Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

my fighter

 

:) Bravo ... foarte misto.

Cadrul de coditza e din aluminiu? Cine si cat ti-a luat pe suduri (doar daca e din aluminiu)

Mai zi-mi si de unde ti-ai luat buretele/spuma aia pentru sha ... eu am cautat prin magazinele de bricolaj, dar nu am gasit genul ala de burete/spuma/neopren, ce naiba e ... are autoadeziv pe spate sau l-ai lipit ?

 

Acuma, daca accepti critici si cateva solutii ... poate iei in considerare urmatoarele:

- gratarele de cooler pc de pe intake ... poate il shimbi totusi ... exista niste plase care le mai pun meltenii la grila de la radiator, cred ca ar da mai bine cu dinalea vopsite negru.

- stopul ... fa-l din plexiglas rosu sub forma de triunghi cat toata suprafata de la triunghiul coditei. Eventual poti sa integrezi si semnalele spate tot acolo.

- pune-i un wheel cover la roata spate ... iti spun din experienta ca ai sa innebunesti dupa fiecare balta in care intrii ... o sa cureti amortizorul si releul de incarcare de fiecare data.

- tot din experienta iti spun ca o sa-ti faca figuri politia pentru numar, nu numai ca e pus invers, ci pentru ca e pe bascula si nu se vede din partea dreapta spate din cauza rotii. Confectioneaza o "gheara" care sa o prinzi pe bascula la uncapat iar la celalat numarul, si sa vina peste roata.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Bravo ... foarte misto.

Cadrul de coditza e din aluminiu? Cine si cat ti-a luat pe suduri (doar daca e din aluminiu)

Mai zi-mi si de unde ti-ai luat buretele/spuma aia pentru sha ... eu am cautat prin magazinele de bricolaj, dar nu am gasit genul ala de burete/spuma/neopren, ce naiba e ... are autoadeziv pe spate sau l-ai lipit ?

 

Acuma, daca accepti critici si cateva solutii ... poate iei in considerare urmatoarele:

- gratarele de cooler pc de pe intake ... poate il shimbi totusi ... exista niste plase care le mai pun meltenii la grila de la radiator, cred ca ar da mai bine cu dinalea vopsite negru.

- stopul ... fa-l din plexiglas rosu sub forma de triunghi cat toata suprafata de la triunghiul coditei. Eventual poti sa integrezi si semnalele spate tot acolo.

- pune-i un wheel cover la roata spate ... iti spun din experienta ca ai sa innebunesti dupa fiecare balta in care intrii ... o sa cureti amortizorul si releul de incarcare de fiecare data.

- tot din experienta iti spun ca o sa-ti faca figuri politia pentru numar, nu numai ca e pus invers, ci pentru ca e pe bascula si nu se vede din partea dreapta spate din cauza rotii. Confectioneaza o "gheara" care sa o prinzi pe bascula la uncapat iar la celalat numarul, si sa vina peste roata.

 

Bafta!

multam fain pt. aprecieri!

sudurile-s facute de mine,codita nu e din Al

"saua" e facuta dintr-o protectie soft de spate de la o geaca,dar poti sa faci din orice saltea de neopren neagra(sau alta culoare)

a mea e lipita cu banda dublu-adeziva de la 3M cred

in legatura cu prizele alea de admisie de la Ram-air....inca ma gandesc la o solutie...

stopul imi place asa cum e acum,e ascuns si foarte vizibil

semnale spate nu pun ca am bullet-uri

probabil voi construi si o aripa spate(plus un bugspoiler),dar e ceva mai dificil de realizat pt ca le vreau din Al -la inceputul proiectului mi-am propus sa nu pun plastic sau fibra pe motor,numai metal!

cu numarul pana acum nu au fost probleme...si sper sa nu fie ( ACAB )

mai am multe de facut dar sezonul asta ramane asa

chiar ma bucur ca-ti place

 

.

post-49998-0-69923500-1310594866_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, e vre-unu din voi care are suportul de oglinzi (cadrul ala H) pt un SUZUKI GSXR 600/750 SRAD de vanzare? Ma gandesc ca v-a ramas in plus din moment ce ati transformat motorul in streetfigther :hug: . Stima >:D<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da .. eu as vrea una din alea :)

Poti sa pui si linkurile? ... se pot cumpara? ca de facut ... n-o sa fac eu ever-ever pt ca n-o sa-mi iasa :D

 

 

:crack: cele 2 de predator verzi le-am vazut de vanzare , destul de scumpe , vreo 400 -500 $ :o , iar celelalte am vazut ca au fost facute de cineva :( le-am gasit pe customfighters

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Cineva cu un ghidon? vreau sa imi dau jos semighidoanele si sa imi pun unul dintr-o bucata, daca ar fii si prinderi, ar fii ideal.

De preferat ar fii ceva mai micutz si mai agresiv, nu gen hornet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Era pretul in articol. 180 de lire sau 280 cu TOT cu lupe si suporti.

Nu stiu despre ce articol vb tu, dar pe linkul pe care l-ai postat scrie doar:

"Predator inspired Streetfighter Mask --- FOR SALE (Contact Us)"

Merci de raspuns, dar pretul este exagerat in comparatie cu lucrari mult mai de calitate ca in exemplele de mai jos:

 

http://www.ioffer.com/i/coldbloodart-2-airsoft-paintball-mask-biohazard-demon-470620620

http://www.ioffer.com/i/onimaru-army-of-two-paintball-airsoft-mask-egyptian-191254444

http://www.ioffer.com/i/army-of-two-paintball-airsoft-bb-gun-mask-psychosis-179732451

http://www.ioffer.com/i/army-of-two-salem-paintball-airsoft-mask-fire-cross-208563640

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

dak tot sa deschis un topic de fightere spunetimi si mie va rog ce face cel de-al doilea maner de pe stanga!! am vazut pe youtube k unii au doua:D cumva frana spate??

 

 

mai degraba pt stunt , nu fighter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

http://www.infomoto.ro/triumph-tiger-adventure-2012

 

articolul este in primul rand despre alt model dar ACEST Speed Triple este demential...

Stiu ca sunt multi cei care nu vad intr-un model de serie un SF adevarat sinu intru in polemica asta, dar daca unui motor de 1000+ ii pui suspensii si frane "aproape-race" nu obtii un "luptator de strada"?

 

I am in Love...

 

2012-triumph-speed-triple-r-1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5. In iuchei bla bla bla

 

vad ca te roade tare

nu de alta dar e a doua oara cand imi spui unde locuiesc, crede-ma nu am uitat

si nu am uitat nici de ce am plecat, multumesc ca imi tot amintesti !

 

6.vezi ca Budd e in Olanda si are si BMW misto, du-te si spune-i si lui unde locuieste, poate el a uitat

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca te roade tare

nu de alta dar e a doua oara cand imi spui unde locuiesc, crede-ma nu am uitat

si nu am uitat nici de ce am plecat, multumesc ca imi tot amintesti !

 

6.vezi ca Budd e in Olanda si are si BMW misto, du-te si spune-i si lui unde locuieste, poate el a uitat

 

Si daca o ziceai tu...era a "n"-a oara cand o spuneai :rolleyes:.

 

Si ca veni vorba...ce treaba am eu cu be-em-veu' omului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...