Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Ma, nu stiu cum se face, dar vitezanele japoneze facute streetfighter nu prea ies. De ce? In principiu pentru ca au un cadru grosolan, din aluminiu turnat care a fost facut sa fie performant si sa stea ascuns sub o carena, nu sa stea in vazul lumii.

 

Acum, nu ca am ceva cu mobra ta, ca ai bagat ceva resurse in ea, dar incearca sa faci ceva cu cadrul ala (si cu air intake-urile alea...) ca se vede nasol. O solutie ar fi sa il vopsesti, ca adrenalin. Lui i-a iesit chiar bine. Alta solutie ar fi sa iei alt gen de mobra pe care sa o transformi. ;)

 

normal ca am sa-l vopsesc, dar mai intai sa-l termin. mai am multe de facut la el si sunt ocupat cu facultatea in timp ce motorul e acasa. (sunt din vl si la fac in buc).

ma gandeam sa ii iau o imbracaminte de piele pentru rezervor si coditei sa ii pun colant, ca sa nu fiu nevoit sa fac rar-ul din nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma, nu stiu cum se face, dar vitezanele japoneze facute streetfighter nu prea ies. De ce? In principiu pentru ca au un cadru grosolan, din aluminiu turnat care a fost facut sa fie performant si sa stea ascuns sub o carena, nu sa stea in vazul lumii.

sunt si nu sunt de acord cu tine ;) .SF-urile japoneze FACUTE DINTR-UN SS,si mie mi se par destul de fortate si nereusite.dar facute dintr-un naked,care are cadrul ascuns vederii,parerea mea ca se descurca mai mult decat decent ;)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiurea . daca stii . faci din orice .

 

Cred ca cel mai utilizat motor pt fightere a fost GSX-R modelul vechi , inainte de Srad , si cbr de 900cc asta pe dincolo . ca la noi dai jos 2 carene vopsesti negru mat si e gata fighter-ul

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiurea . daca stii . faci din orice .

 

Cred ca cel mai utilizat motor pt fightere a fost GSX-R modelul vechi , inainte de Srad , si cbr de 900cc asta pe dincolo . ca la noi dai jos 2 carene vopsesti negru mat si e gata fighter-ul

 

 

As vrea sa vad un "carpati" streetfighter ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiurea . daca stii . faci din orice .

 

Cred ca cel mai utilizat motor pt fightere a fost GSX-R modelul vechi , inainte de Srad , si cbr de 900cc asta pe dincolo . ca la noi dai jos 2 carene vopsesti negru mat si e gata fighter-ul

nu e aiurea deloc....e vb de gust pana la urma.tu stii sa faci din orice sa placa tuturor?faptul ca a fost cel mai utilizat un SS sau altul nu inseamna ca e si ok ca aspect,ci doar ca se preteaza acel motor(dintr-un motiv sau altul) la transformari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de parere ca streetfighter-ul ti-l faci tu, cu mana ta. cine poate. cine nu, da comanda :huh:

si fiecare are gusturi diferite. daca ala isi da carenele jos si ii zice streetfighter, bravo lui! nu-l contrazic.

fiecare vede sf-ul cum vrea.

eu mi-l fac, cum pot, cat pot. nu ma intereseaza daca nu e apreciat, atata timp cat mie imi place si stiu ca am investit bani, timp si normal, emotii.

imi sclipesc ochii pentru orice modificare si subtilitate pe care o pot face la el.

gusturile nu se discuta. ;)

 

parca topicul asta era sa ne aratam sf-urile, nu sa ne contrazicem. poate gresesc...

numai bine! :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de parere ca streetfighter-ul ti-l faci tu, cu mana ta. cine poate. cine nu, da comanda :huh:

si fiecare are gusturi diferite. daca ala isi da carenele jos si ii zice streetfighter, bravo lui! nu-l contrazic.

fiecare vede sf-ul cum vrea.

eu mi-l fac, cum pot, cat pot. nu ma intereseaza daca nu e apreciat, atata timp cat mie imi place si stiu ca am investit bani, timp si normal, emotii.

imi sclipesc ochii pentru orice modificare si subtilitate pe care o pot face la el.

gusturile nu se discuta. ;)

 

parca topicul asta era sa ne aratam sf-urile, nu sa ne contrazicem. poate gresesc...

numai bine! :D :D

 

 

Sopr la treaba si da-i 'nainte. Chiar daca nu o sa iasa perfect, e facut de mana ta si asta spune mult. In tot cazul vei avea o motoreta deosebita zic eu fata de cele 2834682376 ninja sau gsxr r1 etc etc etc. Mie personal imi place ce ai facut pana acum, cu toate ca mai e mult pana departe.

 

Bafta all!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e aiurea deloc....e vb de gust pana la urma.tu stii sa faci din orice sa placa tuturor?faptul ca a fost cel mai utilizat un SS sau altul nu inseamna ca e si ok ca aspect,ci doar ca se preteaza acel motor(dintr-un motiv sau altul) la transformari

 

 

stai putin , Pai in primul rand il faci pt tine .

 

Tu aia ai incercat cu al tau sa placa tuturor ? Tin sa-ti zic ca ai esuat ;)

 

Trebuie sa-ti placa tie si sa te simti tu bine in pielea ta pe el . Daca astepti de la fiecare laude si aprecieri l'ai facut degeaba :D

 

Daca vrei sa-l placa toata lumea iti cumperi un SS frumos colorat si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sopr la treaba si da-i 'nainte. Chiar daca nu o sa iasa perfect, e facut de mana ta si asta spune mult. In tot cazul vei avea o motoreta deosebita zic eu fata de cele 2834682376 ninja sau gsxr r1 etc etc etc. Mie personal imi place ce ai facut pana acum, cu toate ca mai e mult pana departe.

 

Bafta all!

Multumesc pentru apreciere si sustinere!

;) safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai putin , Pai in primul rand il faci pt tine .

 

Tu aia ai incercat cu al tau sa placa tuturor ? Tin sa-ti zic ca ai esuat :huh:

 

Trebuie sa-ti placa tie si sa te simti tu bine in pielea ta pe el . Daca astepti de la fiecare laude si aprecieri l'ai facut degeaba :D

 

Daca vrei sa-l placa toata lumea iti cumperi un SS frumos colorat si gata.

 

ca tie iti plac SF-urile taiate cu toporul(adica al tau) si nu iti place al meu care e colturos si plin de unghiuri e una....dar faptul ca tu nu intelegi ce scriu eu cand zic eu e alta poveste care nu are legatura cu motoarele.faptul ca ai facut un motor SF si nici tie nu ti-a placut din prima,apoi l-ai luat si l-ai re-transformat...spune multe.cat despre motivul pt care am facut eu motorul meu asa cum e,nu are nici o legatura cu tine sau cu altcineva..l-am facut DOAR...dar vad ca tu nu te poti abtine sa nu sari la adresa mea(subtil ce e drept) cu ironii......bag de seama ca esti putin frustrat..dar nu inteleg de ce.hai noroc ;)

Mesaj completat

pt mine un streetfighter e un motor ca si asta

 

asta cam e,dupa prerea mea,mai mult cafe-racer...ce zici? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tie iti plac SF-urile taiate cu toporul(adica al tau) si nu iti place al meu care e colturos si plin de unghiuri e una....dar faptul ca tu nu intelegi ce scriu eu cand zic eu e alta poveste care nu are legatura cu motoarele.faptul ca ai facut un motor SF si nici tie nu ti-a placut din prima,apoi l-ai luat si l-ai re-transformat...spune multe.cat despre motivul pt care am facut eu motorul meu asa cum e,nu are nici o legatura cu tine sau cu altcineva..l-am facut DOAR...dar vad ca tu nu te poti abtine sa nu sari la adresa mea(subtil ce e drept) cu ironii......bag de seama ca esti putin frustrat..dar nu inteleg de ce.hai noroc ;)

Mesaj completat

 

 

asta cam e,dupa prerea mea,mai mult cafe-racer...ce zici? :D

 

stai linistit nu am nimic cu tine sau motorul tau , doar discutam :huh: e f bine ca ti-ai facut motorul pe placul tau . Aia ziceam si eu mai sus , in primul rand sa-ti placa tie ce-ai facut . Nu imediat cum vine unu si iti spune ca e naspa te superi :D

 

ps: partea ingrosata nu am inteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit nu am nimic cu tine sau motorul tau , doar discutam :lol: e f bine ca ti-ai facut motorul pe placul tau . Aia ziceam si eu mai sus , in primul rand sa-ti placa tie ce-ai facut . Nu imediat cum vine unu si iti spune ca e naspa te superi :)

 

ps: partea ingrosata nu am inteles

 

pe picasa la pozele tale zici ca ai 3 proiecte.un GS,un F2 si un F3.....daca tu sustii ca cele doua F-uri nu sunt de fapt unul si acelasi....ma abtin atunci.la asta ma refeream,ca ai facut prima data primul SF,care arata jalnic,apoi l-ai refacut aratand cum arata acum.dar repet....nu prea inteleg de ce acelasi motor odata e F2 odata e F3...noroc

 

PS:mie mi se cam falfaie de ce zic unii si altii despre motorul meu..nu ma supar.dar ma deranjeaza cand vad ipocrizie si ciuda.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Roby: Si la monstru 3 si la suzuka ar trebui sa le faci ceva la codite. Parca sunt cam ciudate. Nu zic eu ce, ca nu prea am simt estetic la astea. Asa in rest, au linie, sunt dragute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

george05 dupa cum spune si numele , unul e F3 , celalalt e F2 . F3 -ul sa vandut de mult . si DA sunt moto diferite.

Din partea mea nu o sa vezi ciuda, chiar sunt fericit ( sa zic asa) ca mai exista si altii care vor sa-si personalizeze motoarele .

 

banzay din pacat nu mai pot face nimic la GS fiindca sa vandut :lol:

 

acuma lucrez la alte 'proiecte'

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa va placa ca mie imi place .

Oglinzile o sa dispara le-am pus doar pentru itp. :)

hahaaa... super lucrare! dar ce motor este? cbr 900?

imi place evacuarea sub sa :D ma gandeam si eu la un moment dat sa imi fac la fel, dar am zis ca mai bine sub motor. :lol:

 

:) safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa va placa ca mie imi place .

Mergea o investitie si intr-o furca USD, daca tot ai schimbat codita si o anvelopa mai de doamne ajuta ar fi utila pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergea o investitie si intr-o furca USD, daca tot ai schimbat codita si o anvelopa mai de doamne ajuta ar fi utila pe fata.

 

normal c-ar merge... daca ai bani :)

adica, stim si noi ca ar fi super sa ai un up-side-down, dar unii nu au money din belsug ca altii :) si nici nu ne scoatem investitia :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa ii fac motorul negru mat si sa pun toate suruburile de pe motor rosii....

Ce ziceti ar merge ?

Mesaj completat

Acum ma mananca undeva sa imi iau leviere sport scurte ,stiti voi de care nu ?

Mesaj completat

Apropo de furca , cat e una ? In lei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...