Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

As dori sa cumpar in viitorul apropiat un cbr1000rr repsol replica, model 2004+.

 

O sa am in jur de 5 mii de euro, daca cumva citeste vre-un posesor... astept un pm. Pe bikeshop deja am vazut cam ce este...

 

Merci mult,

 

si... mne scuzatz ca am dat buzna in coltu dumnivostre :laugh: :D :rolleyes:

 

Asfalt Uscat

 

 

buna alegere.... ia 2006 + e mai ok .si cu 5000 gasasesti sigur...nu o sa iti para rau nici o secunda ... daca o respecti te respecta si ea .... succes in cautari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

As dori sa cumpar in viitorul apropiat un cbr1000rr repsol replica, model 2004+.

Sunt cateva la vanzare si pe pro-bike insa putine sunt repsoluri originale.

Majoritatea sunt revopsite sau au carene aftermarket inlocuite. Mare atentie ce ascund ele.

Poate te ajuta informatiile din anuntul acesta.

 

Sau sa stii codurile de culoare originale:

The wheels are YR-250 - Vibrant Orange

The tank/sides are YR-181 - Valencia Orange

www.colorrite.com

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noua mea motocicleta. Honda 1000RR 2004. Inca nu stiu multe despre ea ca abia am facut achizitia. oricum e bine s avad ca se fac intalniri si pt cei cu Honde :peace: poate ne vedem pe strada. Asfalt uscat la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noua mea motocicleta. Honda 1000RR 2004. Inca nu stiu multe despre ea ca abia am facut achizitia. oricum e bine s avad ca se fac intalniri si pt cei cu Honde :peace: poate ne vedem pe strada. Asfalt uscat la toti

 

frumoasaaa.... sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

 

s-auzim de bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms mult de tot shokatule dar acum mai am o intrebare daca tot aveti voi 600/1000rr si ar fi daca e vreounul dintre voi xenoane H4 pe motoreta( faza lunga + scurta pe ambele faruri) si daca aveti pls spuneti-mi si mie cum ati facut modificarea!!!

 

cam asa arata. ca mi-ar placea rau de tot sa ii fac farurile ca la asta din filmulet. adik angel eyes pe scurta, faza scurta pe lunga si lunga pe pass. cel putin asa cred eu ca au fost puse ca altfel nu vad cum. ms mult de tot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Sunt si eu proaspatul posesor al unui CBR 600 RR 03 si vreau sa zic ca sunt foarte bucuros de alegerea facuta!!!

 

In alta ordine de idei cand sunt intalnirile si unde....si mai ales.....M-AI PRIMITI INCA UNUL?!

 

Multumesc si asfalt usca ca dupa 6 luni de iarna meritam:)

Mesaj completat

Alecs....

O chestie....ai griza cu modificarile la lumini ca poti sa iti cureti bateria cat zici frana.

Mergi la cineva care se pricepe si mai important care a mai facut asa ceva...

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit printre noi heaton... sa o stapanesti sanatos si fara incidente iar in legatura cu farurile iti dai seama ca le fac la cineva care a mai facut ca doar nu le fac eu asa de capul meu :peace: oricum sokatule tre sa recunosti ca fiecare isi doreste ca motoreta lui sa fie cat mai speciala si cat mai iesita din comun. de asta vreau sa imi fac si eu luminile asa. toba am ...cauciocuri noi ... am... placute + furtune racing abia mi-am pus.. asa ca de ce sa nu pun si niste lumini frumoase ca deh... toti vrem sa fim mai cu motz. seara placuta si hai sa ne vedem si noi pe undeva mai ales ca s-a mai marit comunitatea cu inca 2 membri( eu si heaton) deci .. ce ziceti? cand si unde? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms mult de tot shokatule dar acum mai am o intrebare daca tot aveti voi 600/1000rr si ar fi daca e vreounul dintre voi xenoane H4 pe motoreta( faza lunga + scurta pe ambele faruri) si daca aveti pls spuneti-mi si mie cum ati facut modificarea!!!

 

pas cu pas Dual headlight instalation la o kawa, dar e acelasi principiu ca si la honda

sau montaj pe un cbr mai nou Honda dual HID

Motorcycle HID conversion kit

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

High ms mult pt alea dar nu ma bag sa fac eu treaba asta singur ca sigur imi prind urechile. ca abia aseara mi-am schimbat si eu furtunele si mi-am pus racins iar acum sper sa ma tina sa pot sa franez si eu si a fost destula munca. asa ca as prefera sa ma duc la cineva care a mai facut ca sa stie ce sa faca. la mine problema mai mare e la adaptarea de becuri h4 de la h7. aici e marea problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Sunt si eu proaspatul posesor al unui CBR 600 RR 03 si vreau sa zic ca sunt foarte bucuros de alegerea facuta!!!

 

In alta ordine de idei cand sunt intalnirile si unde....si mai ales.....M-AI PRIMITI INCA UNUL?!

 

Multumesc si asfalt usca ca dupa 6 luni de iarna meritam:)

Mesaj completat

Alecs....

O chestie....ai griza cu modificarile la lumini ca poti sa iti cureti bateria cat zici frana.

Mergi la cineva care se pricepe si mai important care a mai facut asa ceva...

 

Multumesc

 

sa il stapanesti sanatos si fara evenimente de orice fel...

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna la toata lumea.

 

Exact cum spunea un coleg acum cateva posturi...am niste bani de cheltiut. CBR 600 RR (2005-2006), se poate si mai noua...depinde de "oferta" sa zic asa...dar in mare parte acolo ma incadrez (05-06). Daca are cineva sau cunoasteti pe cineva care vrea sa vanda, ar fi perfect, in conditiile in care sapt. viitoare sper sa am deja motor.

 

Daca pretul este corect, la fel si motoreta, batem palma repede.

 

Proprietarul si motoreta ar fi de preferat sa fie din Bucuresti.

 

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti :laugh: :) :lol:

dati o idee ce variante am .. am pierdut singura cheie care o aveam la motoreta....

aveti idee unde gasesc un set CDI contact cheie?

sau alta varianta... ;)

 

ebay cea mai ok varianta alta nu-i... mai era unu pe bike shop care o vindea complet.. dar fara acte... poate te agati de chei .....cd...incuietori.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa scap de finala Arrow de pe motocicleta. Asadar, toba din carbon, cu tot cu cot si colierul de prindere, pentru modelul 07-08 (posibil si 09-10). 250 Euro fix. Detalii pe PM.

o vrei pe aia stoc de 1000 rr :lol:)

 

da un semn daca da

Mesaj completat

mi-au venit statoarele din state + 1 releu incarcare + 1 buc volanta.... cine vrea ceva de aici call me ... apropo pt 1000 rr sc57

Mesaj completat

Salutare...

 

Mi-au venit restul de piese comandate pe ebay ... da nu mai am ce face cu ele, pentru ca epurasu ..inaint de paste mi-a adus un set.... si asa au venit de pe ebay urmatoarele pese :

 

- 1 buc stator CBR1000 RR SC57 ambalat sigilat eticheta HONDA GENUINE PARTS -250 euro

- 1 buc stator CBR1000 RR SC57 stator honda folosit dar in stare exceptionala - 200 euro

- 1 buc releu incarcare CBR 1000 RR SC57 cu o mufa lipsa dar functional 50 euro

- 2 buc volanta CBR 1000 RR SC57 - 100 eu buc

- 1 capac stator negru CBR 1000 RR SC57 ( 2006-2007) nezgariat - 100 eu

 

si prin garaj mai sta :

- 1 buc toba stock CBR 1000 RR SC57 2004 - 100 euro.

 

 

ceva cineva?

Mesaj completat

ufff... sa uitat Dumnezeu si la mine... am gasit-o... :laugh:

 

 

baga repede 2-3 copii ( una la seif... una la bunica... si una in portofel la nevasta) si ai rezolvat problema.....

 

:))

 

Asfalt uscat... si vara vesnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un manual de reparatii pt un 1000rr din 2004 sc57 :)

multumesc anticipat

Mesaj completat

 

tot pentru cei cu 1000rr

 

aveti idee ce cantitate de ulei intra in fiecare telescop al furcii fata? si ce vascozitate este recomandata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!Nu stiti(va rog numa paraeri avizate)daca radiatorul de apa de 1000RR din 2004-2005 merge si pe RR din 2006?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!Nu stiti(va rog numa paraeri avizate)daca radiatorul de apa de 1000RR din 2004-2005 merge si pe RR din 2006?

in afara de carenaj si capacul la alternator se potrivesc cam toate piesele.

 

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...