Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Suntem deja 3 tipi care vrem sa mergem pe traseul stabilit de @banditrider. I-am dat si lui PM cu asta deci ala o sa fie.

Salutare,

 

Domnilor va rog sa va hotarati cu sambata sau duminica nu de alta dar imi sare femeia in cap X-( chipurile isi face program in functie de mine so.... eu sincer as prefera duminica dar nu am nimic impotriva sa ies maine dupa ora 13 oricum.

 

:tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea sa vina la tura de mai sus, sa fie la ora 12:30 fix, in parcare la bila..cine vine pt intrunire, sa fie acolo la ora 14:00...si in felul asta sunt toti fericiti :)

Presupun ca maine right ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi mai interesant, un pic mai lung, Buc. - Mihailesti - Ghimpati, dreapta, Letca Noua - Clejani - Crevedia Mare - Bol.Vale - Bol.Deal - Buc. Calculati voi km, ca va pricepeti. Traseul asta l-am facut de doua ori, la interval de un an, ultima data toamna trecuta. Astfalt destul de ok. Nu prea am incredere in portiunea de drum la dreapta din Mihailesti. Ar mai fi un traseu: Buc. - Giurgiu - Ghimpati - Buc. Sau: Buc. catre Oltenita, dreapta catre Hotarele pana se ajunge in drumul dintre Oltenita si Giurgiu, Giurgiu (papa bun, peste la carciuma din port) - Buc. Mai la vara, va duc la o locatie in Bulgaria, Luliaka, imediat dupa Ruse, o terasa superba pe malul Dunarii. Ma indoiesc sa fie utilizabila, acum, chiar daca este un hotel acolo. Si ar mai fi dar ... sa vina caldurica.

Salut, in legatura cu terasa asta...e in Ruse sau langa Ruse? Pe Google Earth Luliaka e notat ca si cartier in Ruse. As merge si eu incolo...desi am fost in Ruse am vazut terase doar in centru, nu pe malul Dunarii.

Editat de mateis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Putintica rabdare", vorba lui nenea Iancu. Nu este doar terasa, este un complex hotelier, cu terasa si piscina. La iesirea din Russe, catre Sofia, sa zicem, este Metro. Dupa Metro, cativa km se face la dreapta, in padurice, pe o poteca de asfalt care coboara abrupt, in vreo doua serpentine, citeva sute de metri, pana la Dunare. Sper ca pozele sa fie semnificative.

post-72648-0-19146000-1363125742_thumb.jpg

post-72648-0-81503300-1363125743_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va mai puneti mobrele la punct, aranjat echipament, spalat viziere, ... nu-mi mai vine altceva in minte de umplut timpu' si domolit nervii ca nu putem sa calarim. Rabdare, avem toata vara inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

n-am inca moto, dar ma gandesc din ce in ce mai serios la un cbr f4i.

problema e cu parcarea... ce variante as avea de parcat la favorit?

 

pana acum am identificat asa:

1. in fata blocului, nu stiu cat de sigura ar fi.

2. benzinarie petrom, nu stiu cum ar trebui sa procedez, cu cine sa vorbesc, cat m-ar costa

3. ar mai fi parcarea subterana de langa cinema; la fel nu stiu cat costa, conditii etc.

 

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma nici nu ti-ai luat bine mobra si deja ti-e firca ca ramai fara ea? Eu parcarea subterana as exclude-o din prima... da, este acoperita si da, nu ploua pe ea dar mi se pare ca de acolo ti-o poate salta cel mai repede + ca nu stiu cum e prin parcare pe acolo... de ce ai putea sa legi motorul

 

La petrom ai avantajul ca e cineva in permanenta acolo + ca ai camere de vederi. Mergi si vorbesti cu managerul si il intrebi daca poti sa priponesti calu la el in batatura. Din cate tin eu minte erau 2 motociclete acolo anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si parcarea subterana e o idee buna, e pazita... dar, daca e la fel (aceeasi firma - Dally) ca cea de la mine, costa ~ 170 lei / luna, ceea ce mi se pare enorm.

Benzinaria e cea mai buna idee, vorbeste (si cinsteste daca e cazul) cu managerul de acolo, nu cu angajatii. Ai sanse mari sa o poti pune acolo.

Si in fata blocului e ok... poti pune un lant pe ea (prins cat mai sus, nu pe asflat), antifurt pe disc, alarma, husa... sau chiar bagata in scara. Eu o sa o pun afara, sub geamul de la bucatarie (stau la parter), prinsa cu un lant de un piron solid pe care o sa-l infig in perete. Plus antifurt pe disc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am plecat pe la 2 am veint pe la 4 jumate... am facut un tur de bucla-> apaca->pod basarab-> mihalache->arcul de triumf->victoriei->centru vechi->cheiul dambovitei->cotroceni->mariot->acasa. Aderenta cam proasta mai ales cu gumele mele de pe vremea strabunici am inghetat dar a fost frumos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am plecat pe la 2 am veint pe la 4 jumate... am facut un tur de bucla-> apaca->pod basarab-> mihalache->arcul de triumf->victoriei->centru vechi->cheiul dambovitei->cotroceni->mariot->acasa. Aderenta cam proasta mai ales cu gumele mele de pe vremea strabunici am inghetat dar a fost frumos :D

 

Am facut motoreta, ne plimbam maine ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...