Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ravenito, cand revii in forma?

Sunt in forma, am doar anumite chestii la care tre sa fiu atenta, in rest pot face orice :D

Nu ies cu motorul inca pt ca am nevoie de alta casca. Sper curand sa rezolv si problema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Spuneti-mi si mie va rog ce dimensiuni au semeringurile de ulei si praf de la furca pentru un CBR 600 F3 si ce ulei ati folosit pentru inlocuirea celui vechi. Din cauza drumurilor proaste si pline de gropi, se pare ca a inceput sa-mi curga amortizorul de pe dreapta si vreau sa ma apuc de servisarea furcii.

Va multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Spuneti-mi si mie va rog ce dimensiuni au semeringurile de ulei si praf de la furca pentru un CBR 600 F3 si ce ulei ati folosit pentru inlocuirea celui vechi. Din cauza drumurilor proaste si pline de gropi, se pare ca a inceput sa-mi curga amortizorul de pe dreapta si vreau sa ma apuc de servisarea furcii.

Va multumesc anticipat.

Din cate stiu eu nu ai nevoie de dimensiuni la semeringuri, spui vanzatorului sau specifici in comanda tipul motorului, anul de fabricatie si se cauta in functie de un cod.

Ulei eu una am folosit Motul 15W. In manual spune sa bagi 10W, dar parerea mea si a multora (inclusiv mecanici) e ca 10W face furca prea moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata cu ploaia... de acum, soare, plimbari si zgomote de toba :D

SA INCEAPA DIXTRACTIA!!! :moto: :06Biker: :transport-040:

 

 

Apropos: MARE ATENTIE in trafic, mai ales acolo unde pare liber....

Era sa ma intinda pe jos o tută (and not in the sexy way) cu un golf incercand sa intoarca pe linie continua.... pe Floreasca.... grav de tot... centimetri distanta.... noroc ca am mai mers pe la amckart si am invatat sa aplec motoru... ca altfel era naspa rau....

Editat de One-Track-Mind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum esti fiXista, nu te vad mama cu copii nici peste 10 ani; ca deh sotul nu o are destul de lunga, destul de stralucitoare si nu e din 2003 ... :crack:

 

Si neagra.

 

:rusinica:

:rusinica:

:rusinica:

nu pot discuta pe forum aceste aspecte :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de-abia acum am aflat de actiunea "Intinde o mana de ajutor"; nu am donat sange niciodata, dar as vrea sa o fac... vine cineva cu mine?

nice ar fii sa ne strangem o gasca mai mare si sa facem un gest frumos.... :)

eu pot sa fac lista cu inscrisi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei vin cu tine sa te tin sa nu cazi dupa ce donezi :-))

 

daca donezi, accept, dar in acest caz s-ar putea sa te tin eu pe tine sa nu cazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aceiasi (oarecum) ordine de idei, pana pe 15 luna aceasta puteti directiona cei 2% din impozitul pe profit catre unde vreti voi. Eu i-am dat la smurd, desi sunt multe alte directii interesante (case de copii/batrani, samd). Procedura a fost foarte simpla: completat un formular cu datele personale si depus la administratia financiara.

 

De donat sange nu ma bag, pe mine ma ia cu ameteala doar cand vad ace... deci astept sa se inventeze o metoda wireless :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...