Sari la conținut

Intrunire Brasov 2004


lorandorha
 Share

Postări Recomandate

man as fi venit si eu cu voi... Adik daca tot am mers in viteze astronomice si am mers si bine pe deasupra... Ptiu!

acu trb sa duca cineva bagajele acasa si sticlele lu' hasu! cand le-am dat jos am ramas muti! s-a facut un morman de bagaje de nici nu stiu cum au incaput in masina atatea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

man as fi venit si eu cu voi... Adik daca tot am mers in viteze astronomice si am mers si bine pe deasupra... Ptiu!

acu trb sa duca cineva bagajele acasa si sticlele lu' hasu! cand le-am dat jos am ramas muti! s-a facut un morman de bagaje de nici nu stiu cum au incaput in masina atatea!

Puteai veni linistit..nimeni nu a alergat, nu am sarit de 100 kmh.Am mers si "choppereste" (60-70):ph34r:,mai ales pana am iesit din zona de munte, unde era pacat sa ratezi peisajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre brasov nu pot decatsa subscriu la cele afirmate mai sus.Adica intr-un cuvant BETON.Aviz amatorilor de burn-out cu comunistele.Nu merita 1minut de placereiar apoi 180 de reparatii.Decat daca esti :ph34r: si nu sti ce faci.Iar cand te trezesti faci :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da dar mai bine ranga :ph34r: decat ca mine si Tro5 :( . Bine ca sunt doar julit. Oasele sunt ok.

 

Man dar era unul din Arges.... un ij ceva fara tobe... m-a terminat de nervi.

A dat non stop ture la campus cu zgomotul ala infernal. E in pozele anterioare cel care doarme pe motor. Ala e imbecilul. La 5 dimineata cand dormeam mai bine,.. dadea ala ture. Daca il prindeam ... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da dar mai bine ranga  :ph34r: decat ca mine si Tro5  :( . Bine ca sunt doar julit. Oasele sunt ok.

 

Man dar era unul din Arges.... un ij ceva fara tobe... m-a terminat de nervi.

A dat non stop ture la campus cu zgomotul ala infernal. E in pozele anterioare cel care doarme pe motor. Ala e imbecilul. La 5 dimineata cand dormeam mai bine,.. dadea ala ture. Daca il prindeam ... :(

:( :( :(

 

Baiazide, cred ca e cazul sa-ti aduc aminte de Dneprul tau fara nici o urma de sita in tobe, de nu-mi mai auzeam nici gandurile daca mergeam in saptele tau :( Asta macar era la o intrunire moto, adica unde vin oameni carora le plac motoarele, got it ?

Sunt convins ca or sa-mi sara multi in cap ca asa si pe dincolo, problema cu ijurile care fac scandal la 5 dimineata la intruniri a fost discutata pe larg...

 

Am auzit ca pe baiatul cu ijul chiar l-a smuls unul de pe motor si l-a batut in noaptea aia..nu stiu cat de adevarat e, dar parera mea e ca daca nu-ti place zgomotul, fumul de cauciuc ars si esapament, ai gresit adresa la o intrunire moto.Eu unul am dormit ca ursu' Berila si n-am auzit nik :(

 

 

Cat despre accident....acuma stii mai bine de ce nu te urci ca pasager cand driverul e incepator.Si stii si de ce eu transpiram sub geaca de piele la 40 de grade la "parada".Si pasagerul meu la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ce sa mai zic ca anul trecut dadeam ture nocturne cu simosonelu fara toba... eu si catalin cu nepra ca si el si le-a scos adik :( si :ph34r: iar ceilalti :( .. :(

daca nu era prea dificil sa le scot o faceam si anu asta :( Ce naiba, doar n-a venit lumea acolo ca sa doarma, asta o poti face si home!!

sincer sa fiu si eu am dormit ca ursu cand hiberneaza cu tot zgomotul ala! si m-am trezit si pe la 8-9 ca boierii!!

Intrunirea de anul asta a fost rupere!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrunire moto e intrunire moto nu baile herculane sau sovata :(

bournout, motoare ambalate, ture de camping zgomot non-stop :(

nota 10 pt cei care o mentin treaza pana la 7 am :( ...daca nu ai voie fara tobe in oras macar in camping.....

p.s. baiatul cu ijul nu a fost batut ci sfatuit sa inceteze din activitatea lui :ph34r:

numai bine.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns vineri si m-am carat sambata. Probabil am imbatranit, dar deh... m-a enervat la culme Zeama ala din Pitesti cu iju lui cu tot care a batut toba pana pana dimineatza tarziu, aia care s-au imbatat si apoi mergeau cu motoarele si mi-au accidentat cortul - noroc ca nu eram inauntru. A... si cel mai nasol - faptul ca au oprit accesul pe "liniutza" oficiala si in schimb lumea dadea ture pe aleile pietonale. De asemenea, a crescut densitatea de manelari (indicata de frecventza termenului <<mancatziash>> ) .

In rest, numai de bine, m-am distrat excelent, no offence, toate cele bune, respectele mele, felicitari bla bla bla bla bla bla bla bla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar sunt permise in campus anumite chestii DAR, sa mergi ranga de beat si repede printre oameni pe acolo ... e deja o prostie.

 

Nu iau apararea nimanui ... dar nu am fost singurul care s*a plans de treaba asta. Vad ca sunt singurul care posteaza aceste lucruri.

 

Hai ca zgomotul il toleram. Dar era viteza mare pe aleile acelea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu viteza in camping sunt de acord in totalitate (cat mai mica)....

in legatura cu manelariiiiiiii :ph34r: a venit o masina nu-i stiu nr si s-a dat in spectacol aia trebuiau :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masina cu manele era din Arges. Beam cu cativa prieteni in apropiere si ne-a intrebat un tip de ce suntem asa "plouati". "De la manele !!!" Bineinteles ca nu le-au oprit. Mi-a placut tipul ca a recunoscut ca nici lui nu-i plac manele, care de obicei sunt "apanajul" celor cu bani, dar unul din prietenii (prezent si el acolo) lui are multi bani si de asta asculta manele. Logic ??? Logic. Am ramas fara replica :ph34r: .

Oricum, anul trecut am auzit prima data manele in Vama, asa ca nu mir sa aud si la intalniri de motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NOTA 10!

 

Am plecat vineri la 10 noptea din Iasi si am fost intampinati de organizatori (Carmina) cu o cafea calda la 5 in za morning sambata.

 

Dormit 2 ore; plecat pe Transfagarasan; prins furtuna la Balea. Ud pana la .... intors in camping, baut 4 beri etc, culcat (casutele curatele).

 

Duminica mers pana la Rasnov, un mic accident (iesire in decor si plonjat intr-o mica mlastina, prins iar ploaie, ajuns in Iasi la 1 in za morning (luni)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a placut faptul ca organizatorii au oprit o bucata de vreme lumea sa intre pe pista fara casca. S-a dovedit a fi o alegere buna! Din pacate n-au stat tot timpul acolo, probabil din lipsa de oameni, insa este un inceput bun!

Si sensul de rulare iarasi a fost o idee buna. L-au incurcat de doua ori fiindca unul mi-a zis odata de la stanga la dreapta iar peste o ora altul invers! :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ps: am pierdut streapteasul.  :(  :ph34r:

las' ca l-am filmat eu :(

P.S. am filmat aproape tot...parada...demonstratia freestyle...Iris..si binenteles streapteas-ul...

O sa le salvez in format digital...intrebarea e cine le poate pune pe sait?

@moshulik : atata timp cat pe scena nu va canta Guta :( ...nu trebuie sa-ti faci griji :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e teama ca de ce ne era teama nu am scapat. Am vrut popularizare, ne-am ales cu popularizare. Sper sa nu fie asa, dar mi-e teama ca la intrunirea de la Brasov de anul asta apare "inceputul sfarsitului". Prezentza primilor manelari indica directzia clara si fara intoarcere catre "banalizare" si "popularizare". Acelasi lucru s-a intamplat si cu fenomenul "Vama Veche". Intrunirile moto erau singurele oaze unde mai puteai sa scapi de asaltul subculturii, dar mi-e teama ca tavalugul nu prea o sa le mai ocoleasca, cata vreme exista interese financiare, fie ele mici, dar exista... Si cum nu potzi sa faci discriminare la intrare pe principii de orientare "culturala", mi-e teama de ce e mai nasol pe viitor. Sper sa nu am dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezentza primilor manelari indica directzia clara si fara intoarcere catre "banalizare" si "popularizare".

moshulik!! Tare pesimist mai esti! :( Si anul trecut au existat cativa! E normal ca unde se aduna multi oameni sa existe si cativa de acest gen care incearca cu disperare sa se impuna! :( Mai ales fiindca nu aveau nimic in comun cu toti ceilalti...

Eu cand am intrat in camping am ramas mut fiindca vroiam sa-i rog pe organizatori sa bage niste AC/DC la un moment dat si primul lucru pe care l-am auzit cand am dat casca jos ce crezi ca era?!!!! AC/DC!!!! :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e da,se vede ca Brasovul vrea sa ne primeasca din ce in ce mai bine.intrarea ieftina (parerea mea)+"palincuta" care era inclusa in pretul biletului si care nu era deloc rea,plus schimbarea bonului pe o bere sau optai pt tombola.

De curatenie nu mai vb.mai curat la baie ca pe orice strada din romania.preturile fff accesibile,gustul berilor intradevar bun,deasemenea si cel al mititeilor (cu toata ca la taraba unde cumparam eu in repetai ce ai comandat de minim 3 ori,ii spuneai ca ai platit de alte 3 ori si mare mirare sa primesti ce ai comandat,dar asta era super nishto[m-a amuzat enorm])

Ce m-a dezamagit putin au fost concertele,dar pentru fani IRIS cred ca a fost super.sincer mie mi-au placut concertele de la Cluj.

Nota 10 si pentru filmele proiectate in incinta campingului,mai ales sambata seara in dvd-ul cu accidente si curse nebune.

 

cam atat pentru moment,sper ca ati ajuns toti cu bine si sanatosi dupa ploaia aia !!! :( cat despre cei cu manele... :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca oganizator si membru in Bull Bikers ma bucur pentru cei multumiti. Cat despre manele, nu poti opri omul sa puna ce vrea in masina lui. Sincer, la 2 noaptea, cand faceam de serviciu la poarta, dansam pe BUG Mafia. Coloratii au sarit destui gardul pe sectiunea dinspre drumul national; ma bucur doar ca nu s-au plans de lucruri furate. In paranteza fie spus, care ai luat vere bannerul cu Honda? Ce faci, il pui in sufragerie?

Cred ca sunt multe de rezolvat; la anul o sa avem si cafea si gustari non-stop, si semafoare si concursuri pe liniuta aia; nu stiu de ce daca Iris vine la Brasov, nu mai are loc si Cargo sau alte trupe. Dar vorba aia:"Banii vorbesc..."

Imi permit sa vorbesc in numele organizatorilor:

MULTUMIM TUTUROR MOTOCICLISTILOR pentru participare si pentru ca ati schimbat multe in imaginea noastra, cel putin in Brasov, si nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las' ca l-am filmat eu :ph34r:

P.S. am filmat aproape tot...parada...demonstratia freestyle...Iris..si binenteles streapteas-ul...

O sa le salvez in format digital...intrebarea e cine le poate pune pe sait?

@moshulik : atata timp cat pe scena nu va canta Guta  :( ...nu trebuie sa-ti faci griji :(

Filmele le pot publica eu pe site...dar depinde de marimea pe care o au pentru ca nu stiu cum as putea sa intru in posesia lor...Trimite te rog un e-mail cu mai multe detalii(marime, durata)la club@bullbikers.ro si vedem la ce concluzie ajungem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...