Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Scuze ca dau buzna :), doar o scurta intrebare: vi s-a stricat vreodata pompa de benzina? Am un F3 din 1995, pompa nu mai zice nimic, am doar solutia legarii directe intre robinet si carburatoare. Pana cumpar o pompa. Sau se poate repara? Am vazut ca exista kituri de reparatie pentru pompele Mitsubishi, cum are CBR, doar partea de sus, contactele si releul.

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Nu e nici o suparare ca intrebi pe aici. Dar la cum ai pus intrebarea, 99% din cei care ii stiu eu, daca o sa iti raspunda, o sa iti raspunda ca "nu li s-a stricat niciodata pompa de benzina". Si sincer nu stiu daca te ajuta raspunsul asta.

Intreaba si tu daca stie careva vreo solutie, sau variante ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu trezirea! N-am fost niciodata, ar fi interesant desi am o iubire eterna pentru DN1 manifestata prin sodomie perpetua. Ne intalnim si noi pe la 12 la Victoriei sa vedem de acolo unde mergem?

 

Make that 13 ... 13 jumate :-P

 

A ramas la Victoriei in jur de ora 13.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru o Cheia trebuia sa va intalniti si voi pe la un 10-11... Faceati o Cheia si un Siriu lejer iar diseara va intorceati fer :D

 

O plimbare f misto este spre Ostrov dar doar pana la Calarasi,pana la Bac. Acolo e un restaurant chiar pe malul apei,servirea-mancarea-muzica- nota10+... Drumul pana acolo e destul de gol,linii drepte pt curatarea supapelor si curbe f misto pt dezmortirea articulatiilor.Merita si nu sunt decat vreo 250 km dus-intors .

 

Curajosii pot continua drumul trecand pe partea cealalta cu Bac-ul. Peisajul este superb,din pacate drumul (piatra cubica si asfalt super valurit) este un chin daca nu ai un ET.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu trezirea! N-am fost niciodata, ar fi interesant desi am o iubire eterna pentru DN1 manifestata prin sodomie perpetua. Ne intalnim si noi pe la 12 la Victoriei sa vedem de acolo unde mergem?

 

Make that 13 ... 13 jumate

 

A ramas la Victoriei in jur de ora 13.

 

Eu zic pe la vreo 15:00 ne dam cu jenunchiu pe jos prin charles de gaulle si ne oprim la o cafenea pe Dorobanti ! :spsmile:

deci eu zic pas o sa ies pe 8 roti adik cu carutu......pam-pam

 

 

Pentru o Cheia trebuia sa va intalniti si voi pe la un 10-11... Faceati o Cheia si un Siriu lejer iar diseara va intorceati fer

N-ai cu cine !

O plimbare f misto este spre Ostrov dar doar pana la Calarasi,pana la Bac. Acolo e un restaurant chiar pe malul apei,servirea-mancarea-muzica- nota10+... Drumul pana acolo e destul de gol,linii drepte pt curatarea supapelor si curbe f misto pt dezmortirea articulatiilor.Merita si nu sunt decat vreo 250 km dus-intors .

FFFF frumos drumul. L-am incercat. :moto:

Curajosii pot continua drumul trecand pe partea cealalta cu Bac-ul. Peisajul este superb,din pacate drumul (piatra cubica si asfalt super valurit) :dropsmilie: este un chin daca nu ai un ET. ESTI NEBUN ?!???! :eek: Glumeam :lol:

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am si eu un f4i si vreau sa merg si eu cu voi daca se pleaca pe undeva (mai multe detali daca se poate ) ms

 

daca vrei sa vii, la 1 in Victoriei, in parcarea din mijlocul intersectiei.

Oricine este bine venit, indiferent de motor, varsta, stil de mers, experienta... aat timp cat inveti repede si nu incepi sa ne crosetezi, este ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] la Calarasi,pana la Bac. Acolo e un restaurant chiar pe malul apei,servirea-mancarea-muzica- nota10+... Drumul pana acolo e destul de gol,linii drepte pt curatarea supapelor si curbe f misto pt dezmortirea articulatiilor.

 

stii cumva cum il cheama pe restaurant? :) si, varianta de drum despre care stii ca e buna e spre giurgiu-oltenita-calarasi, sau iesit din bucuresti direct spre oltenita si apoi spre calarasi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un singur rest pe malul apei,chiar langa rampa unde trage Bac-ul. Daca imi amintesc bine drumul era spre oltenita cu deviere spre Calarasi. De fapt,devirea era catre Bac-Ostrov.

 

Eu zic pe la vreo 15:00 ne dam cu jenunchiu pe jos prin charles de gaulle si ne oprim la o cafenea pe Dorobanti ! :spsmile:

deci eu zic pas o sa ies pe 8 roti adik cu carutu......pam-pam

 

Eu am fost pe acolo cu Blade-ul si n-a fost fun deloc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi plimbarea s-a desfasurat astfel: Piata Victoriei - Popesti-Leordeni - Oltenita - Calarasi - si inapoi in Bucuresti pe A2.

Viteza de croaziera cam 70-100. Opriri dese pentru curatat viziere (e plin de muste, PLIN!).

Soare, frumos, nu foarte cald. Asfalt in proportie de 90% bun.

 

@Elena: Pentru maine eu zic "pas" ca am treaba.

 

@Palalila: asa e, n-ai cu cine sa faci Cheia. Vechii motociclisti care ar putea merge in siguranta pe acolo, acum se plimba pe 8 roti. :moto:

Pe bune acum, facem un traseu curand? Eu cred ca vine si Basarab, cel putin.

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost la Restaurant? Pestele e bestial :))

 

Cheia merge mana in mana cu un Siriu...

 

Eventual o tura rapida pana la Mures, cine se scoala de dimineata pe Meses ajunge :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...