Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Eugene,ai dreptate caci se poate ca releul sa bage mai mult curent si sa "fiarba" bateria,astfel ca acidul sa dea pe-afara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alin, verifica mai întâi cat incarca, apoi daca e nevoie ia releu.

normal , asa am zis si eu

» Post actualizat in 27 Jan 2015 09:49

Eugene,ai dreptate caci se poate ca releul sa bage mai mult curent si sa "fiarba" bateria,astfel ca acidul sa dea pe-afara!

sigur fierbe , am auzit-o asta vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand casca Nolan N62,stare buna,viziera nezgariata,interior detasabil pentru curatare,marime 60-61 cm,acte de provenienta.

Pret 250 de roni,usor negociabil.

PM sau telefon 0745859585,Cristi.

post-41801-0-50805700-1422377527_thumb.jpg

post-41801-0-11568500-1422377540_thumb.jpg

post-41801-0-45120500-1422377547_thumb.jpg

post-41801-0-49629800-1422377559_thumb.jpg

post-41801-0-59849300-1422377566_thumb.jpg

post-41801-0-62274700-1422377574_thumb.jpg

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frati Aprilieni!

Am o rugaminte,pe care am adresat-o si fratilor Minarelli-sti:cand mai aveti ceva la vanzare,mai ales ce tine de moto si chiar auto,va rog postati-le aici prima data,poate sunt interesati "consatenii" Aprilisti si apoi restul!

Mie mi se pare mai ok asa!Bineinteles NU :nono: e o obligatie,ci repet,o rugaminte!!!

Voi ce spuneti?

 

Pentru cei ce vor sa vada ce zboara pe scaiul(sky)dulce al patriei si nu numai.sa bage ochiul aici:

http://www.flightradar24.com/46,25/7

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus electrolit pana la nivelul dintre min si max am lasat-o pana a doua zi , dupa care am incarcat-o doar o ora ( deoarece initial avea 11,45 v), am lasat-o circa o ora sa se linisteasca si am masurat : 12.53 V .Inca nu am montat-o pentru ca la noi e un timp scarbos si umed .Sper sa mearga.

» Post actualizat in 27 Jan 2015 07:02

Da este death-a ' rezulta "Rombat" am la masina de 8 ani fara sa-i fac nimic si inca mai tine

» Post actualizat in 27 Jan 2015 07:10

va trebui sa verific releul , s-ar putea sa am probleme cu el , iau unul de aici si gata

https://www.motobikeshop.eu/ro/releu-incarcare-aprilia-leonardo-scarabeo-125-150

» Post actualizat in 27 Jan 2015 07:11

urmeaza amvelopele . kitul de lant , revizia la furca fata ...........cam s-au adunat

» Post actualizat in 27 Jan 2015 07:12

:eek:

Asa am patit eu acum doi ani mi a fietrt si nu stiam de ce iar in primavara bateria era moarta.Am verificat releul si baga 16Ah doar cand aprindeam farul . Mi am luat o Varta iar in 2014 am mers mai mult fara lumini ca nu mi venea sa dau 450 lei pe un releu dar acum m am hotarat sa mi iau unul de Leonardo .Sper sa mearga ?!?!???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am patit eu acum doi ani mi a fietrt si nu stiam de ce iar in primavara bateria era moarta.Am verificat releul si baga 16Ah doar cand aprindeam farul . Mi am luat o Varta iar in 2014 am mers mai mult fara lumini ca nu mi venea sa dau 450 lei pe un releu dar acum m am hotarat sa mi iau unul de Leonardo .Sper sa mearga ?!?!???

Daca e identic,nu are de ce sa nu mearga!

» Post actualizat in 28 Jan 2015 09:05

Bateria mea scoate 13.0 V . Ca regula generala am inteles ca peste 12.8 este bine. Ar mai trebui totusi pusa la incarcat? E un Saitos 12v 14Ah.

Nu neaparat.Mai degraba pui un optimizator pe ea,caci ala o tine la nivelul ok de curent permanent.Si e Saito nu Saitos.

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am patit eu acum doi ani mi a fietrt si nu stiam de ce iar in primavara bateria era moarta.Am verificat releul si baga 16Ah doar cand aprindeam farul . Mi am luat o Varta iar in 2014 am mers mai mult fara lumini ca nu mi venea sa dau 450 lei pe un releu dar acum m am hotarat sa mi iau unul de Leonardo .Sper sa mearga ?!?!???

mai sus am pus un link unde gasesti releul , se potriveste pt ca in lista de motociclete este si Pegaso 650

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei,socant si no comment:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei,socant si no comment:

parerea mea este ca trebuie sa stergi postarea.Este prea cruda ! Eu am vizionat cum taie capul la criminali undeva pe la arabi , in plina strada si trei zile numai acolo imi statea gandul. Cu adevarat optiunea vizionarii apartine fiecaruia , insa cred ca nu trebuie sa avem aceasta optiune , o poza este suficienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de placerea cruzimii,Aline ci e vorba de a lua aminte de ceea ce e in stare OMUL ca rasa,si nu ma refer doar la RUSI,ce are el in gene,la o adica!

Cat timp am avertizat ca e socant,repet,NU e obligatoriu ca cineva sa vizioneze,oricare dintre noi ARE optiunea de a NU viziona.Eu asa gandesc!

Si eu am vizionat-o o singura data si atat,crede-ma!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de placerea cruzimii,Aline ci e vorba de a lua aminte de ceea ce e in stare OMUL ca rasa,si nu ma refer doar la RUSI,ce are el in gene,la o adica!

Cat timp am avertizat ca e socant,repet,NU e obligatoriu ca cineva sa vizioneze,oricare dintre noi ARE optiunea de a NU viziona.Eu asa gandesc!

Si eu am vizionat-o o singura data si atat,crede-ma!

nu e vb de "placerea cruzimii" , a fost o sugestie ...... la sand acest subiect la o parte( dp meu dv ) vreau sa creez un eveniment pe pagina mea " MOTO-ENDURO " pe fb referitor la intalnirea noastra din vara pentru a incerca sa strangem cat mai multi aprilisti. Vrei sa stabilim o data certa ?

 

propun 7, 8, 9 August

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de acord ca si data.Banuiesc,ca pica vineri,sambata si duminica.

Ceilalti ce parere aveti de data sugerata de Alin?

 

Aline,poti crea evenimentul,nu vad de ce nu.Doar titlul sa se refere concret la Aprilistii Pegasisti,nu la un eveniment moto regular.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine are nevoie de releu de incarcare ieftin poate lua de-aici (cred ca a mai fost postat link-ul, dar revin ca sa nu mai dati bani aiurea pe acelasi produs mai scump de cinci-sase ori).

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Voltage-Regulator-Rectifier-for-BMW-F650-F650CS-F650GS-F650ST-G650X-F800S-/181594907094?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item2a47e661d6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de increderea acordata.

Te rog ca,atunci cand e in faza finala,sa postezi link-ul si la Aprilistii Minarelli-sti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun,mai departe sa vedem cum va sta treaba anul asta si cati ne vom aduna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi foarte ok pentru mine daca data ramane 7,8,9... :P

Pana una alta .. mai mesteresc la mobra.. azi i-am schimbat cauciucul. urmeaza si altele printre care un kit de lant... asa a cam ajuns la sfarsitul vietii.

 

 

post-61043-0-98801300-1422455118_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca este 2012 dar cel mai bine ma mai uit maine o data ca nu vreau da gresesc

» Post actualizat in 28 Jan 2015 17:12

Ma tot chinui sa pun poze cu prima iesire pe 2015 . O sa reusesc nu ma lad

» Post actualizat in 28 Jan 2015 17:25

Nu stiu cum am facut acum 10 min de am pus foto cu cauciucul si acum nu mai pot . M am enervat si incerc maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...