Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

la 20 la parc poate intarziem 15 min maxim (suntem 3)

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Jan 2008 01:21 -------------</small><br/>era normal sa se intample asa! am fost la olimpic decat 4 persoane toate am venit in grup!

daca tot nu veniti numai face-ti zarva pe forum cu locuri de intalnire si unde se vine....

noi vinerea viitoare o sa iesim iar .....sa speram ca de data asta cine are chef de iesit intre motociclisti

ajunge sa bea si o bere cu noi

 

Sorry, cred ca ne-am chiar petrecut la usa bodegii, pentru ca si eu am ajuns mai tirziu si am aruncat un ochi in Olimpics, exact cind intra un grup de trei sau patru persoane. Doar ca era vorba sa ne vedem la parc ca sa mergem apoi la baruletul cu capuccino, unde eu am si dat fuguta si....am baut bere. Evident, dupa ce am gustat cappucino, care chiar e super.

Se pare ca a prins chiar si la ceilalti, ca parca a ramas saptamina viitoare sa ne vedem tot acolo. Asa ca :blink: .....eu una, abia astept sa bem cit mai multe beri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

la 20:08 eram la intrare deja la olimpic!....eu am zis sa mergem la pardon cafe sau unde vroia lumea sa se duca pt ca la olimpic chiar nu e frumos....

Dar in fine nu conteza unde mergem atat timp cat mergem si noi in grup pt ca tocmai asta vrem sa facem!

sa ne intalnim cat mai multi din dr tab.

pentru asta seara sputem totusi sa ne vedem

desi nu stiu daca o sa vina prea multa lume (ca de trebuie stabilit cu o saptamana inainte doar sa ne intalnim max 3 pers)

astept propuneri poate in seara asta chiar iesim undeva micut frumos in grup cat mai mare!

 

--- Mesaj completat în 19 Jan 2008 15:15 -------------
0766.737.679

asta e numarul de telefon la care pot fi gasit daca vrea careva sa iasa in seara asta sa ma anunte si pe mine sa iesim si noi in grup!

Nu e o idee rea sa le lasati si voi pe forum sa ne gasim mai usor si sa ne cunoastem mai bine;)

Propunerea pt seara asta inca e valabila

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca in Drumul Taberei nu va exista niciodata un grup numeros de motociclisti care sa participe impreuna la diverse actiuni.Poate s-a inceput cu stangul de la primele intalniri la Billa sau la Parc pentru ca s-au format mici grupuletze de 3 sau 4 . Cand unul din membrii acestui mic grup nu poate participa atunci nici ceilalti 2-3 ramasi nu se duc.De ce oare? Exista cumva o timiditate a celor care evita sa participe?Le e frica cumva sa se intalneasca cu persoane necunoscute? Pentru ca nu cred ca e vorba de bani. Nu cred ca e cineva care sa-si permita sa detina motor si sa nu aiba 4 lei pe saptamana pt. un suc. Dar multora le place sa vorbeasca pe forum,ascunsi de ochii celorlalti in fatza monitorului,si sa promita ca vin la intruniri.Cu faptele e mai greu iar scuze ulterioare se gasesc pe toate forumurile.

Am ajuns ieri pe la 20:08 impreuna cu CrashTest Pilot si prietena lui si intr-adevar 4 baieti plecau de la Parc de la locul de intalnire. Pana am parcat noi conserva ei s-au suit in troleu si au plecat spre capat. Nu stiam sigur daca sunt motociclisti si nici nu stiam unde se duc.Nu apucasem sa citim ultimile mesaje despre baruletzul din brancusi.

Poate vinerea urmatoare sa fie cu noroc dar nu mai schimbati si voi locul in ultima clipa.Cel putin nu-l mai schimbati in ziua respectiva.

Poate reusim sa unim detasamentele de 3-4 in companii de 12-16.Poate ar trebui totusi sa existe la indemana cate un nr. de telefon din fiecare grupuletz.Aseara ar fi fost bine daca puteam sa-i sunam pe cei 4 si sa aflam unde merg.

Si ca se ne amuzam putin,aseara a intrat dupa noi in Olimpics un grup de 3 baieti care au ajuns langa masa noastra.Unul dintre ei se intreba retoric : "Doar atatia suntem?" Eu am crezut ca sunt motociclisti si l-am intrebat pe tip daca au venit la intalnirea data pe forumul nostru.Ei au zis ca nu iar altul ne intreba daca au ei fatza de motociclisti.Nu aveau. Cred ca apartineau unei comunitati de jocuri pe calculator.Nici ei nu au avut norocul sa fie mai multi.

Hai pa, si sa ne vedem vineri unde vreti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca in Drumul Taberei nu va exista niciodata un grup numeros de motociclisti care sa participe impreuna la diverse actiuni.Poate s-a inceput cu stangul de la primele intalniri la Billa sau la Parc pentru ca s-au format mici grupuletze de 3 sau 4 . Cand unul din membrii acestui mic grup nu poate participa atunci nici ceilalti 2-3 ramasi nu se duc.De ce oare? Exista cumva o timiditate a celor care evita sa participe?Le e frica cumva sa se intalneasca cu persoane necunoscute? Pentru ca nu cred ca e vorba de bani. Nu cred ca e cineva care sa-si permita sa detina motor si sa nu aiba 4 lei pe saptamana pt. un suc. Dar multora le place sa vorbeasca pe forum,ascunsi de ochii celorlalti in fatza monitorului,si sa promita ca vin la intruniri.Cu faptele e mai greu iar scuze ulterioare se gasesc pe toate forumurile.

Am ajuns ieri pe la 20:08 impreuna cu CrashTest Pilot si prietena lui si intr-adevar 4 baieti plecau de la Parc de la locul de intalnire. Pana am parcat noi conserva ei s-au suit in troleu si au plecat spre capat. Nu stiam sigur daca sunt motociclisti si nici nu stiam unde se duc.Nu apucasem sa citim ultimile mesaje despre baruletzul din brancusi.

Poate vinerea urmatoare sa fie cu noroc dar nu mai schimbati si voi locul in ultima clipa.Cel putin nu-l mai schimbati in ziua respectiva.

Poate reusim sa unim detasamentele de 3-4 in companii de 12-16.Poate ar trebui totusi sa existe la indemana cate un nr. de telefon din fiecare grupuletz.Aseara ar fi fost bine daca puteam sa-i sunam pe cei 4 si sa aflam unde merg.

Si ca se ne amuzam putin,aseara a intrat dupa noi in Olimpics un grup de 3 baieti care au ajuns langa masa noastra.Unul dintre ei se intreba retoric : "Doar atatia suntem?" Eu am crezut ca sunt motociclisti si l-am intrebat pe tip daca au venit la intalnirea data pe forumul nostru.Ei au zis ca nu iar altul ne intreba daca au ei fatza de motociclisti.Nu aveau. Cred ca apartineau unei comunitati de jocuri pe calculator.Nici ei nu au avut norocul sa fie mai multi.

Hai pa, si sa ne vedem vineri unde vreti voi.

 

 

nu stiu unde ati ajuns voi..... dar aseara s-au strins un grup de vreo 12-15 oameni....exact la locul stabilit...."capuccino" !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi am inteles ceva totusi de pe forum si am fost 12 si nu am venit in grup

poate e mai bine daca unii nu stau sa dea mesaje pe forum la 19.56 cand intalnirea este la 20.00

oricum vinerea viitoare ne organizam mai bine si marim grupul

pana atunci :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara s-au strins un grup de vreo 12-15 oameni....exact la locul stabilit...."capuccino" !!!

Nu stiu cat de "stabilit" era la "capuccino" cand chiar tu ziceai pe forum ca ne intalnim la 20:00 la parc

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Jan 2008 16:23 -------------</small><br/>

noi am inteles ceva totusi de pe forum si am fost 12 si nu am venit in grup

 

oricum vinerea viitoare ne organizam mai bine si marim grupul

pana atunci :blink:

Ai dreptate,organizarea cam slabutza.

Unii au inteles ca intalnirea e la parc iar altii la "capuccino" (chiar asa se numeste barul?)Trebuie sa fac sapaturi sa vad pe unde se afla.

Lasa ca ne facem noi mari vinerea viitoare.Pana atunci punetzi si voi pozele ca sa vedem si noi ce am pierdut.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asi iesi, dar tocmai ma decongelez de la drum.

Cit despre poze, am eu citeva, nu stiu daca chiar cele dorite. Poate le pun si pe alea daca aflu cum (stiu ca scrie pe forum) si daca si reusesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai cu pozele lenesilor...!

Baruletul de la ANL a fost mai mult decat primitor, ne-am simtit ca acasa, preturi foarte atractive si patronul (Said) de nota 10....insa daca vom fi vinerea viitoare mai multi de 10 nu cred ca incapem...eu zic sa-i mai dam o sansa si apoi daca vom fi prea multi...poate mergem si in alta parte...

Oricum, ramane tot acolo pentru vinerea viitoare...

hai cu pozele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so ... la capatul troleului 90/93, cum vii dinspre Drumul taberei - STANGA .... odata virajul facut, se observa ca pe partea dreapta sunt blocurile ANL .... bun ... la ultima straduta care intra in complexul ANL, adica cea care delimiteaza complexul de case, se afla un complex de mini market-uri din termopan nou ridicate (inca nu sunt date toate in folosinta) bun .... acoleasha e cum ar veni baruletzul ...

ca si punct de reper este Shaorma ... printre primele mini magazine este unul tip fast food cu shaorma si se vede din strada ...

deci este extrem de usor de ajuns ... noi, eu, Carbon si Josefine habar aveam unde este si am nimerit din prima ....

altfel daca nu va descurcati deja sunt 2 numere de tel pe topic ... al meu si al lui Crash test pilot ( fac referire la tine pentru ca puteai sa suni si sa intrebi :o)

daca nu muncesc vineri ma bag iar la pizza ... desi trebuia sa mananc frunze de brusture nu pizze ca sa slabesc :blink: :laugh: dar merge

 

bulibashe POOOOOOOOZZZZZZZZZZZZZEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sa traitzi!

 

... nene, am pus tot ce era in aparat... fara selectie. unele le-a stricat balansul de alb photoshop-ul cand le-a redimensionat :|

 

enjoy! pe vineri :blink:

 

post-13655-1200962320_thumb.jpg post-13655-1200962314_thumb.jpg post-13655-1200962304_thumb.jpg post-13655-1200962288_thumb.jpg

post-13655-1200962282_thumb.jpg post-13655-1200962273_thumb.jpg post-13655-1200962266_thumb.jpg post-13655-1200962251_thumb.jpg post-13655-1200962245_thumb.jpg post-13655-1200962239_thumb.jpg post-13655-1200962232_thumb.jpg post-13655-1200962225_thumb.jpg post-13655-1200962218_thumb.jpg post-13655-1200962210_thumb.jpg post-13655-1200962196_thumb.jpg post-13655-1200962185_thumb.jpg

post-13655-1200962178_thumb.jpg post-13655-1200962168_thumb.jpg post-13655-1200962158_thumb.jpg post-13655-1200962148_thumb.jpg

post-13655-1200962128_thumb.jpg post-13655-1200962119_thumb.jpg post-13655-1200962112_thumb.jpg post-13655-1200962094_thumb.jpg

post-13655-1200962080_thumb.jpg post-13655-1200962073_thumb.jpg post-13655-1200962054_thumb.jpg post-13655-1200962025_thumb.jpg

post-13655-1200962015_thumb.jpg post-13655-1200962004_thumb.jpg post-13655-1200961975_thumb.jpg post-13655-1200961962_thumb.jpg

post-13655-1200961941_thumb.jpg post-13655-1200961899_thumb.jpg post-13655-1200961890_thumb.jpg post-13655-1200961881_thumb.jpg

post-13655-1200961874_thumb.jpg post-13655-1200961995_thumb.jpg post-13655-1200961858_thumb.jpg

 

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bulibasuli, faini pozi. vaz ca ti-ai luat si gecuta. ce sa mai, esti pe val bre. ma iei si pe mine vineri, ca altfel in afara de plescoi nu stiu pe nime, si nu vreau sa se uite lumea chioras la mine.

 

:o

 

Hai man, nu fi modest, te stie lumea :blink:... Cred ca trebuie sa aduci un scaunel... Said a fost usor depasit de situatie in privinta asta. Ne auzim acolo.

 

Incerc astazi o a doua iesire pe anul asta, tot de nevoie... Multa adrenalina s-a strans voinicii mei :laugh:)

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roxanelu' ,te vazui la tembeliziune bre. Tare. Si mie a inceput sa-mi placa Andreea Balan.Mai ales de cand a fost in Mexic.

Inainte nu puteam sa o sufar.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...