Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Ia uite aici: http://dillypoint.ro/zen/index.php?main_page=product_info&products_id=1336

 

Dar iti tai cu tesla in bile asteptand oamenii sa iti aduca piesele daca nu au pe stoc. Eu am dat comanda pe 29, inca o astept.

 

PS: Pt piese recomand: mymoto, dillypoint, romimoto.

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

restul merg. am si conectat/deconectat "chestia" pentru semnalizari(ca stiu ca am patit sa-mi sara o mufa la o oprire de urgenta) si e la fel. ma gandesc ca o fi un fir de la becul din fata catre conectorul respectiv rupt/deconectat, dar nu stiu unde sa ma uit exact.



chestia fiind releul, adica. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie: care e pretul la kit pompa de apa? Astia de la Bavaria nu raspund la telefon (stiu ca se potriveste cel de la BMW F650).

La Bavaria este cam 200 de lei .In cateva zile il ai .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum, ca s-a facut zi, am inteles ce facusem. am dat cu o carpa peste panzele de paianjen de pe sub carena si scosesem putin mufa care intra la bec :D mi-am adus aminte abia la 5 dimineata, dupa ce mutasem motocicleta sub un copac, ca incepuse sa ploua urat(m-am trezit la 5 sa ma plimb, dar era prea ud)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, am un motor functional, pe carburatie, daca este cineva interesat

 

/index.php?/topic/695890-vand-motor-de-aprilia-pegaso-carburatie/?p=3443660

 

Mai am si un rezervor, tot pentru modelele 97-2000 carburatie, de culoare rosie plus o mare parte din electrica, o sa fac inventarul sa vad ce nu mai imi trebuie si postez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pics plz :D

pe mine m-a sunat tipa care mi-a adus ieri bateria si i-a zis mecanicul ca e posibil sa am filtrul de benzina infundat sau releul de incarcare semi-stricat. cat e un releu de incarcare? nu neaparat nou, dar sigur bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand 2 sidecase/coburi GIvi cu suporti adaptati pentru Aprilia pegaso ML 650 1997. Pretul este de 160 euro.

 

Doua fotografii cu sidecase-urile montate pe Aprilia Pegaso.

 

cf3c680e81470ae8981653b2de74f8d1-2496890

 

d45caf942d91b6f35ec7468ed6e25829-2496890

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of Of Of... iar face pegasica figuri! Am schimbat placutele de frana spate cu un nou set de la Brembo...bune placutele! vin cu tot cu cleme se aseaza foarte bine in etrier si pe disc...dar cand am schimbat lichidul de frana ...a trebuit sa-i fac aerisirea cu vreo 1000 de pedale si degeaba! Pedala e moale..cursa pan la capat si ioc frana. Asa ca ma pregatesc sa schimb pompa de frana...intai o sa incerc s-o repar si daca reusesc va las niste tip-uri ;) Oricum in caz de orice ....caut POMPA de FRANA ! :))

 

Am gasit si o poza cu renumita problema desfacuta, in caz ca ajuta pe careva

post-3727-0-68495000-1368633707_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sticla semnalizare fata pegaso an 2000 unde se gasesc? am gasit pe un singur site dar nu le au pe stoc momentan. Multumesc!

Nu ai spus cum ai rezolvat problemele tehnice ce le-ai avut ? Spuneti frate si rezolvarea problemelor ce le prezentati aici poate foloseste si altora .

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am vazut cum mergea ieri, am zis sa verific uleiul, ca sigur a scazut prea mult(problemele de la pompa de apa). era sub minim, abia erau 6 mm pe joja sau cum ii zice, asa ca am fugit repede la un service si mi-am luat un motul 10W40 5100 sa completez. apoi am dus-o la o plimbare pana la izvorul sf ion si a mers destul de bine. PARCA imi scartaie suspensia pe spate insa. astept ziua de maine sa o pot inspecta mai bine. mi-a murit de 3 ori in trafic pentru ca-mi obosea mana de la tinut de ambreiaj(de la regionala pana la fabrica de bere am mers din metru in metru si nu m-am strecurat, ca aveam iubita pe spate si inca nu-s destul de sigur pe mine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai spus cum ai rezolvat problemele tehnice ce le-ai avut ? Spuneti frate si rezolvarea problemelor ce le prezentati aici poate foloseste si altora .

pt k inca nu le.am rezolvat deoarece f greu am gasit pe cineva dispus sa ma ajute.....momentan e in service maine merg sa o iau si tot maine ar trebui sa imi ajunga si releul de incarcare......revin cu informatii DETALIATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

vand 2 sidecase/coburi GIvi cu suporti adaptati pentru Aprilia pegaso ML 650 1997. Pretul este de 160 euro.

 

Doua fotografii cu sidecase-urile montate pe Aprilia Pegaso.

 

 

S-au dat ca painea calda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, am revenit sa va povestesc despre pompa de frana spate (master cylinder)...Nu a decurs cu trebuia reparatia. In primul rand ca este foarte greu de scos pistonasul din camasa alba..odata ce reusesti primul pas , al doilea este si mai greu, sa scoti camasa ca sa ajungi la garnitura cu probleme. Este foarte fixa camasa si iese foarte greu. Eu n-am reusit s-o scot intreaga..pur si simplu s-a crapat. Am scos garnitura pan la urma ,cu camasa rupta normal, am curatat pompa ca era plina de mazga si alte cele, am o garnitura potrivita dar incerc sa gasesc inlocuitor pentru camasa...MacGyver style :P

post-3727-0-46962300-1368720128_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completare..... :D Dupa ceva cautari am gasit kitul de reparatie... se numeste '' Brembo, part number 110.4362.41 '' si am gasit pe http://www.atomicalex.com/?tag=rebuild cam tot ce trebuie stiut despre refacerea pompei de frana :D acu tre sa-mi iasa! :))

 

 

 

 

 

Nope nu mergea bine nici inainte, daca actionam frana ramaneau blocate placutele pe disc si mergea infranata, se incingea discul ca dreacu..ah da si nu mai mergea nici senzorul de frana din capul pompei...

Editat de blackangel666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...