Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

Azi am adus si eu motopartza :) dar am facut o prostie :P este inca frig si in cei 60 km parcursi am inghetat de frig si aveam si mesada pusa la geaca. Cu alte cuvinte pt mine nu este inca de plimbat cu mobra. Sambata daca era o ora un pic mai tarzie veneam si eu la o apa chioara in parcare ( la ora 14 ies de la job )



Stie cineva un service sau mecanic care sa dea un alt filet la busonul baii de ulei ? ...fara a demonta toata motocicleta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Azi am adus si eu motopartza :) dar am facut o prostie :P este inca frig si in cei 60 km parcursi am inghetat de frig si aveam si mesada pusa la geaca. Cu alte cuvinte pt mine nu este inca de plimbat cu mobra. Sambata daca era o ora un pic mai tarzie veneam si eu la o apa chioara in parcare ( la ora 14 ies de la job )

 

Stie cineva un service sau mecanic care sa dea un alt filet la busonul baii de ulei ? ...fara a demonta toata motocicleta :)

 

Ma, da friguros mai esti! Sambata am sa vi-l prezint si eu pe Black devil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg in fiecare zi la munca cu Suzky si nu mi se pare asa frig. Cred ca trebuie sa stocati mai mult alcool in sange :alcy:

 

eh, off the record, Kostin a venit pe autostrada asa ca era si normal sa crape inima in el de frig :) De bandit rider n-am cum sa ma leg, asa o fi el, friguros :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aham. eh am schimbat dihania intre timp sper cu asta sa nu mai patesc asa ceva

Ce ai mai facut mah...nu ai mai iesit deloc cu trotineta?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, off the record, Kostin a venit pe autostrada asa ca era si normal sa crape inima in el de frig :) De bandit rider n-am cum sa ma leg, asa o fi el, friguros :)

 

banditrider este mai friguros de fel..ma rog, nu pot sa spun ca am inghetat asa de grav, mi-a fost frig la picioare ca eram in blugi si la gat ca nu am cagula..

Sambata pare o zi buna pentru banditrider :)) 18 grade ii cam surad..e combinatie de nor cu soare, dar ce mai conteaza ? sunt 18 grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se anunta vreme faina. Daca vrem sa beneficiem de ea, sa ne plimbam pe undeva, sa ne adunam mai pe la 10 - 10.30, la Bila, cum ati propus ca locatie. Poate stabilim si un traseu, pana atunci, sa nu pierdem timpul. Daca ne intalnim la 13.00 - 14.00, socializam un pic si mergem acasa, se lasa frigul. Ar fi fain un traseu de 200 - 300 km care s-ar putea parcurge in 5 - 6 ore cu tot cu pauze si sa fim inapoi la 16.00, maxim 16.30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi mai interesant, un pic mai lung, Buc. - Mihailesti - Ghimpati, dreapta, Letca Noua - Clejani - Crevedia Mare - Bol.Vale - Bol.Deal - Buc. Calculati voi km, ca va pricepeti. Traseul asta l-am facut de doua ori, la interval de un an, ultima data toamna trecuta. Astfalt destul de ok. Nu prea am incredere in portiunea de drum la dreapta din Mihailesti. Ar mai fi un traseu: Buc. - Giurgiu - Ghimpati - Buc. Sau: Buc. catre Oltenita, dreapta catre Hotarele pana se ajunge in drumul dintre Oltenita si Giurgiu, Giurgiu (papa bun, peste la carciuma din port) - Buc. Mai la vara, va duc la o locatie in Bulgaria, Luliaka, imediat dupa Ruse, o terasa superba pe malul Dunarii. Ma indoiesc sa fie utilizabila, acum, chiar daca este un hotel acolo. Si ar mai fi dar ... sa vina caldurica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Este o locatie faina, la care ajungi pe un drum de cateva sute de metri printr-o padurice, care coboara vertiginos catre Dunare. Terasa consta intr-un ponton de lemn, acoperita de o imensa vela, intinsa pe niste cabluri, mese mari, scaune confortabile si ce este interesant, distanta mare intre mese, nu te deranjeaza vecinu'. Alaturi este si o piscina. Dupa cum stiti, bulgarii gatesc foarte bine. Recomand desert de vara, iaurt cu nuca si deasupra miere ... ploua pe strada mea.

Cum se spune ... "Hai cu vara".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...