile voastre....daca nu, ar fii cazul...

e logic ca asta as vrea si eu, dar daca nu gasesc, ce sa fac? sa astept pana la adanci batraneti pana unul dintre voi isi vinde motorul? pe al meu l-am dat, deci tb sa ma orienez cumva...

iar cu asta pe care mi-l va aduce din italia, exact asa o sa procedez: merg la mecanic si imi spune ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ati realizat pana acum ca apreciez sfaturile voastre....daca nu, ar fii cazul...

e logic ca asta as vrea si eu, dar daca nu gasesc, ce sa fac? sa astept pana la adanci batraneti pana unul dintre voi isi vinde motorul? pe al meu l-am dat, deci tb sa ma orienez cumva...

iar cu asta pe care mi-l va aduce din italia, exact asa o sa procedez: merg la mecanic si imi spune ce si cum

 

ai un fix cu un anume model din un anume an si o anume culoare.

 

fii mai flexibila, ceea ce ti se ofera ti se ofera cum trebuie nu in bataie de joc, sunt persoane care vand motoare aici ti s-a mai spus, ai o problema daca a fost cazut, nu-l cumpara treci mai departe, nu trebuie sa-ti iei neaparat honda sau suzuky sau yamaha poti sa iei si aprilia puii mei tu stii ce vrei dar nu te axa fix pe injectie, incearca si carburatie, nu cauta neaparat 2003 cauta si 2000 sau mai jos nu ce e mai vechi e mai prost, posibil sa fie intr-o stare tehnica si estetica ireprosabila, dar nu se ridica la cerintele tale.

 

cateodata in viata trebuie sa iei o decizie mai repede nu sa cauti luni, o sa tii motorul ala o viata intreaga ? nu cred.

 

ia-ti ceva, fa-ti mana pe el 1-2 ani, vinde-l ia-ti ceva mai jou si tot asa. peste 10 ani cred ca o sa fii trecut prin cel putin 4-5 motoare vandute si cumparate.

Editat de berserk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lua: ia fa tu frumusel un topic: cumpar CBR.

E imposibil sa nu gasesti ;) Este unul din cele mai intalnite tipuri de motociclete din tara asta, sunt destule la vanzare. Cauta cu atentie.

Iti spun din experienta mea, daca nu ai pe cineva apropiat afara care sa iti caute moto, niciun alt importator nu o sa dea 2 bani sa fie perfect cum vrei tu. Asa ca parerea mea e sa-l cumperi din tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lua: ia fa tu frumusel un topic: cumpar CBR.

E imposibil sa nu gasesti ;) Este unul din cele mai intalnite tipuri de motociclete din tara asta, sunt destule la vanzare. Cauta cu atentie.

Iti spun din experienta mea, daca nu ai pe cineva apropiat afara care sa iti caute moto, niciun alt importator nu o sa dea 2 bani sa fie perfect cum vrei tu. Asa ca parerea mea e sa-l cumperi din tara.

 

am facut deja topic Elena si 0 Replies :(

iar cu astia cu care vb eu, parerea mea e ca isi vor da tot interesu sa fie cum vreau eu, pt ca altfel o sa ramana cu el si nu le convine sa-si blocheze banii.

eu platesc motorul numai dupa ce il vad, nu-mi cer avans

 

ai un fix cu un anume model din un anume an si o anume culoare.

 

fii mai flexibila, ceea ce ti se ofera ti se ofera cum trebuie nu in bataie de joc, sunt persoane care vand motoare aici ti s-a mai spus, ai o problema daca a fost cazut, nu-l cumpara treci mai departe, nu trebuie sa-ti iei neaparat honda sau suzuky sau yamaha poti sa iei si aprilia puii mei tu stii ce vrei dar nu te axa fix pe injectie, incearca si carburatie, nu cauta neaparat 2003 cauta si 2000 sau mai jos nu ce e mai vechi e mai prost, posibil sa fie intr-o stare tehnica si estetica ireprosabila, dar nu se ridica la cerintele tale.

 

cateodata in viata trebuie sa iei o decizie mai repede nu sa cauti luni, o sa tii motorul ala o viata intreaga ? nu cred.

 

ia-ti ceva, fa-ti mana pe el 1-2 ani, vinde-l ia-ti ceva mai jou si tot asa. peste 10 ani cred ca o sa fii trecut prin cel putin 4-5 motoare vandute si cumparate.

 

peste 10 ani o sa am 3 copii si n-o sa mai golenesc ca acu' ca nici chiar asa mama nebuna toata ziua pe motor n-as vrea sa fiu :bounce: ...deci teoretic, tu ai dreptate, da daca m-a facut mama fiXista (vreau modelu ala si anu ala SI NU ROSIE) ce sa fac Bogdanele? hai ca stiu ca va luati campii cu mine, dar dupa ce mi-l iau fac cinste la TATA LUMEA :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...