Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Se poate verifica jocul la supape/schimba pastilele fara sa scot motorul de pe cadru? A inceput sa tacane si dupa sunet zic ca ar fi de la supape.

dai rezervorul jos si se poate ,

 

mai strange si de intinzatorul de lant de distributie , poate nu -i de supape

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sanatate multa, Cristi !

Te salut si iti multumesc, bodyvl.

 

Am comandat / cumparat 2 litri de ulei de furca Motul 10W.

Din cate stiu eu intra cam 550 g in fiecare amortizor.

O sa folosesc vreo 200 - 300 de grame ca sa fac o spalare a amortizoarelor inainte sa le umplu cu ulei.

Deci mai ramane vreo jumatate de litru pentru cine e din Bucuresti si are nevoie de cate 100 grame.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eugene mai am sati dau niste piese leam tinut special pt tine ca o sati trebuiasca candva

» Post actualizat in 20 Aug 2014 09:49si mai lasa cu atatea multumiri sunt eu multumit ca sunteti voi multumiti de mine

Sarumana.

Asa am fost educat,asa l-am educat și pe fi-miu.

Acum luam lanțul la periuțe,sa-l scot la lumina și cautam seria la motor,ca ieri mi-a făcut Itp,și îmi zicea ca nu e seria lui. Greșit,motorul este cel original,cu seria din fabrica.

Pentru cine nu știe,seria este în stânga spate și se vede pe partea discului,lângă amortizor.

» Post actualizat in 20 Aug 2014 10:26

Și poze.

post-74306-0-56695400-1408530256_thumb.jpg

post-74306-0-03833500-1408530278_thumb.jpg

post-74306-0-48732300-1408530315_thumb.jpg

post-74306-0-63501500-1408530357_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UN GS 1200 DIN 2004 CU 45000 NEFOLOSIT 3 ANI SUNT MULTUMIT PANA ACUM DE EL SI SPER CA VOI FI IN CONTINUARE


» Post actualizat in 20 Aug 2014 11:21

IN O LUNA SI JUM AM FACUT 11000 CU EL


» Post actualizat in 20 Aug 2014 11:21

INCA IL AM INMATRICULAT PE GRECIA


» Post actualizat in 20 Aug 2014 11:28

CINE ESTE INTERESAT DE ALTUL? MAI PUTIN RULAT DECAT AL MEU CU VREO 33000 KM TOT DIN 2004?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA 4500 E DAR POATE PUTEM SAL SCOATEM MAI IEFTIN


» Post actualizat in 20 Aug 2014 18:10

S AL MEU LAM LUAT LA 3800 E CU BANI CHES SI IMMI CEREA 4500 IN DOUA RATE DACA VREI SA INTREB CE SI CUM DAR ITI SPUN ESTE TANC ORI CE VREI ARE SA FI SAME


» Post actualizat in 20 Aug 2014 18:12

IESTE DIFERENTA CUM TEAI URCA DE PE UN MAGAR PE CAL

DE CURSE


» Post actualizat in 20 Aug 2014 18:19

SA NU CREDETI CEI LALTIAPRILISTI CA COMRUP DAR PE MINE MAU BAGAT IN GROAZA APRIILILE POATE NU AM STIUT SA AM GRIJA DE EA


» Post actualizat in 20 Aug 2014 18:20

DAR AVAND APR PEG DE 15 NI CRED CA STIAM CE CERE


» Post actualizat in 20 Aug 2014 18:27

ORI CUM TOT FAN APRILIA RAMAN DAR CRED CA O SA CAUT CEVA MULT MAI PERFORMANT ASTA NUMAI DACA MA MAI AJUTA DUMNEZEU

CA DEA AM 48 ANI DAR SUNT IN STARE SA CONDUC ORI CE MOTOCICLETELE VIATA MEA


» Post actualizat in 20 Aug 2014 18:37

IAVELE 350 CZ SPORT 250 IJ 350 TOATE MIAU TRECUT PRIN MANA MZ NU MIAU PLACUT SI APOI APRILIA PEGASO CERTURI SI SCANDAL CU NEVASTA PANA AM CONVINSO SA O IUBEASCA SI EA

RAMANETI FANI APRILIA CA VA INTRA IN ISTORIE POATE EU VAM TRADAT DAR POATE MA INTORC


» Post actualizat in 20 Aug 2014 18:42

PE FORUM BW NU ESTE ATATA UNEALA SI IMI PARE RAU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belea mare. Am reusit sa stric de tot capul unui surub (imbus) care prinde suportul ce prinde axa cu came. Daca il desfac, nu-l mai pot pune inapoi. Mecanicul zice ca cica ar fi M6 x 2.5, 8.8. Are cineva un surub? Sau toate?

post-41831-0-11021100-1408567206_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belea mare. Am reusit sa stric de tot capul unui surub (imbus) care prinde suportul ce prinde axa cu came. Daca il desfac, nu-l mai pot pune inapoi. Mecanicul zice ca cica ar fi M6 x 2.5, 8.8. Are cineva un surub? Sau toate?

 

ma uit maine,da un semn in pm daca uit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belea mare. Am reusit sa stric de tot capul unui surub (imbus) care prinde suportul ce prinde axa cu came. Daca il desfac, nu-l mai pot pune inapoi. Mecanicul zice ca cica ar fi M6 x 2.5, 8.8. Are cineva un surub? Sau toate?

intreaba userul.... creambigman daca nu ma insel si se pare ca nu ma insel. El parca zicea ca lucreaza la/are un magazin de surubele.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Aveti habar de unde pot achizitiona o cheie de bujii pentru Aprilia Pegaso 650 model 97? Si pe la ce preturi se invarte! Eu sunt din Ploiesti! Daca are cineva prin zona i-as ramane recunoscator de ajutor! Va multumesc frumos!

Editat de ss_mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Aveti habar de unde pot achizitiona o cheie de bujii pentru Aprilia Pegaso 650 model 97? Si pe la ce preturi se invarte! Eu sunt din Ploiesti! Daca are cineva prin zona i-as ramane recunoscator de ajutor! Va multumesc frumos!

am eu in Campina una confectionata la servici

daca ajungi cumva aici. maine voi avea un traseu cu mobra , dac nu ploua , iar duminica plec 1 sapt in concediu.

Nr meu e in semnatura

Poti face una artizanal : iei o teava de 1/2 mai subtire in carne so la un capat o inclzesti cu lampa de lipit Cupru , apoi intoduci prin bataie o piulita , cap surub de 19 .

O reincalzesti scoti piulita , si o bagi in apa la calit .In capatul celalalt ii dai doua gauri in x

» Post actualizat in 22 Aug 2014 09:33

Du.te la un magazin de yubulare sau bazar/rusi si cauta tubulara lunga. 10 ron dadusem eu.

sa aiba lungime minima 10 cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...