Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca e vorba de o expozitie diferita de SMAEB, habar n-aveam.

 

e altul pe 26-28 martie la romaero... numai ca e musamalizat de unuii de pe forum... ne vedem acolo toti cerebisti

 

asfalt uscat si hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e altul pe 26-28 martie la romaero... numai ca e musamalizat de unuii de pe forum... ne vedem acolo toti cerebisti

 

asfalt uscat si hai cu vara

Asta e data corectă?

Abea aÂştept, dacă e vreme bună aÂş da Âşi eu o tură, deÂşi n-am cbr, încă . :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

Am un RR din 2003 si am nevoie sa-l cobor vreo 3cm. Amortizorul e deja setat pe minim si nu ma ajuta. Ma gandeam ca singura solutie ar fi un kit de coborare.

A folosit cineva asa ceva pe RR? Conteaza marca?

Risc sa-i stric ciclistica?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e data corectă?

Abea aÂştept, dacă e vreme bună aÂş da Âşi eu o tură, deÂşi n-am cbr, încă . :wacko:

cbr-ul poa sa vina nui bai ;) sunt 2 saloane anu asta ... asta organizat de AMR intre 26 si 28 martie la romanero si SMAEB organizat de ???? la romexpoo.

 

Hai cu varaaa!!!

Mesaj completat

Daca e vorba de o expozitie diferita de SMAEB, habar n-aveam.

 

e diferitaaa

 

Hai cu vara!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la kawa cand am mers sa imi i au eu vara trecuta nu aveau decat rosu ,galben , albastru de la probolt.....si oricum erau descompletate pret pe surub 5 ron,iti poti comanda (te pot ajuta eu )daca vrei ceva anume eu eram gata a imi comand iti recomand de la lightech su foarte tari sunt mai rezistente ca probolt si sunt si mai scumpe te poti duce la bardak caci de acolo vroiam sa le si comand ,eu pierdusem 4 suruburi si imi stateau pe creier sa le vad alta culoare ......dar pana la urma le am gasit la vreo 2 sapt si nu m am mai incuracat sa le comand ...la ei toate suruburile de carena erau set vreo 110 euro pret de catalog.

 

mai bine mergi la Bricostore sau Praktiker si iti iei cu 5 lei pe toate ... eu aveam pe R1 vreo 7 modele de suruburi, am avut nevoie de 3 imbusuri si 2 surubelnite ca sa dau jos carenele. am luat cu 12 lei doua seturi...

 

cu siguranta se gasesc si pt RR (numai sa nu ceri vanzatorului suruburi pt carene :wacko: )

Editat de alinbugnar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

Am un RR din 2003 si am nevoie sa-l cobor vreo 3cm. Amortizorul e deja setat pe minim si nu ma ajuta. Ma gandeam ca singura solutie ar fi un kit de coborare.

A folosit cineva asa ceva pe RR? Conteaza marca?

Risc sa-i stric ciclistica?

 

Multumesc!

 

Incearca sa faci amortizorul mai moale inainte sa cumperi kit de coborare. Parerile sunt impartite cand vine vorba de kit si ciclistica. Am auzit faze de genu "am folosit kit de coborare, dupa 4 zile pe serpentinele de la Cheia am ratat curba si am facut accident".

 

Da ce inaltime ai de nu ajungi.la asfalt? 600RR nu mi se pare inalta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amortizorul este setat deja pe minim dar la 50 de Kg cat am eu este irelevant.

De ratat curbe mi-e si mie teama, de aceea ma intereseza parerea unuia care are asa ceva pe motoreta. Deci: anyone?

Editat de Pushu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai ce discutie...kit-uri de coborare gasesti si pe net si mai mult ca sigur si la honda

e logic ca asta e solutia pt tine daca nu ajungi jos. daca "inmoi" amortizorul se duce p.... ciclistica, n-are legatura cu coboratul

pe de alta parte esti sigur ca daca umblii la inelele de reglaj de la arc nu poti s-o cobori cat ai nevoie?!

pe fatza treaba e simpla...umblii la "triple clamp" si iti reglezi furcile la cat e nevoie

 

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut pe RR cand l-am cumparat kit de coborare. Era mai joasa cu vreo 2-3 cm si avea omologare TUV in Germania. Si sidestanderu' era mai scurt cu vreo 2 cm decat cel original. Nu influenteaza ciclistica daca nu umbli si o dereglezi tu. Dupa ce montezi kit-ul reglezi suspensia conform stilului de condus sau conform manualului si totul e in regula.

L-am dat jos ca mie nu-mi trebuia. Cumparasem motoru de la o femeie si pt. ea era montat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti.. am o geaca faina... care o vrea o dau la un pret bun... e si de vara si de toamna .. protectii umeri coate spate... perfecta pentru in oras... am pus si poze... care e interesat ... call me.. e cu o marime mai mare.. de aia o dau ... e XL mere la cineva care are 85-90 kg si peste 1,75- 1.90

post-2862-1268570359_thumb.jpg

post-2862-1268570441_thumb.jpg

post-2862-1268570456_thumb.jpg

Editat de Sokatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu o problema !!!! dupa iernat mi-a cazut bateria de tot de unde pot cumara si eu o baterie pentru o Honda CBR600 RR din 2006 si cam la ce pret

 

call me

 

hai cu vara aia rea :drink:

 

30+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vezi esentialul! cate fete or sa stea cu blugi la 40 grade? doar cele pe care oricum nu vrei sa le vezi :P

 

heh nu vb de asta :rose: asfalt ca;d guma calda .... :rose: etc etc :(

 

hai cu varraaa

Mesaj completat

heh nu vb de asta :P asfalt cald guma calda....concediu.....maree ...soare... :) etc etc :D

 

hai cu varraaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT

 

CINE ARE 190 PE SPATE LA CBR600RR DIN 2004 , VREAU SA STIU DACA SE POTRIVESTE

 

190/55 SAU 190/50

 

CARE STIE DACA SE POTRIVESTE SI CE ANUME

 

MERCI

 

se potriveste.. am avut eu montat pe un 2005

 

iar acum am 190/60 pe un rr 2007... singura problema e ca trebuie sa ridici 1 cm aparatoarea, dar asta se poate rezolva foarte simplu

Mesaj completat

se potriveste.. am avut eu montat pe un 2005

 

iar acum am 190/60 pe un rr 2007... singura problema e ca trebuie sa ridici 1 cm aparatoarea, dar asta se poate rezolva foarte simplu

 

am uitat sa mentionez ca eu il folosesc doar pe circuit, nu cred ca dimensiunile astea sunt omologate pentru utilizare stradala la motorul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...