Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

n u sunt sigur dar creca in lege pe unde scrie ca modificarile trebuiesc omologate si blabla...dar in realitate e putin altfel....daca iti modifici mobra si ai ai semnalizari oglinzi si tot in regula nu e panica asta vb din proprie experienta...in alte parti nus cum e....dar creca cam la fel:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

marti sunt programat la RAR cu masina si o sa adresez intrebarile astea acolo. Sper sa ma intorc cu un raspuns pozitiv mai ales ca am muncit toata vara la proiectul meu.:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot gasi fibra de sticla stratimat sau tesatura in Timisoara?Intreb aici deoarece este pt un proiect streetfighter si am ajuns la limita nervilor sa caut...sau poate nu stiu eu unde sa caut.Ideea este ca nu vreau Kit-uri gen rasina+fibra+intaritor vreau fibra mai multa nu 2-3 bucatele.Daca stie cineva unde pot gasi, chiar si in afara Timisoarei...dau o lada de bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot gasi fibra de sticla stratimat sau tesatura in Timisoara?Intreb aici deoarece este pt un proiect streetfighter si am ajuns la limita nervilor sa caut...sau poate nu stiu eu unde sa caut.Ideea este ca nu vreau Kit-uri gen rasina+fibra+intaritor vreau fibra mai multa nu 2-3 bucatele.Daca stie cineva unde pot gasi, chiar si in afara Timisoarei...dau o lada de bere.

 

/index.php?/topic/688114-rasina-kituri-de-reparatie/

 

incearca aici ,eu mi-am luat acu vreo 2 sapt,si are fibra si sub forma de stratimat si tesatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pentru cei interesati de vopsirea in camp electrostatic a jantelor moto sau altor piese pot intermedia acest serviciu. azi mi am luat jantele de la vopsit, de la o firma din focsani care a prestat un serviciu destul de ok zic eu.asadar jantele au fost sablate, a fost aplicat un primer, apoi vopsea si apoi lac cu ceva perle. nu stiu exact procesul tehnologic si nu am vazut decat produsul finit si sunt destul de multumit incat sa propun celor interesati varianta de a mi trimite rotile pentru vopsire.
toata treaba dureaza 3 zile
pentru 2 jante a costat 250 ron
exista o paleta larga de culori
jantele se pot vopsi in 2 culori
se pot vopsi si alte piese... scarite , cadre etc
ma ofer sa ridic jantele de la curier, sa merg cu ele la atelierul unde are loc operatia si apoi sa le trimit beneficiarului cand sunt gata
detalii la 0765336589

daca am deranjat cu ceva rog sa se stearga topicul

post-46403-0-61002900-1359210046_thumb.jpg

post-46403-0-17281000-1359210067_thumb.jpg

post-46403-0-99650500-1359210071_thumb.jpg

post-46403-0-91931100-1359210077_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asta e pretul..... in Alba Iulia s-a cerut pt un cadru de Suzuki sv + juguri + bascula = 500lei

acum 3 ani am dat la vopsit ( s-a inclus totul, adica izolat gauri, sablat, vopsit) , tot un cadru de suzuki sv...cu 50 euro.... in Deva printr-um intermediar care s-a descurcat....dar s-a dus chestia asta :(

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

bai delete da' bestial a iesit sv-ul ala! Trebuie sa vin cu cateva idei sa o facm si pe a mea! Bravooo!



sa incerc cateva poze si cu a mea in stadiul de fata. Si e vopseaua finala nu primerul, dar asa am
vrut eu culoarea asta invechita:-)



gata nu mai are nimeni motoreta modificata? Se apropie primavaraaaa, trebuie

pregatite de plimbareee!

post-40134-0-33001100-1360174762_thumb.jpg

post-40134-0-83118500-1360174907_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am gasit asta pe site, e cineva din Ro . Sunt curios ce va iesi la final ^_^

 

http://www.customfighters.com/forums/showthread.php?p=1216694

Codita aia e criminala la propriu, in anumite circumstante poate rani serios pe cineva. Una peste alta, nu ma omor dupa ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Poze cu ....prima mea intalnire cu fibra.....in tentativa de a face un belly-pan.... neavand acces decat pe partea dreapta ( datorita modului de depozitare pe timpul iernii), am hotarat sa il execut din 2 placi....si sa iasa ceva in genul celui albastru, doar sa fie 2 corpuri independente, fiecare cu prinderea lui si sa arate ca 2 pinteni. astea sunt imaginile, si modelul facut pe Pc... inainte sa ma apuc de treaba. Va fii mult de finisat, slefuit.... dar invat din greseli. nu ramane decat sa pun link-ul aici direct asa deoarece.... vechea metoda cu uploadatul pozelor... numai stiu cum se face ( daca stiti spuneti-mi simie)

. http://imageshack.us/photo/my-images/4/bp1fx.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/201/conmodificatrepere.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/688/img1711f.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/17/img1709nm.jpg/



Gata am gasit hihi sper in wekend sa o scot de la iernat si sa ma apuc si pe partea stanga

post-58686-0-75688700-1362165547_thumb.jpg

Editat de tyby_90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

am nevoie de o parere sau idee din partea voastra.

am doua proiectoare cu h3, rotunde, mascate de un parbriz puig pt hornet cu far rotund. atasez poza.

daca am doar faza scurta pe h3, cum naiba sa fac sa dau flashuri pt cei care dorm in trafic? (da, sunt d-alea 'eftine, din vitan, de 50 ron/set)

ma gandeam sa ma folosesc de butonul de flash si sa-l fac sa intrerupa curentul pe un far, astfel incat sa clipeasca doar unul. nu vreau sa se stinga ambele la flash, pt ca daca le ard...am pus-o...

 

pe scurt, eu vreau sa am ambele faruri aprinse constant si sa clipeasca doar unul din ele cand dau flash.

ceva idei?

 

va multumesc.

post-70829-0-26104000-1363089697_thumb.jpg

Editat de kokane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ce ai asezat fibra de sticla? Bun inceput!

Pe spuma poliuretanica. Neavand demulant, am cojit spuma. Acum numai ramane decat sa ma apuc sa fac unul simetric pe partea stanga. astept idei. Prima tura 2013.... sunetul lasa de dorit dar, daca il dati umpic mai tare se va auzi arrow-ul cum urla http://www.youtube.com/watch?v=qlZnubqe-IY

Editat de tyby_90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...