Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca s-ar putea pe undeva unde este si padure k sa nu ne coacem ouale la soare si fetele ........ ce au ele mai scump :P , si daca e posibil sa stam si cu cortu peste noapte nu de alta dar poate de imbatam si noi un pic asa de control doar asa poate iesi o seara memorabila plina de peripetii. Gixxule daca citesti asta sa-l anunti si pe Guliver :rock: si in mod special sa-i spui k o sa fie fara degete :rock:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

elena da tu vrei sa hranesti o armata ? sau o echipa de fotbal cu 2 gratare :P)))

 

PS: si cumparaturile le faceti in ziua respectiva :rock:

Editat de Hofu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

elena da tu vrei sa hranesti o armata ? sau o echipa de fotbal cu 2 gratare :P)))

 

PS: si cumparaturile le faceti in ziua respectiva :rock:

De la 10 oameni in sus, 1 gratar (mare) e insuficient. Doar nu vin mancat de acasa :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sefa e o idee buna numai ca din punctul meu de vedere cernica,pusnicu e cam aglomerat in weekend.Undeva sa fie mai liniste un pic....o sa vb cu metal hart sa vad cum a fost la snagov unde au fost ei sa ne facem o idee.Sper sa iasa ok si sa pot venii :P :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-ar putea pe undeva unde este si padure k sa nu ne coacem ouale la soare si fetele ........ ce au ele mai scump :P , si daca e posibil sa stam si cu cortu peste noapte nu de alta dar poate de imbatam si noi un pic asa de control doar asa poate iesi o seara memorabila plina de peripetii. Gixxule daca citesti asta sa-l anunti si pe Guliver si in mod special sa-i spui k o sa fie fara degete :rock:))

Cine vrea ramane cu cortul cine nu, nu...important e sa ne strangem macar pt 1 zi

 

 

elena da tu vrei sa hranesti o armata ? sau o echipa de fotbal cu 2 gratare

 

PS: si cumparaturile le faceti in ziua respectiva

pai ori 1 gratar mare ori 2 mici :P

 

sefa e o idee buna numai ca din punctul meu de vedere cernica,pusnicu e cam aglomerat in weekend.Undeva sa fie mai liniste un pic....o sa vb cu metal hart sa vad cum a fost la snagov unde au fost ei sa ne facem o idee.Sper sa iasa ok si sa pot venii :rock:

Mie mi-e indiferent, merg oriund...asa ca locul va las sa stabiliti. Dar nu 10 ani... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paltinu/Valea Doftanei e mult mai interesant, plus ca mai e si plimbarea cu motorul pana acolo. :P

Daca si restu sunt ok cu locatia, mie imi place...singura chestie e ca eu stiu numai un loc de gratar dar nu e pic de umbra... :rock: Dar ne ghidezi tu alex.

Important e sa nu fie prea departe pt unii...

Trebuie luat in calcul, in cat timp ajungem acolo pt ca o sa fim destul de multi + timpul pt cumparaturi (si va zic eu ca ne ia destul, din experienta)

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si una langa alta, grija mare prin trafic, ca azi era sa mor de 2 ori. O data mi-a intors unul in fata, aveam 80km/h si m-am suit pe frane de'a dreptul (noroc ca cea spate e foarte buna) de imi tremura tot motorul stanga dreapta...atat m-am gandit: intru in el, sa-mi bag ceva...Noroc ca s-a speriat de claxonul meu (ramasesem cu degetul in el) si a accelerat si am putut sa trec. Imi tremurau picioarele dupa.

Apoi prin Colentina, o vaca cu o dacie ramolita, cu usile prinse cu sarma cred, statea la 20 cm in poponeata meu si apoi se baga cu mine pe banda de ma scotea in decor. Noroc ca am avut-o pe Dya in spate pasagera ca la primul semafor ma dadeam jos si o bateam. Pana de curand nu ma credeam in stare, dar azi cred ca am fost la un pas sa fac asta.

Asa ca mare grija, a dat caldura isi iau toti masinile ca sa nu ma mearga cu mijloacele de transport in comun si care de care mai cu tupeu prostesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca optati pt Valea Doftanei, cumparaturile trebuie facute cu o zi inainte ca sa nu alergam in ziua respectiva...sau plecat de dimineata si ne oprim la metro/ carrefour Ploiesti si ne aprovizionam de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajungeti la Paltinu va recomand o chestie misto: pe drumul spre baraj, cum mergi pe stanga vaii, se face la stanga in sus un drum asfaltat prin padure. Dupa Lunca Mare, undeva. E, drumul ala e un adevarat mountain russe. Curbe si serpentine, coborari si urcari de 10-20%, superdistractie. Drumul are vreo 10-15 km zic eu si iese tocmai in DN1 in Breaza, cartier Nistoresti. Puteti folosi varianta asta fie la dus, fie la-ntors.

cat despre locurile de gratar-nu va faceti probleme, pe toata Valea Doftanei e plin de locuri pe malul apei sau in marginea padurii. Asta ca sa nu trantiti gratarul chiar la Baraj, unde e plin de manelisti si grataragii varza.

Pentru orice alte informatii va stau la dispozitie, cunosc locurile ca pe propriile buzunare.

A, atentie cu benzina: dupa Campina nu mai e statie decat in satul Valea Doftanei pana la care e ceva de mers de la baraj. Recomand alimentare in Campina.

 

LE: acum am vazut postul anterior: pentru cumparaturi recomand Carrefour Campina. N-aveti cum sa-l ratati, treceti pe langa el. Are si parcare ok, dar va recomand sa intrati pe la ...intrare si sa iesiti...tot pe acolo. Salvati bani de-o bere.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajungeti la Paltinu va recomand o chestie misto: pe drumul spre baraj, cum mergi pe stanga vaii, se face la stanga in sus un drum asfaltat prin padure. Dupa Lunca Mare, undeva. E, drumul ala e un adevarat mountain russe. Curbe si serpentine, coborari si urcari de 10-20%, superdistractie. Drumul are vreo 10-15 km zic eu si iese tocmai in DN1 in Breaza, cartier Nistoresti. Puteti folosi varianta asta fie la dus, fie la-ntors.

cat despre locurile de gratar-nu va faceti probleme, pe toata Valea Doftanei e plin de locuri pe malul apei sau in marginea padurii. Asta ca sa nu trantiti gratarul chiar la Baraj, unde e plin de manelisti si grataragii varza.

Pentru orice alte informatii va stau la dispozitie, cunosc locurile ca pe propriile buzunare.

A, atentie cu benzina: dupa Campina nu mai e statie decat in satul Valea Doftanei pana la care e ceva de mers de la baraj. Recomand alimentare in Campina.

 

LE: acum am vazut postul anterior: pentru cumparaturi recomand Carrefour Campina. N-aveti cum sa-l ratati, treceti pe langa el. Are si parcare ok, dar va recomand sa intrati pe la ...intrare si sa iesiti...tot pe acolo. Salvati bani de-o bere.

 

 

eu nu recomand Carrefour Campina, no offence, si cred ca ma pricep mai bine, zic eu... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si una langa alta, grija mare prin trafic, ca azi era sa mor de 2 ori. O data mi-a intors unul in fata, aveam 80km/h si m-am suit pe frane de'a dreptul (noroc ca cea spate e foarte buna) de imi tremura tot motorul stanga dreapta...atat m-am gandit: intru in el, sa-mi bag ceva...Noroc ca s-a speriat de claxonul meu (ramasesem cu degetul in el) si a accelerat si am putut sa trec. Imi tremurau picioarele dupa.

Apoi prin Colentina, o vaca cu o dacie ramolita, cu usile prinse cu sarma cred, statea la 20 cm in poponeata meu si apoi se baga cu mine pe banda de ma scotea in decor. Noroc ca am avut-o pe Dya in spate pasagera ca la primul semafor ma dadeam jos si o bateam. Pana de curand nu ma credeam in stare, dar azi cred ca am fost la un pas sa fac asta.

Asa ca mare grija, a dat caldura isi iau toti masinile ca sa nu ma mearga cu mijloacele de transport in comun si care de care mai cu tupeu prostesc.

Incep sa ma gandesc la numar indoit pentru aceste momente. Pliat numat, spart geamu cu pumnu la primu semafor. Eventual trosnit doua la falca. Plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun sambata asta 13 iunie

 

mai stabilim miercuri si vineri la intalniri

 

locul: din centrul Branestiului facem dreapta si merem pana inainte sa ne intersectam cu autostrada spre mare , acolo facem dreapta si e loc destul...salba de lacuri....iarba vede ...padure ..toate la indemana...

........daca nu ne convine ne suim pe motoare si mergem la locatia de rezerva care o fi ea

(sunt de acord cu orice locatie: doftana ..cernica... snagov...dar fara aglomeratie k sunt satul)

 

nu stiu 100% daca o sa am masina dar confirm cu cel putin 1 zi inainte

 

legat de gratar sunt niste tavi de staniol care se pun direct pe jar si pe care putem face ok micii /pulpe pui(fac eu rost d ele) ....si nu cred k e nevoie de un gratar mare de fier care nimeni nu o sa vrea sa-l care

 

mancare / bautura: va trebui sa facem o lista in care fiecare zice ce "comanda ": cati mici......suc sau bere(alcool sau fara)....altele

 

de ex:

1.Septimiu: 9 mici, cola 1L , 1 bere fara alcool, seminte

2. Andromeda : 4 mici , 1 bere alcool

3. brutus : 5 mici , 4 beri cu alcool, cola 0,5L

........

.......si fiecare continua lista k sa stim cat cumparam in total , si apoi fiecare plateste cat a "comandat":rock:

 

incercati sa cadem de acord asupra unor produse ..de ex: mici /...pulpe...2 tipuri de bere ....suc (cola , fanta ,energizant..)... pahare d plastic, ..asta k sa nu inebuneasca cel care face cumparaturile

 

as prefera dc vrem gratar sa nu mergem prea departe de bucuresti

daca ne bagam la ceva mai lung gen Valea Doftanei am putea sa ne luam fiecare 2 sandwichuri si cu asta basta

 

dc am masina libera si e lumea de acord ma angajez eu sa cumpar buturi / sucuri / mici .....de la Selgros inainte cu o zi

 

maine plecam de la titan sau ne vedem direct la ARC??

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin direct la Arc, ca am ceva treaba inainte.

Legat de cumparaturi eu zic ca in ziua cu gratarul, dimineata cand ne strangem facem lista cu ce vrea fiecare si mergem si cumparam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca in Branesti acolo se cam futu jmecheria. Nu mai poti intra calumea cu masina pentru ca au bagat aia plugurile la marginea padurii, iar jmecherii care si-au tras vile acolo au pus un mare INTERZIS, drept pentru care nu prea mai poti sta la un gratar calumea, ci trebuie sa lasi masina intr-o parte si sa-ti iei catrafusele si... la picior prin padure. La lac se poate ajunge, dar daca nu ma insel, la fel, nu poti face gratar, e doar pentru pescuit. Eu am fost de 1 Mai acolo. Daca vreti sa vedeti, da-ti o fuga, in 10 min sunteti acolo si vedeti exact despre ce e vorba, e pacat sa pierdeti o zi mutandu-va dintr-un loc in altul. O alta locatie de gratar este in complexul ASTRIA din Snagov. E locatia mai cocalareasca, dar ai unde-ti lasa masina/motorul, ai unde sa-ti pui o patura sau un fotoliu, ai unde sa joci un fotbal etc. Ideea e sa ajungeti acolo la maximum un 10, pentru ca deja, inspre pranz se agomereaza si o sa cam tanjiti dupa un loc cu umbra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu recomand Carrefour Campina, no offence, si cred ca ma pricep mai bine, zic eu... :rock:

Man, eu am luat de fiecare data de toate de acolo, bine, de cand s-a construit, inainte luam de pe la magazinele care erau acolo. N-am avut vreo problema in vreo...5-6 ani. Branza din piata, de alaturi e beton, bere rece gasesti, cico-la fel. Carnea a fost ok. Daca stii ceva zi-ne si noua sa evitam incidentele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun sambata asta 13 iunie

 

mai stabilim miercuri si vineri la intalniri

 

locul: din centrul Branestiului facem dreapta si merem pana inainte sa ne intersectam cu autostrada spre mare , acolo facem dreapta si e loc destul...salba de lacuri....iarba vede ...padure ..toate la indemana...

........daca nu ne convine ne suim pe motoare si mergem la locatia de rezerva care o fi ea

(sunt de acord cu orice locatie: doftana ..cernica... snagov...dar fara aglomeratie k sunt satul)

S-a nasolit treaba si unde zici tu acolo in branesti, din cate am inteles nu prea mai ai cum sa intrii acolo ca acum este "proprietate privata", o sa vin si eu cu 2 locatii undeva pe langa bucuresti unde sa fie umbra si racoare, fara politie si fara manele sau sa fim deranjati de cineva.

O sa vin cu mai multe detalii vineri la intrunire (sper sa ajung...nu ca saptamana trecuta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a nasolit treaba si unde zici tu acolo in branesti, din cate am inteles nu prea mai ai cum sa intrii acolo ca acum este "proprietate privata", o sa vin si eu cu 2 locatii undeva pe langa bucuresti unde sa fie umbra si racoare, fara politie si fara manele sau sa fim deranjati de cineva.

O sa vin cu mai multe detalii vineri la intrunire (sper sa ajung...nu ca saptamana trecuta)

 

 

ma duc acum pana acolo k sa fiu sigur de ceea ce vorbesc, plec intre 8 si 9 dc mai vrea cineva sa vina cu mine sa vedem cum e sa zica k ne intalnim in fata la cora pantelimon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin direct la Arc, ca am ceva treaba inainte.

Legat de cumparaturi eu zic ca in ziua cu gratarul, dimineata cand ne strangem facem lista cu ce vrea fiecare si mergem si cumparam.

 

 

cred ca ai acumulat ceva experienta ..... daca cumparaturile se fac in ziua plecarii, ora la care iesiti din bucuresti va fi cu siguranta dupa 13:00- 14:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...