Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Salutare

 

Am o aprilia pegaso din 1995 si am nevoie de marimile semeringului de la roata spate partea cu discul de frana. Este numarul 44 din urmatorul link http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Ap...p;L2=AP_PEG5_AM doar ca pe site este trecut gresit. Marimea SEAL 30-47-7 este pe partea cu pinionul, pe partea cu discul de frana fiind mai mic :| .

 

Va multumesc frumos.

Mesaj completat

Rezolvat. Daca intereseaza pe careva era 30-40-7.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

As vrea sa repar niste zgarieturi la pegasul meu, dar nu am codul vopselei. In cartea de identitate si in talon imi apare la culoare un cod foarte lamuritor - "GRI". Am mai vazut pe forum motociclete de aceasi culoare, poate ma ajuta cineva

ms.

 

 

Cu cateva pagini in urma am adus in discutie o plimare pe Transalpina. Daca mai e cineva interesat, o sa plecam sambata pe 24 iulie, si ne intorcem pe 25 (daca nu cumva apare vreun cod rosu galben verde ,prin acea zona)

post-55695-1279002561_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cod de culoare nici eu nu stiu si am aceiasi culoare ca tine, imi pare rau, dar cu transalpina sigur te insotesc. Tel 0742006371, pt detalii, eu sunt din Valcea, asa ca ne vedem in zona. respect si Asfalt Uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa repar niste zgarieturi la pegasul meu, dar nu am codul vopselei. In cartea de identitate si in talon imi apare la culoare un cod foarte lamuritor - "GRI". Am mai vazut pe forum motociclete de aceasi culoare, poate ma ajuta cineva

ms.

 

 

Cu cateva pagini in urma am adus in discutie o plimare pe Transalpina. Daca mai e cineva interesat, o sa plecam sambata pe 24 iulie, si ne intorcem pe 25 (daca nu cumva apare vreun cod rosu galben verde ,prin acea zona)

 

mergi la orice service auto si roaga vopsitorul sa iti comunice codul. are un catalog acolo si te poate ajuta. nu uita sa iei berea cu tine. sau intreaba la united motors ?!....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Acum 1 sapt motorul a inceput sa se auda altfel...Cand m am uitat la ulei aveam lipsa,era sub minim,abia urca pe joja...I-am completat cu ulei,dar tot asa face,la subturare si mai urat face.Nu inteleg de ce se aude asa ca de tras,trage la fel ca inainte,nu da semne sa dea in nas sau altele.Alta problema ar fi ca i-am schimbat si filtrul de benzina,si din nou,pe subturare imi da rateu,dar da cu aer pe la furtunu care se leaga filtru ;) zici ca trage unu dupa tn .un sfat va rog sa stiu ce e de facut.App,de cand a inceput sa se auda aiurea am mers cam 200km si nimic.tot merge.ma gandesc ca daca era bulit motoru nu mai mergea.pls help

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti am si eu o intrebare unde as putea sa gasesc garniturile care etanseaza toba de esapament alea care se baga in a doua toba pt.k imi scapa pe acolo din momentul cand le-am dat jos sa le vopsesc mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi la orice service auto si roaga vopsitorul sa iti comunice codul. are un catalog acolo si te poate ajuta. nu uita sa iei berea cu tine. sau intreaba la united motors ?!....

ms, o sa incerc, sa vedem cu culoare imi gaseste:D

 

Sambata plecam spre Transalpina. Bucuresti-pitesti-ramnicu valcea-novaci-ranca-obarsia lotrului-sugag-voineasa-ramnicu valcea bucuresti.

Eu o sa plec de dimineata, cu gandul sa fac o orpire si la Calimanesti, sa ma "imbaiez". Sambata dupa masa mai vin 2-3 motociclisti, cu care inoptam la ranca, si a doua zi de dim inca 2-3. Duminica dimineata plecam de la ranca si facem frumosul traseu pana inapoi in bucuresti.

 

Ar ma fi loc de cativa amatori de plimbari pe la munte, chiar daca ni se altura din bucuresti sau de pe traseu. Asa ca asteptam mai multi caluti inaripati;)

 

In poza am desenat, in mare, cum va arata traseul (albastru-bleu).

0726.427.399.

Mesaj completat

un ulei bun pt una din 95 un 10w40 care stiti. la bani buni.

 

un ulei bun -motul, se gaseste la oferta acum la unii care incep cu my, si se termina cu moto. Am primit un pliant de la ei

5100, 10W40, 4L = 103 ron

7100, 10W40,4L = 161 ron.

 

cu vreo 40-50 ron mai ieftin fata de cat am luat eu in primavara.

post-55695-1279807423_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M am gandit sa v arat si voua ce am gasit ..si anume capace semnalizare fata DREAPTA respectiv STANGA la 15 lei bucata :)

Si mai adaug si un pdf dupa care se pot face stickerele pt pegaso ..poate intereseaza pe careva :) stickere.pdf

am dat aprilia si mi a ramas o oglinda in stare buna si comenzile de pe partea stinga cin e este interesat sa mi de a un mesaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva de vanzare un motor? :D decat sa ma apuc de cel vechi ,prefer sa iau altul :D

Esti de coma ..inca insisti sa l schimbi?? :laugh: ..Era un tip p aici ..magarusulmarius care dezmembra un pegaso ..Foarte de ncredere ..Am vrut sa i cumpar motocicleta cu totu la un momentdat si s a razgandit tocmai dupa ce aranjasem transportu si i trimisesem banii unui prieten ca sa l cumpere ..si a doua oara acum mai recent cand am vrut sa cumpar niste piese de la el .. Vorbeste cu el ..poate te face sa te razgandesti ;)

--> arushajack@yahoo.com sau tel 0745871414 , 0722564401

Si acum am vazut ca mai are si 68 de cai motoru lui de pe pegaso ;) --> Anunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. La plecatul de pe loc cand bag 1-a cateodata imi sare inapoi la neutru. Dupa ce bag de vreo 2-3 ori ramane in viteza apoi nu am treaba pe drum. Problema asta o face doar cand de la punctul mort vreau sa bag in treapta intai. In timpul mersului nu sare si nu face figuri. A mai patit cineva asa ceva? Este ceva remediu simplu sau inseamna ca se duce cutia si trebnuie schimbata? Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...