Sari la conținut

Despre Accidente


bva
 Share

Postări Recomandate

stie careva vreun caz de accident ,in care au fost implicati 2 motociclisti (gen:nu si-au acordat prioritate )ca si in cazul automobilistilor ,nu v-ati pus intrebarea ,de ce ei au evenimente tot timpul cu orice gen de automobil ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva vreun caz de accident ,in care au fost implicati 2 motociclisti (gen:nu si-au acordat prioritate )ca si in cazul automobilistilor ,nu v-ati pus intrebarea ,de ce ei au evenimente tot timpul cu orice gen de automobil ?

pentru ca sunt mai muuulti :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca sunt mai muuulti :banana:

or fi ,dar numarul nu de accidente nu e direct proportional cu nr de automobile si atunci ar trebui sa existe un procentaj mic si la motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu de un prieten care a avut accident pe timpul lui ceausescu . El mergea pe un hoinar noaptea si s-a lovit de un simson fara lumini. Au scapat ambii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost unu cu 2 scutere mai demult parca unul a murit si unu era grav.

 

Parca tin minte ca a fost unul in china / taiwan, doi tinerei care au facut un 'chicken race' (daca asa i se spune), au plecat ca la turnir, unul spre celalalt, care tragea primul de ghidon era fraierul. Miza era o gagica parca. N-a tras niciunu de ghidon si unul parca a murit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca tin minte ca a fost unul in china / taiwan, doi tinerei care au facut un 'chicken race' (daca asa i se spune), au plecat ca la turnir, unul spre celalalt, care tragea primul de ghidon era fraierul. Miza era o gagica parca. N-a tras niciunu de ghidon si unul parca a murit.

:banana: ciudati chinezii astia... :baldy:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e vorba de asemenea accidente in romania. ca asa intri pe youtube si gasesti o gramada de coliziuni intre motoristi.

 

Cei drept ca sunt mult mai rare accidentele moto-moto decat moto-auto asta datorita numarului MULT mai mare de masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt si accidente intre 2 motociclete, dar foarte rar. Anul trecut a fost unul in Baia Mare, dar nimic grav. Se mai intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva vreun caz de accident ,in care au fost implicati 2 motociclisti (gen:nu si-au acordat prioritate )ca si in cazul automobilistilor ,nu v-ati pus intrebarea ,de ce ei au evenimente tot timpul cu orice gen de automobil ?

 

ce vrei sa zici tu de fapt bva? ca nu prea am inteles mare lucru din cele doua randuri pe care le-ai scris (plus ca si semnele de punctuatie cam lipsesc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai o statistica a politiei cu cate masini sunt, cate motoare, care e situatia detaliata a accidentelor se poate modela nu sistem care sa iti calculeze cu exactitate care e probabilitatea sa ai un accident moto-moto.

cel mai probabil folosesti o repartitie poisson (iti da probabilitatea de aparitie a unui eventiment rar) si iti spune e care e proabilitatea. daca acea probabilitate tinde catre 0 mai ai MULT de asteptat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu urc aproape zilnic pe podul grant, merg o bucata printre cele 2 coloane de masini, apoi ma "strecor" printre masinile oprite k sa ma incadrez pe dreapta, urmand sa cobor pe giulesti. mereu ma gandesc ca dc vine un scuterist...ceva...pe dreapta, e posibil sa se creeze o situatie limita, pt ca eu sunt atat de atent la ceea ce fac masinile din jur incat neglijez sa ma asigur dc nu trec alti motociclisti si in plus, ma impiedica oarecum si casca sa privesc indarat, iar oglinzile sunt razna cand ghidonul este cotit...

Cred ca shoferii s-ar prapadi de ras sa vada un astfel de accident...Le voi face in ciuda si ma voi asigura mereu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: ciudati chinezii astia... :)

 

 

sunt multi asa ca isi permit :drink:

 

 

nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi, dar mare grija cand hotarati sa va strecurati printre masini, sa nu vina din spate un alt motociclist care deja se strecoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vrei sa zici tu de fapt bva? ca nu prea am inteles mare lucru din cele doua randuri pe care le-ai scris (plus ca si semnele de punctuatie cam lipsesc)

tu, care ai abonament lunar la tamponari ,nu cred ca ar trebui sa iti spui parerea .impartiabilitatea ta e indoielnica :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu, care ai abonament lunar la tamponari ,nu cred ca ar trebui sa iti spui parerea .impartiabilitatea ta e indoielnica :bounce:

 

pai stiam ca avut intentii malitioase (si ca m-ai avut pe mine, si intamplarea mea recenta in gand(in care by the way, nu am avut nici o vina),atunci cand ai deschis topicu, tocmai de aia te-am intrebat. da oricum, nu ai motiv sa fii malitios, zicand ca am abonament lunar la tamponari -> pur si simplu sunt ghinionist. Si ce? Ar trebui ca asta sa ma faca sa renunt la motoare? Nici gand.

 

si totusi, unde ai vrut sa ajungi, deschizand topicu asta? din moment ce e absolut normal ca cele mai multe accidente sa aiba loc intre motociclete-masini.

Editat de rainman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai stiam ca avut intentii malitioase (si ca m-ai avut pe mine, si intamplarea mea recenta in gand(in care by the way, nu am avut nici o vina),atunci cand ai deschis topicu, tocmai de aia te-am intrebat. da oricum, nu ai motiv sa fii malitios, zicand ca am abonament lunar la tamponari -> pur si simplu sunt ghinionist. Si ce? Ar trebui ca asta sa ma faca sa renunt la motoare? Nici gand.

 

si totusi, unde ai vrut sa ajungi, deschizand topicu asta? din moment ce e absolut normal ca cele mai multe accidente sa aiba loc intre motociclete-masini.

eram curios daca exista asemenea accidente ,deoarece eu nu am auzit decat de cel cu scuterul care a facut o liniuta .si cred ca asta nu e concludent deoarece s-a intamplat inafara drumurilor publice .nu a fost nici un apropo la tine ,pur si simplu tot am citit accident moto -masina ,am vazut masina -masina .si eram curios daca au fost si cazuri intre motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu urc aproape zilnic pe podul grant, merg o bucata printre cele 2 coloane de masini, apoi ma "strecor" printre masinile oprite k sa ma incadrez pe dreapta, urmand sa cobor pe giulesti. mereu ma gandesc ca dc vine un scuterist...ceva...pe dreapta, e posibil sa se creeze o situatie limita, pt ca eu sunt atat de atent la ceea ce fac masinile din jur incat neglijez sa ma asigur dc nu trec alti motociclisti si in plus, ma impiedica oarecum si casca sa privesc indarat, iar oglinzile sunt razna cand ghidonul este cotit...

 

 

Atentie mare la fazele astea pt. ca anul asta se vor inmulti foarte mult scuterele si motoarele. Cand faceti slalom printre masini sau cand circulati printre sirurile de conserve, aveti mare grija ca oricand poate aparea un motor/scuter in fata!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sint o gramada, dar nimeni nu recunoaste. La fiecare intrunire sau parada e cite unul, tin minte ca acum 2 ani la Cta au fost 2 accidente de care stiu eu, unul in camping si unul la parada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sint o gramada, dar nimeni nu recunoaste. La fiecare intrunire sau parada e cite unul, tin minte ca acum 2 ani la Cta au fost 2 accidente de care stiu eu, unul in camping si unul la parada...

eu zic de accidente rutiere ,nu ce se intampla la parada intruniri ,sau competitii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,exista!!!!!!!!!!!Eu sunt victima unui astfel de accident....(rutier)Nu a fost vorba de neacordare de prioritate,dar s-a intamplat.....ATENTIE LA MERSUL IN COLOANA! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,exista!!!!!!!!!!!Eu sunt victima unui astfel de accident....(rutier)Nu a fost vorba de neacordare de prioritate,dar s-a intamplat.....ATENTIE LA MERSUL IN COLOANA! :bounce:

frumoasa ,mobra !!!! sa o stapanesti sanatoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...