Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai ca ce am zis am zis pana acu... o pun si eu pe STF a mea :wacko: ma gandeam sa o dau.. pe un k6 , k7 sau r6 dupa 2006 dar incet incet incep sa ma razgandesc... poate e mai bine sa ma razgandesc nu ? Honda e Honda si restu is mobre :baldy:)

 

tare numarul :)

Editat de TriluLiluL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are cineva montate oglinzi retrovizoare carbon-look, sau are vreo poza cu un CBR 600 RR cu asemenea oglinzi, il rog sa posteze o poza. As vrea sa-mi cumpar si eu da nu-mi pot imagina cum ar arata. Mersi.

 

Ceva de genu asta

Editat de TriluLiluL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa din greseala...nu stie nimeni cam cat ar costa niste semnalizari carbon look?Si ce presiune trebuie sa fie in pneuri: fata, spate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa din greseala...nu stie nimeni cam cat ar costa niste semnalizari carbon look?Si ce presiune trebuie sa fie in pneuri: fata, spate?

 

presiunea in pneuri: 2,9 pe spate si 2,5 pe fata.

cat despre semnalizatoare, gasesti incepand de la vreo 15 euro bucata pe louis sau polo-mottorad, sunt pe forum baieti care aduc la comanda, fara comision. Data te intereseaza da PM si iti dau datele lor.

Editat de TriluLiluL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600rr 2003 este cea mai tare motocicleta pe care am mers vreodata exceptand modelele 2005 si 2007 tot de 600rr :angry:) . Frane pe care nu le gasesti la nici o alta marca doar la honda (probabil pe la Ducati se mai face o asa echilibrare a pachetului de frane STANDARD) , Ceva ce ar fi de spus despre stabilitatea pe viraje chiar si fara amortizor de ghidon ? La cat pricep eu despre motociclism si la cat reusesc sa ma dau pe Dealul Negru (Rm.Vlacea) , ce as o mai9 lungesc si sa va tin incordati 600rr 'is the best bike in the world' esti pe ea ca pe o semicursiera super sigura si precisa care asculta intrutotul ce-i spui :blink:) . Felicitari tuturor celor care au ales aceasta motocicleta si mult mai multe felicitari celor care mai si pricep ce inseamna 600 rr ( Calitate a dinamici de rulare reusita doar de honda exceptand Ducati care nu are pret pentru noi deocamdata... Parere personala). Multa bafta !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presiunea in pneuri: 2,9 pe spate si 2,5 pe fata.

cat despre semnalizatoare, gasesti incepand de la vreo 15 euro bucata pe louis sau polo-mottorad, sunt pe forum baieti care aduc la comanda, fara comision. Data te intereseaza da PM si iti dau datele lor.

 

 

NO WAY! Presiunea realista este 2.2 fata si spate! Ce scrie in manual nu are sens la noi (si de fapt, cam in general). La presiunile alea esti pe 2 bucati de lemn, mai ales pe drumurile din RO!

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600rr 2003 este cea mai tare motocicleta pe care am mers vreodata exceptand modelele 2005 si 2007 tot de 600rr :blink: ) . Frane pe care nu le gasesti la nici o alta marca doar la honda (probabil pe la Ducati se mai face o asa echilibrare a pachetului de frane STANDARD) , Ceva ce ar fi de spus despre stabilitatea pe viraje chiar si fara amortizor de ghidon ? La cat pricep eu despre motociclism si la cat reusesc sa ma dau pe Dealul Negru (Rm.Vlacea) , ce as o mai9 lungesc si sa va tin incordati 600rr 'is the best bike in the world' esti pe ea ca pe o semicursiera super sigura si precisa care asculta intrutotul ce-i spui ;) ) . Felicitari tuturor celor care au ales aceasta motocicleta si mult mai multe felicitari celor care mai si pricep ce inseamna 600 rr ( Calitate a dinamici de rulare reusita doar de honda exceptand Ducati care nu are pret pentru noi deocamdata... Parere personala). Multa bafta !!!!!

 

Honda is the best

The power of dreams :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NO WAY! Presiunea realista este 2.2 fata si spate! Ce scrie in manual nu are sens la noi (si de fapt, cam in general). La presiunile alea esti pe 2 bucati de lemn, mai ales pe drumurile din RO!

 

Asa scrie, asa bag. O sa incerc si cu presiuni mai mici sa vad cum merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NO WAY! Presiunea realista este 2.2 fata si spate! Ce scrie in manual nu are sens la noi (si de fapt, cam in general). La presiunile alea esti pe 2 bucati de lemn, mai ales pe drumurile din RO!

Depinde de gume, depinde de suprafata de rulare. Nu mai ametiti oamenii cu generalizari d'astea. In general, valorile din manual sunt cele mai sigure pentru utilizare stradala.

Cat despre bucati de lemn.. 600RR este un lemn in sine, ati vrea sa mergeti in puf? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva imi spune ce presiune trebuie sa fie intr-un Honda CBR Fireblade 900 RR din 93?si daca e interesat sa cumpere:1900 Euro.merge impecabil,are 42000km pe bord in stare buna,cu un mic defect-ni-i merge ceasul de la kilometraj,dar ceasul e bun,trebe refacut instalatia la cabluri.schimb eventual cu Honda Hornet.

post-39030-1241886858_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de gume, depinde de suprafata de rulare. Nu mai ametiti oamenii cu generalizari d'astea. In general, valorile din manual sunt cele mai sigure pentru utilizare stradala.

Cat despre bucati de lemn.. 600RR este un lemn in sine, ati vrea sa mergeti in puf? :angry:

 

 

nu ametesc pe nimeni. E recomandarea mea pentru un mers sigur si aderenta cat este posibil, fara a sacrifica manvrabilitatea, pe care am dedus-o din sfaturi si experienta. Am mers cu toate presiunile de pe plaja 2.9 si 1.9 pe mai mult tipuri de gume si 2.2 fata/spate mi s-a parut cea mai buna pentru un mers in oras.

 

desigur daca mergi tu foarte incet si vrei sa te tina gumele 2-3 sezoane, poti sa pui si 2.5 si 2.9. Dar atunci nu vad de ce sa iti mai iei RR.

 

(nu am inventat eu apa calda, subiectul a fost dezbatut de baieti mult mai destepti ca noi. gasiti cu usurinta discutii relevante pe net legate de acest subiect).

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adaug si eu o parere:) am mers pe toate miarele disponibile in romania pana sa imi cumpar 1000rr repsol...cu toata convingerea afirm ca e cea mai buna moto ever! FUN FUN FUN!

P.S.: cine ma poate ajuta cu informatii despre modul de procurare a carenelor laterale la un pret mai omenesc ?

bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare. Ea e noua mea achizitie de care sunt foarte multumit si placut impresionat. Am mai avut un Hornet din 2001, un CBR-929, un Z750 si acum am trecut din nou la Honda.

E incredibil cat de manevrabila si de usoara este fata de Z care avea 203 kg la gol. Cand luam viraje stanga dreapta cu Z-ul. eu ziceam ca e manevrabil dar abia acum imi dau seama ca ma luptam cu el. Cu noua moto, schitez ca vreau sa iau viraj si e deja aplecata :) .

Frane excelente,trage decent si la turatii mici.

Mobra este intr-o stare perfecta de functionare, nu i-am gasit nici cel mai mic defect, cred ca fostul proprietar era obsedat de ea.

A avut un singur propietar in Italia (39 de ani), (vecinul prietenului meu care mi-a si adus-o) si este din 2003.

As vrea sa stiu ce puncte slabe are acest model. Singurul pe care l-am gasit este saua tare ca o sipca, in rest?

post-40928-1243269329_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta cu noua trotineta. Sa nu gandesti sa cari ceva cu tine, ca n-are rost. Pe mine ma enerveaza "portbagajul" de sub saua pasagerului. Ma chinuiesc sa o pun la loc si nu incape decat portofelul meu (fara fise, doar cu bancnote). :P In rest it'a all good. Number one :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puncte slabe? pe langa portbagaj doar pentru acte, nu face cafea si nu spune bancuri. dar n-o sa-ti pese de asta :)

 

oricum, daca tin bine minte, 2003 nu are inverted forks. cam asta ar fi diferenta cea mai mare fata de modelele mai noi(pana in 06)

 

in rest, bucura-te de ea, meriti pentru decizia de a o lua :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...