Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu aveai cu ce sa urci...chiar specializat pe asa ceva...a fost doar ceva ghinion amestecat cu lene sa descoperi cauza banuiesc....lasa ca distractia a fost identica si cu masina....mai putin curbele de pe Lepsa banuiesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu aveai cu ce sa urci...chiar specializat pe asa ceva...a fost doar ceva ghinion amestecat cu lene sa descoperi cauza banuiesc....lasa ca distractia a fost identica si cu masina....mai putin curbele de pe Lepsa banuiesc .

am ignorat-o o perioada, nu i-am dat atentie iar cand am avut nevoie de ea, mi-a intors spatele, normal... a fost doar vina mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ignorat-o o perioada, nu i-am dat atentie iar cand am avut nevoie de ea, mi-a intors spatele, normal... a fost doar vina mea.

Mno,ti-ai dat seama singur. :)

 

Pai nu asa am discutat la Apriliana a 3 a de comun acord sa o tinem pe urmatoarea la Sambata de sus,mai ales ca El doctore are un pont bun acolo?

Plus ca ideea era sa gasim o pensiune pe care DOAR noi s-o ocupam,fara altii din afara!

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum nu e batut nimic in cuie,asta era locatia la care cazusem de acord toti.

Ca si perioada va fi tot in ultima saptamana de august,in weekendul ce pica atunci.Cel putin,primele 3 editii asa au avut loc.

E ok pentru voi,cel putin la perioada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum nu e batut nimic in cuie,asta era locatia la care cazusem de acord toti.

Ca si perioada va fi tot in ultima saptamana de august,in weekendul ce pica atunci.Cel putin,primele 3 editii asa au avut loc.

E ok pentru voi,cel putin la perioada?

asa sa ramana!!! putem sa incepem cu AMRul sau e prea devreme?! :)

Editat de sorin.iasi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu cativa ani am fost la o intrunire land rover(LROC-Romania) la pensiunea Miruna la Sambata de sus .....cazarea NU a fost IEFTINA dar nici exorbitanta si locatia a meritat (parcare mare camere destule acces la piscina foc de tabara mancarea buna si decenta ca bani etc)......sunt si ceva drumuri forestiere prin zona peisajele faine chestii de vizitat ( cetatea fagaras herghelia de la sambata de jos manastirea brancovenilor paca asa ii zice ) transfagarasean ca tot e prin zona .... acum depinde fiecare ce cauta in fine e o idee ...dar repet nu e foarte ieftin


» Post actualizat in 15 Jan 2018 22:30

http://www.bailepersani.ro/ sau ar mai fi si asta mi se pare interesant ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi cautam sa ne intalnim,apoi vedem ce mai facem pe langa,asta-i primo.

Aline,poate tu te cazezi la manastire,io vreau sa beu,sa manc pe saturate,sa pip,etc,deci chestii d-alea interzise la manastiri.

Daca nu va convine,haideti cu alte propuneri,dar sustenabile.:)Doara-i democratie.

 

Mai simplu,in fiecare an s-au facut propuneri.

S-a votat,iar cel a carui propunere a fost aleasa,s-a ocupat si de retinerea cazarii,orientarea in zona,etc legat de locatie.


» Post actualizat in 16 Jan 2018 06:38

Legat de locatia Sambata de Sus,El doctore Ionut s-a oferit sa se ocupe,el stiind una,alta din zona.


» Post actualizat in 16 Jan 2018 06:39

acu cativa ani am fost la o intrunire land rover(LROC-Romania) la pensiunea Miruna la Sambata de sus .....cazarea NU a fost IEFTINA dar nici exorbitanta si locatia a meritat (parcare mare camere destule acces la piscina foc de tabara mancarea buna si decenta ca bani etc)......sunt si ceva drumuri forestiere prin zona peisajele faine chestii de vizitat ( cetatea fagaras herghelia de la sambata de jos manastirea brancovenilor paca asa ii zice ) transfagarasean ca tot e prin zona .... acum depinde fiecare ce cauta in fine e o idee ...dar repet nu e foarte ieftin


» Post actualizat in 15 Jan 2018 22:30

http://www.bailepersani.ro/ sau ar mai fi si asta mi se pare interesant ...

Dupa parerea mea,este prea mare...

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi cautam sa ne intalnim,apoi vedem ce mai facem pe langa,asta-i primo.

Aline,poate tu te cazezi la manastire,io vreau sa beu,sa manc pe saturate,sa pip,etc,deci chestii d-alea interzise la manastiri.

SalutareCristi

nu ma cazez la manastire cu siguranta. Am spus doar ca , fiind o manastire foarte vizitata in zona , gasesti greu cazare.

La Persani , exclus , este o locatie cu multa lume , fara intimitatea pe care o dorim la intalnirile noastre.

Totusi pot face o sugestie pt intalnirea de anul acesta : mi-a lipsit un foc de tabara ca pe Valea Ariesului , desi la Lepsa am avut tot ce ne trebuie.

Inca o treaba care nu a fost la locul ei o reprezinta faptul ca sambata fiecare si-a facut focul lui , gratarul lui ... poate era mai bine sa facem la comun... zic si io.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe un foc nu poti face mancarea TOATA deodata,doar pe rand.

La Brazesti s-a dat drumul si la a 2 a cladire complet,asa ca,e plin de tabere de copii vara,n-ai loc...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Apai ma Caline,io de cand iti tot zic...

 

 

Intrucat azi,e ziua lui EMIL(@emilvef),atat Mirela cat si eu,ii dorim sanatate la maxim,fericire cat incape,kilometri cat de multi(si)pe mobra de enduro proaspat achizitionata si un calduros LA MAI MULTI ANI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am facut un tabel excel in care am pus toate cheltuielile cu Pegaso-ul adica piese de la cele mai neinsemnate (ulei filtre)la cele mai insemnate ( garnitura chiuloasa, bobina inductie, rulment unisens, anvelope Mitas C02) la care evident se adauga si manopera, rezultatul a fost socant asa luate adunat 5520lei :) wtf.

Asa o piesa luata azi alta maine etc nu simti sau nuniti dai seama, macar merge ceas acum :)

Cum se lasa frigul si apar temperaturi de +3-5grade o scot la noroaie.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa specific pentru cei ce nu-l cunosc pe Emil ca,este un mandru posesor de Pegaso Strada. :)

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari!

Si ca sa completez,pe langa Aprilia sunt mandru posesor si de doo Bete :crack: .

 

Dintre care una ,Beta M4, e a fiicei mele.

Editat de emilvef
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai uitat sa specifici ca Beta ce o ai tu in posesie este O Beta Alp 4.0 si este enduro.

Cea a fiicei tale este un supermoto.

post-41801-0-79507000-1517124339_thumb.jpg

post-41801-0-37964700-1517124348_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pana cand vine intalnirea, pun si eu cateva poze din sara asta pe deal., zona Telega- Bustenari-Melicesti.

E un pic cam grea dar merge rotund :)

Weekend bun sa aveti!

post-16670-0-79453700-1518283216_thumb.jpg

post-16670-0-43115400-1518283266_thumb.jpg

post-16670-0-89360700-1518283296_thumb.jpg

post-16670-0-07117000-1518283425_thumb.jpg

post-16670-0-60375800-1518283475_thumb.jpg

post-16670-0-15093400-1518283538_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.olx.ro/oferta/bendix-aprilia-pegaso-650-rulment-unisens-aprilia-pegaso-650-IDafZXL.html#6f0ff245d0

 

 

hello stie cineva macar o poveste despre ?? pe mine m a costat 450 lei doar rulmentul ....imi cam da ca cu virgula ....ma gandeam sa comand unul de rezerva ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...