Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa ii fac motorul negru mat si sa pun toate suruburile de pe motor rosii....

Ce ziceti ar merge ?

Mesaj completat

Acum ma mananca undeva sa imi iau leviere sport scurte ,stiti voi de care nu ?

Mesaj completat

Apropo de furca , cat e una ? In lei...

 

simpatic motorasul..bravo.tu l-ai facut sau...?codita e frumoasa foic,toba la fel,masca faruluipersonal mi se pare nicicum,gumele schimbate musai :lol: .per total o lucrare reusita din punctul meu de vedere fara a lua in seama detalii mai multe carora le-as acorda mai multa atentie.felicitari

 

furca,depinde de care vrei....dar tine cont ca ar cam fi frumos sa schimbi toata fata,adica roata,etrieri,discuri,furca,juguri,etc.eu cand am schimbat furca pe hornetul meu din 2000 si am pus de GSXR 750,era tot ansamblul fata undeva pe la 650euro.daca vrei te pot ajuta cu niste date ale unui baiat din ploiesti de la care am luat si eu si discuti cu el mai in detaliu.spor la lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sper sa va placa ca mie imi place .

 

[Mesaj completat

Oglinzile o sa dispara le-am pus doar pentru itp. :lol:

 

 

Faina lucrarea! Modificari de bun gust, fara briz-brize sau tiganeli. Tine-o tot asa. Ansamblul coditei este de cbr rr?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simpatic motorasul..bravo.tu l-ai facut sau...?codita e frumoasa foic,toba la fel,masca faruluipersonal mi se pare nicicum,gumele schimbate musai :) .per total o lucrare reusita din punctul meu de vedere fara a lua in seama detalii mai multe carora le-as acorda mai multa atentie.felicitari

 

furca,depinde de care vrei....dar tine cont ca ar cam fi frumos sa schimbi toata fata,adica roata,etrieri,discuri,furca,juguri,etc.eu cand am schimbat furca pe hornetul meu din 2000 si am pus de GSXR 750,era tot ansamblul fata undeva pe la 650euro.daca vrei te pot ajuta cu niste date ale unui baiat din ploiesti de la care am luat si eu si discuti cu el mai in detaliu.spor la lucru

 

Eu am luat motorul gata facut dar nu in forma actuala .

Am schimbat fata pt ca aveam una cu care nu prea vedeam noaptea .

Mesaj completat

Faina lucrarea! Modificari de bun gust, fara briz-brize sau tiganeli. Tine-o tot asa. Ansamblul coditei este de cbr rr?

Da , codita este de 1000 rr

Mesaj completat

Sincer mi-ar placea sa ii schimb furca dar nu am bani pentru asta acum .

Am probleme cu teava de la esapament ,imi freaca in aripa si a trebuit sa iau jos aripa spate .

Mesaj completat

post-32292-1296149717_thumb.jpg

Mesaj completat

Cred ca trebuie sa tai teava si sa o inalt putin .

Mesaj completat

Ma ajutati sa imi aleg un model de oglinzi ?

Nu sunt hotarat de care vreau .........

Mesaj completat

As vrea un model futurist mai patratos .

Editat de cj17wow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care au un proiect de sf si nu fac rabat la calitate si nu se feresc de investitii am spre vanzare partea din spate( cadru codita, stop , sei si carene) si partea din fata( furca completa, juguri, roata fata, etrieri, ghidoane, pompa frana. discuri , furtune etc) de r6 2008. piesele sunt in stare foarte buna. pretul este de 1500 de euro discutabil la fata locului. 0765336589

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care au un proiect de sf si nu fac rabat la calitate si nu se feresc de investitii am spre vanzare partea din spate( cadru codita, stop , sei si carene) si partea din fata( furca completa, juguri, roata fata, etrieri, ghidoane, pompa frana. discuri , furtune etc) de r6 2008. piesele sunt in stare foarte buna. pretul este de 1500 de euro discutabil la fata locului. 0765336589

Mesaj completat

pentru cei care au un proiect de sf si nu fac rabat la calitate si nu se feresc de investitii am spre vanzare partea din spate( cadru codita, stop , sei si carene) si partea din fata( furca completa, juguri, roata fata, etrieri, ghidoane, pompa frana. discuri , furtune etc) de r6 2008. piesele sunt in stare foarte buna. pretul este de 1500 de euro discutabil la fata locului. 0765336589

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da trebuie .

 

hai sa-ti explic . tu ai furca normala . vrei USD . Daca cumperi USD cu tot cu juguri , asigura-te ca rulmentii se potrivesc de la un model la altul. daca nu , trebuie sa schimbi si axul din jugul inferior cu tot cu rulmenti .

 

A 2 a chestie trebuie sa schimbi axul rotii , daca se potriveste axul de la furca USD e mai OK , dar putin probabil . Apoi probabil nu se potrivesc etrierii de la noua furca . deci trebuie adaptati sau cumperi alti etrieri . acuma nu se potrivesc discurile . schimbi si alea , acuma nu se potrivesc discurile cu roata . schimbi si aia . Apoi schimbi motocicleta cu una care are furca USD si te scoti mai ieftin :)

 

sper ca te-am ajutat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da trebuie .

 

hai sa-ti explic . tu ai furca normala . vrei USD . Daca cumperi USD cu tot cu juguri , asigura-te ca rulmentii se potrivesc de la un model la altul. daca nu , trebuie sa schimbi si axul din jugul inferior cu tot cu rulmenti .

 

A 2 a chestie trebuie sa schimbi axul rotii , daca se potriveste axul de la furca USD e mai OK , dar putin probabil . Apoi probabil nu se potrivesc etrierii de la noua furca . deci trebuie adaptati sau cumperi alti etrieri . acuma nu se potrivesc discurile . schimbi si alea , acuma nu se potrivesc discurile cu roata . schimbi si aia . Apoi schimbi motocicleta cu una care are furca USD si te scoti mai ieftin :laugh:

 

sper ca te-am ajutat :blink:

:bigstar: ....am facut si eu acelasi lucru,schimbat furca normala cu USD si ca sa nu ma complic am cumparat toata partea fata(roata,ax,discuri,etrieri,furca,juguri,etc).cat despre cumparatul unui motor cu furca USD direct...poate iesi sau poate nu mai ieftin :D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ....am facut si eu acelasi lucru,schimbat furca normala cu USD si ca sa nu ma complic am cumparat toata partea fata(roata,ax,discuri,etrieri,furca,juguri,etc).cat despre cumparatul unui motor cu furca USD direct...poate iesi sau poate nu mai ieftin :)

 

 

Daca nu esti mega-atasat de mobra respectiva e cel mai ok sa iei una cu furca USD din fabrica, decat sa te apuci sa ii schimbi furca. Asta daca nu te dau banii afara din casa :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...