Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

ma puteti ajuta cu o idee ce as putea face la sonda de ulei sa nu mai piarda,de fiecare data cind opresc lasa balta de ulei jos, am schimbat si saiba de cupru dar parca curge si mai tare! stiti cit ajunge o sonda noua si cit m-ar costa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma puteti ajuta cu o idee ce as putea face la sonda de ulei sa nu mai piarda,de fiecare data cind opresc lasa balta de ulei jos, am schimbat si saiba de cupru dar parca curge si mai tare! stiti cit ajunge o sonda noua si cit m-ar costa?

 

am eu din dezmembrari daca esti interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut prieteni pegasisti....Dupa ce am lasat aprilica mea pe maini bune nu am putut sa stau departe de motorete asa ca pan la urma mi-am luat una....doar ca de data asta este un Suzuki Bandit 650 s pe 2007. Total diferit fata de ce ma invatase Aprilica sa fac...dar totusi interesant...invatam din nou sa mergem pe motocicleta :P Ce mi-a placut ca exact in prima zi de mers cu ea,spre munca, o mare parte a drumului m-a insotit un alt motociclist,,, necunoscut...Normal ca pe un Pegaso argintiu :D .....Frumos Frumos :) Sa ne auzim cu bine si o sa-mi faca mare placere sa ne revedem in trafic

 

PS.....Eugeneeeee!!! Tare imi place ce ii faci si cum iti pastrezi motocicleta si ma bucur ca o scoti la drum lung......'' acolo ii place sa stea '' Tre sa ne mai auzim la o bere

 

post-3727-0-18966800-1379698466_thumb.jpgpost-3727-0-32585200-1379698468_thumb.jpgpost-3727-0-84542900-1379698470_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut prieteni pegasisti....Dupa ce am lasat aprilica mea pe maini bune nu am putut sa stau departe de motorete asa ca pan la urma mi-am luat una....doar ca de data asta este un Suzuki Bandit 650 s pe 2007. Total diferit fata de ce ma invatase Aprilica sa fac...dar totusi interesant...invatam din nou sa mergem pe motocicleta :P Ce mi-a placut ca exact in prima zi de mers cu ea,spre munca, o mare parte a drumului m-a insotit un alt motociclist,,, necunoscut...Normal ca pe un Pegaso argintiu :D .....Frumos Frumos Sa ne auzim cu bine si o sa-mi faca mare placere sa ne revedem in trafic

 

PS.....Eugeneeeee!!! Tare imi place ce ii faci si cum iti pastrezi motocicleta si ma bucur ca o scoti la drum lung......'' acolo ii place sa stea '' Tre sa ne mai auzim la o bere

 

attachicon.gifDSC_9837.JPGattachicon.gifDSC_9839.JPGattachicon.gifDSC_9844.JPG

Arata fain mobra "cea noua",si crash-bar-urile sunt un upgrade necesar,la ce trafic haotic avem in Bucuresti. Sa o stapanesti sanatos, si fara evenimente nedorite. Vad ca tot pentru touring ai optat.

Ha-ha,te-a insotit un Pegas-ist :D

Poate ne facem timp intr-o seara sa iesim la o bericioaica. Eu sunt in concediu inca doua saptamani, ca a inceput baiatul scoala, dar saptamana asta am iesit cu Aprilica de doua ori.

Editat de eugenkawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-as fi dat si azi vreo 300-400 de km,dar se pare ca aici,vremea n-a tinut cu noi,a cam plouat!

Poate maine!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat aseara un Pegasist de-al nostru,aflat la anaghie in insula Creta.Nu-l cunosc si nici nu mi-a spus cum il cheama!

Are un Pegaso din 1997,daca bine am retinut.Ar fi dorit reglajul supapelor,el neintelegand limba engleza.E impreuna cu sotia si grecii cer la un service sa-i faca manopera asta vreo 500 de euro,el mai avand de toti banii vreo 400.Postez nr aici pentru cei ce doresc sa-l ajute,sa-i dati un sms si suna el inapoi!L-as fi ajutat eu,dar nu eram langa calculator,iar azi o tai cu probleme vreo 3-4 zile,de dimineata pana seara!S-ar putea sa mai am acces la calculator dar nu stiu sigur.

Numarul de telefon unde poate fi gasit este:0036992658180,sau cel putin asa mi-a spus!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa-l ajutam cu 100 euro? Hm... Reglajul supapelor... O problema de viata si de moarte. Daca aveam Pegaso, sigur il ajutam. Asa... nu ma lasa religia.... Poate presteaza ceva de 100 euro.

P.S. Glumeam. Bineinteles, personajul nu exista. Doar smecheri care incearca sa faca un ban usor.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa-l ajutam cu 100 euro? Hm... Reglajul supapelor... O problema de viata si de moarte. Daca aveam Pegaso, sigur il ajutam. Asa... nu ma lasa religia.... Poate presteaza ceva de 100 euro.

P.S. Glumeam. Bineinteles, personajul nu exista. Doar smecheri care incearca sa faca un ban usor.

NU,adica iei legatura cu el sms,el te suna si II SPUI LA TELEFON DATELE TEHNICE DE CARE NEVOIE!NU ARE NEVOIE DE BANI! :eek:

PS:EU NU MA MURDARESC CU DIN ASTIA!!! :nono:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu am facut TOATE precizarile de la inceput in anuntul umanitar(asa-l consider eu!)cu d-nul ramas in Creta cu Aprilica!S-ar fi eliminat orice dubiu sau scenariu tipic romanesc(gen postarea lui @andrei belcic)!

 

Prietene @andrei belcic,e foarte nasol daca gandesti asa precum ai scris mai sus!Nu vreau sa ma gandesc ca ai putea fi TU in situatia lui...).Persoana EXISTA,mai precis a luat legatura telefonica cu @aviatorul prima data,care m-a recomandat pe mine!Asta se poate confirma!Din pacate,eu nu am avut generatia aia de Aprilica si nici documentatie nu am!

In alta ordine de idei,daca aveai Aprilia Pegaso sau nu aveai,ti-ai facut cunoscut punctul tau de vedere,care reflecta probabil si felul tau de om.

Iti multumesc de parere(imi permit chiar sa multumesc in numele Aprilistilor Pegasisti)si incerc sa nu te mai retin,poate ca vrei sa mai faci un ban usor!

 

Cu stima,Cristian Istrate.

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu am facut TOATE precizarile de la inceput in anuntul umanitar(asa-l consider eu!)cu d-nul ramas in Creta cu Aprilica!S-ar fi eliminat orice dubiu sau scenariu tipic romanesc(gen postarea lui @andrei belcic)!

 

Prietene @andrei belcic,e foarte nasol daca gandesti asa precum ai scris mai sus!Nu vreau sa ma gandesc ca ai putea fi TU in situatia lui...).Persoana EXISTA,mai precis a luat legatura telefonica cu @aviatorul prima data,care m-a recomandat pe mine!Asta se poate confirma!Din pacate,eu nu am avut generatia aia de Aprilica si nici documentatie nu am!

In alta ordine de idei,daca aveai Aprilia Pegaso sau nu aveai,ti-ai facut cunoscut punctul tau de vedere,care reflecta probabil si felul tau de om.

Iti multumesc de parere(imi permit chiar sa multumesc in numele Aprilistilor Pegasisti)si incerc sa nu te mai retin,poate ca vrei sa mai faci un ban usor!

 

Cu stima,Cristian Istrate.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cui i-o place asta:

:peace: Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu am facut TOATE precizarile de la inceput in anuntul umanitar(asa-l consider eu!)cu d-nul ramas in Creta cu Aprilica!S-ar fi eliminat orice dubiu sau scenariu tipic romanesc(gen postarea lui @andrei belcic)!

 

Prietene @andrei belcic,e foarte nasol daca gandesti asa precum ai scris mai sus!Nu vreau sa ma gandesc ca ai putea fi TU in situatia lui...).Persoana EXISTA,mai precis a luat legatura telefonica cu @aviatorul prima data,care m-a recomandat pe mine!Asta se poate confirma!Din pacate,eu nu am avut generatia aia de Aprilica si nici documentatie nu am!

In alta ordine de idei,daca aveai Aprilia Pegaso sau nu aveai,ti-ai facut cunoscut punctul tau de vedere,care reflecta probabil si felul tau de om.

Iti multumesc de parere(imi permit chiar sa multumesc in numele Aprilistilor Pegasisti)si incerc sa nu te mai retin,poate ca vrei sa mai faci un ban usor!

 

Cu stima,Cristian Istrate.

De acord cu tine, Cristiane.

 

Daca nu ma insel, topic-ul asta e pentru Pegas-isti, care se ajuta intre ei, cel putin cu un sfat bun.

Asa mi-e greata de cei care mai posteaza una-alta, doar ca sa se bage ca musca in ciorba, sa dea bine la numarul de postari din semnatura... :(

In mod normal, reglajul la tacheti se regleaza la 15 admisie, cu 20 evacuarea. Voi verifica dupa-amiaza in manualul de service.

Sa incercam totusi sa ajutam omul si sa incetam cu supozitiile sarcastice.

Vorba englezului: "A friend in need, is a friend indeed".

 

P.S.:Superb videoclip-ul. E o lectie de viata.

Editat de eugenkawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine, Cristiane.

 

Daca nu ma insel, topic-ul asta e pentru Pegas-isti, care se ajuta intre ei, cel putin cu un sfat bun.

Asa mi-e greata de cei care mai posteaza una-alta, doar ca sa se bage ca musca in ciorba, sa dea bine la numarul de postari din semnatura...

..:Superb videoclip-ul. E o lectie de viata.

De acord cu tine Eugene,sunt multe muste ce pica-n ciorba,din diferite motive!

 

Ceea ce am uitat sa specific "prietenului" de mai sus este ca,treaba de a-l ajuta pe altul aflat la anaghie,tine de CALITATEA de a fi OM,NU de cea de a fi MOTOCICLIST!!!Orice tine de vreun partid motociclean,de forumul de motoretism sau mobrismul ca pasiune,mod de viata,N-ARE legatura cu asta!

 

Legat de videoclip:ce bine cunosc eu lectia aia de viata,cu mici deosebiri(partea cu prafurile!)...Am asistat-o si trait-o in copilaria mea,zi de zi!Aviz amatorilor! :alcy: :eek:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa-l ajutam cu 100 euro? Hm... Reglajul supapelor... O problema de viata si de moarte. Daca aveam Pegaso, sigur il ajutam. Asa... nu ma lasa religia.... Poate presteaza ceva de 100 euro.

P.S. Glumeam. Bineinteles, personajul nu exista. Doar smecheri care incearca sa faca un ban usor.

Auzi prietene tu ori ai o problema ori nu stii citi? Omul aflat in incurcatura departe de casa cu mobra desfacuta avea nevoie de informatii nu de suta ta de euroi cocalarule iar ce explica el e ca in servisurile de acolo reparatia ar fi costat 500 eu, iar domnul avea de toti 400 eu cu tot cu drumul spre casa. defapt nici nu inteleg de ce stau sa imi macin nervii cu unul ca tine caruia ii zburda neuronul liber prin cutia craniana. In alta ordine de idei chiar nu inteleg de ce te bagi in seama ca si musca in curu calului si nu stai in banca ta cu mobra ta. Apropo cum e printre motoare, ca printre vaci ai stat destul (deductie). Fara respect cele bune.

 

p.s. cristi nu te oftica "neste tarani domle n-ai cu cine" sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi prietene tu ori ai o problema ori nu stii citi? Omul aflat in incurcatura departe de casa cu mobra desfacuta avea nevoie de informatii nu de suta ta de euroi cocalarule iar ce explica el e ca in servisurile de acolo reparatia ar fi costat 500 eu, iar domnul avea de toti 400 eu cu tot cu drumul spre casa. defapt nici nu inteleg de ce stau sa imi macin nervii cu unul ca tine caruia ii zburda neuronul liber prin cutia craniana. In alta ordine de idei chiar nu inteleg de ce te bagi in seama ca si musca in curu calului si nu stai in banca ta cu mobra ta. Apropo cum e printre motoare, ca printre vaci ai stat destul (deductie). Fara respect cele bune.

 

p.s. cristi nu te oftica "neste tarani domle n-ai cu cine" sa auzim de bine

nervosule :crack: :10:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar si asa, daca omul nu reuseste sa isi repare motorul, cred ca putem sa punem mana de la mana si sa ii trimitem vreo 200 euro. Banuiesc ca deja a cheltuit din cei 400 pe care ii avea.

daca dam fiecare 100 ron, nu ne gasim 9 oameni ?

As vrea sa stiu ce ar face oricare dintre noi intr-o situatie asemanatoare, cand ar avea o problema cu motorul sau, Doamne fereste vreun accident fara victime, doar cu pagube materiale.

Eu unul nu mi-as abandona motocicleta decat daca nu as mai avea efectiv alta varianta de a o repara sau aduce in tara.

Eu unul sunt dipus sa contribui... vorba aia: am cumparat poze si carti de cateva sute bune de lei in total (chiar si euro) ca sa ajut alti motociclisti in implinirea visului lor.

Tare as vrea, ca atunci cand am nevoie sa gasesc o mana intinsa care sa ma ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ai ocazia Vlade,stai linistit!



chiar si asa, daca omul nu reuseste sa isi repare motorul, cred ca putem sa punem mana de la mana si sa ii trimitem vreo 200 euro. Banuiesc ca deja a cheltuit din cei 400 pe care ii avea.

daca dam fiecare 100 ron, nu ne gasim 9 oameni ?

As vrea sa stiu ce ar face oricare dintre noi intr-o situatie asemanatoare, cand ar avea o problema cu motorul sau, Doamne fereste vreun accident fara victime, doar cu pagube materiale.

Eu unul nu mi-as abandona motocicleta decat daca nu as mai avea efectiv alta varianta de a o repara sau aduce in tara.

Eu unul sunt dipus sa contribui... vorba aia: am cumparat poze si carti de cateva sute bune de lei in total (chiar si euro) ca sa ajut alti motociclisti in implinirea visului lor.

Tare as vrea, ca atunci cand am nevoie sa gasesc o mana intinsa care sa ma ajute.

Am sunat pe nr ala de telefon,dar suna in gol.Banuiesc ca nu era nr.lui,o fi fost al vreunui grec!O sa mai incerc sa vad daca dau de el si daca da,ce a rezolvat!

Incercati si voi,cine stie!Cumva tot dam de el si vedem care-i treaba;am uitat sa va spun ca-i cu sotia lui,nu-i singur.

 

Oricum @mony,asta e o atitudine normala! Tot respectul!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.........asta e unul din motivele pt care imi place APRILIA.....k domne ''unde's multi puterea creste...''......daca va hotarati si luati legatura cu el dau si eu banuti sa vina omu' acasa cu mobra...RESPECT DOMNILOR!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...